Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja w kraju


Czesław

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z chwila wydania PC orginały DR z zagranicy laduja na biurku WK...

Przy tablicach stałych tak, ale przy czasowych nie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • blakop

    7

  • zjc

    6

  • pentagram

    5

Rejestracja czasowa to czasowa, a rejestracja to rejestracja.

Skoro rejestracja czasowa nie jest rejestracją (w domyślę tą „stałą”), a rejestracja „stała” nie jest czasową,

to spokojnie numery rejestracyjne z PC razem z datą pierwszej rejestracji (jeśli ta data widnieje w PC) oraz symbolem PL można do zaświadczenia/rejestru zapodać.

Mowa o badaniu okresowym przed pierwszą „stałą” rejestracją w PL więc... przedmiotowy pojazd na chwilę obecną jest zarejestrowany na 30 dni, a nie na „stałe”.

W artykule 81 ustęp 3 raczej idzie o rejestracją „stałą” przynajmniej w moim skromnym przekonaniu,

że najpierw pojazd rejestrowany jest na jakiś czas, aby potem na „stałe” zarejestrować

Co do zaświadczenia, a w nim daty pierwszej rejestracji w kraju.

Brak przeciwwskazań, aby daty z PC tam nie wklepać jak jest.

Nooo... trza być elastycznym... czasem, co nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... trza być elastycznym... czasem, co nie.

 

I kto to mówi :roll: , jakoś w temacie LANCI tego nie widać :evil::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... trza być elastycznym... czasem, co nie.

 

I kto to mówi :roll: , jakoś w temacie LANCI tego nie widać :evil::cool:

elastycznym Pen... ale nie aż tak żeby w szpagacie stać :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto to mówi :roll: , jakoś w temacie LANCI tego nie widać :evil::cool:

K-wa, czy tam taś-taś!

No mówię Ci pentagram, że mam tu w okolicy (pewnie w Waszych też podobnie jest) takie landy, że tylko numery zobaczę i odechciewa się.

To się pomału staje nudne i żenujące takie stałe fragmenty, że dowód wystarczy otworzyć spojrzeć na tabliczkę i wiesz, że panisko zza biurka nie podniosło się.

Nie gra rok, masy, nacisk osi.

Na dzień dobry widzisz trzy zonki i w pozostałe dane zaczynasz wątpić.

Czy aby parametry silnika, przyczepy i inne dane ok, a to przecież zwykłe autko osobowe.

Trza cieszyć się, że przynajmniej VIN zgodny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód wystarczy otworzyć spojrzeć na tabliczkę i wiesz, że panisko zza biurka nie podniosło się.

Nie gra rok, masy, nacisk osi.

 

Mam podobnie, jedyną różnicą jest to, że mój WK przyjmuje to co napiszę (po "N" oczywiście) bez straszenia czy ciągania po sądach. Jedynie klienci są wkur..ni, najbardziej na mnie później na urzędników bo muszą co nieco więcej kasy wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klienci są wkur..ni, najbardziej na mnie później na urzędników
a
panisko zza biurka nie podniosło się
ma się dobrze i w d....e za przeproszeniem' date=' klienta, urząd oraz innych diagnostów. Znając życie stacja ta ma obłożenie, że ludzie w kolejkach stoją po stempel, a nie badanie :razz:
dowód wystarczy otworzyć spojrzeć na tabliczkę i wiesz,
najpierw rzucam na ostatnią pieczęć gdzie OBT było robione widząc pewne stemple moja czujność wzrasta podwójnie, bo "mina" jak złoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elastycznym Pen... ale nie aż tak żeby w szpagacie stać :evil:

- ale że jak... tak po godzinach, że na szóstą, czy kwadrans na dziewiątą, czy trzy na trzecią??? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw rzucam na ostatnią pieczęć gdzie OBT było robione widząc pewne stemple moja czujność wzrasta podwójnie

 

Dochodzi do tego, że już nawet sobie przestaję wierzyć :? i sprawdzam po dwa razy :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do tego, że już nawet sobie przestaję wierzyć i sprawdzam po dwa razy

Tak to już jest po paru latach pracy w naszym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakby nie rejestracja,,,

 

A co? 8)

Wytłumacz mi proszę, dlaczego dokonujesz rejestracji pojazdu, pomijając wymagania

Art.72 ust.1 pkt.4 - 4) (78) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie rejestruję. To raz :)

 

Ale na to pytanie odpowiedzi są dwie. Przeciwnicy takiej rejestracji przytoczą taki argument jak Ty - czysto literalny.

Zwolennicy odpowiedzą, że należy spojrzeć na przepis całościowo - jest tam mowa, że badanie ma być jeżeli jest wymagane! A z samego art.74 wynika, że jedną z okoliczności wydania PC ma być wykonanie badania - jak zatem wymagać zaświadczenia z tego badania, skoro celem rejestracji ma być dopiero dojazd na to badanie?

 

No i takie may dwie opcje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że jeżeli upłynęła ważność BTP za granicą, to przed rejestracją na terenie RP jest ono wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji w celu dojazdu na badanie, nie jest potrzebne zaświadczenie, ale do rejestracji

( tej "ostatecznej") - już tak. Dlatego mimo że litera prawa nie mówi o różnych rodzajach rejestracji, uważam że jednak należy je rozgraniczyć, uznać że takowe istnieją i spojrzeć na nie inaczej.

 

Literalnie jednak takie zwolnienia z obowiązków przedstawienia pewnych dokumentów nie istnieją.

A jeszcze ciekawiej wygląda to przy rejestracji czasowej badawczej... Co tu z art. 72 nie jest potrzebne? Tak na logikę rzecz jasna :)

 

[ Dodano: 12-02-2014, 10:59 ]

traper - coś namieszałeś... Jak widać z mojego cytatu zamieściłeś tu wypowiedź, która następnie zniknęła... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.