Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja w kraju


Czesław

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód osobowy sprowadzony z Niemiec Toyota Corolla Verso-Ilość miejsc w DR niemieckim 4.Faktycznie pojazd jest na 5 miejsc.Jaką ilość miejsc wpisać w DIP-e.Czy wysłać klienta do rzeczoznawcy,

czy zmiany konstrukcyjne( zmiana ilości miejsc)?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • blakop

    7

  • zjc

    6

  • pentagram

    5

Ilość miejsc w DR niemieckim 4.Faktycznie pojazd jest na 5 miejsc.Jaką ilość miejsc wpisać w DIP-e.

 

A nie ma w uwagach na dole adnotacji typu "zu S.1 5"? Gdyby była to nie widzę przeszkód żeby wpisać 5, gdyż taką możliwość dopuszcza zagraniczny DR (chociaż niektóre WK i tak wymagają wtedy opisu zmian). Natomiast jeśli takowej adnotacji nie ma - to DBT z opisem zmian na 5 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK akceptuje adnotacje w uwagach do zaświadczenia z BT, że na przykład 5 miejsc ( wyposażenie fabryczne, oryginalne) i jest dla nich ok. Ty możesz zrobić DBT z opisem , zawsze więcej w kasie dla szefa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK akceptuje adnotacje w uwagach do zaświadczenia z BT, że na przykład 5 miejsc ( wyposażenie fabryczne, oryginalne) i jest ok.

 

Ja bym takiego nie zaakceptował bez wpisu w niemieckim DR lub bez opisu zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na zapis "zu S.15" tak naprawdę, nie wiem czo on znaczy. Pojazd ten jest również sprowadzony z instalacją gazową,bez ważnego protokołu TDT na zbiornik, odesłałem klienta na wymianę zbniornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na zapis "zu S.15"

Ważne, czy to pomyłka, czy celowy zapis. Z Danii często spotkasz normalny 5 miejsc a w DR ciężarowy dwuosobowy np,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na zapis "zu S.15" tak naprawdę, nie wiem czo on znaczy.

 

Mniej więcej można to tłumaczyć jako "do pola S.1 do 5", czyli dopuszczalne (opcjonalne) 5 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. I rejestracja w kraju.Pojazd ma PC.Na zaświadczeniu wpisujemy

w oznaczeniu kraju rejestacji ostatni kraj rejestracji czy już PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpisuję PL

 

Rejestracja na PC ,nie jest 1-wszą w kraju dlatego ja wpisuję kraj rejestracji ten skąd jest auto sprowadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również piszę PL - co więcej, ostatnio miałem zwrot dokumentów z WK ,bo nie napisałem daty w polu "pierwszej rejestr. w kraju". :?

Początkowo pisano " data I rej w kraju ( i tu data") - wtedy wpisywałem.

Ostatnio kobieta "zawinszowała" sobie, żebym w polu "pierwsza rej. w kraju", wpisywał datę z pozycji I (data wystawienia PC) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpisuję PL

 

Rejestracja na PC ,nie jest 1-wszą w kraju dlatego ja wpisuję kraj rejestracji ten skąd jest auto sprowadzone

a czy jest tam napisane,że to ma dotyczyć pierwszej rejestracji?Rejestracja czasowa też jest rejestracją,czyż nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie WK wpisuje w uwagach PC i też żądają żeby wpisywać w zaświadczeniu.

O tym mówię : jeśli była w uwagach napisana I rej. w kraju , to ją wpisywałem.

Teraz w uwagach tego nie było i polecono mi wpisać datę I rej. w kraju z pola "I".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również piszę PL - co więcej, ostatnio miałem zwrot dokumentów z WK ,bo nie napisałem daty w polu "pierwszej rejestr. w kraju". :?

Początkowo pisano " data I rej w kraju ( i tu data") - wtedy wpisywałem.

Ostatnio kobieta "zawinszowała" sobie, żebym w polu "pierwsza rej. w kraju", wpisywał datę z pozycji I (data wystawienia PC) :?

 

Ja wpisuję kraj pochodzenia i nie wpisuję daty I rejestr z PC.

Mam w związku z tym pytanie : Wpisując kraj rejestracji PL i datę I rejestracji z PC - jaki rodzaj badania wykonujecie. Mam nadzieję, że jedynie ustalenie danych bo jakże można robić okresowe przed skoro jest on niby już zarejestrowany.

Ja wychodzę z założenia,że nie jest to rejestracja ostateczna a jedynie dokonana w celu przeprowadzenia BTP.

Dotychczas nie miałem problemów z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.