Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja w kraju


Czesław

Rekomendowane odpowiedzi

Rejestracja na PC ,nie jest 1-wszą w kraju dlatego ja wpisuję kraj rejestracji ten skąd jest auto sprowadzone

- to czym jest, dokładniej poproszę.

------------------------------------------

 

Rejestracja czasowa też jest rejestracją,czyż nie?

- no jasne, że jest z tym że zawarta na jakiś czas jak sama nazwa wskazuje.

-------------------------------------------

 

Mam w związku z tym pytanie : Wpisując kraj rejestracji PL i datę I rejestracji z PC - jaki rodzaj badania wykonujecie. Mam nadzieję, że jedynie ustalenie danych bo jakże można robić okresowe przed skoro jest on niby już zarejestrowany.

- no można, a najczęściej wychodzi okresowe (+DIP).

---------------------------------------------

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • blakop

    7

  • zjc

    6

  • pentagram

    5

Mam pytanie. I rejestracja w kraju.Pojazd ma PC.Na zaświadczeniu wpisujemy

w oznaczeniu kraju rejestacji ostatni kraj rejestracji czy już PL.

Pojazd na PC i czerwonych tablicach (w celu wykonania BT) nie jest zarejestrowany.

Nie możesz wykonać Badania przed I-szą rejestracją w kraju po dacie pierwszej rejestracji w kraju.Dlatego też wpisujesz kraj rejestracji dotychczasowej, a nie docelowej, która dopiero nastąpi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd na PC i czerwonych tablicach (w celu wykonania BT) nie jest zarejestrowany.

 

Nie jest? A może po drodze jechać? No chyba nie jak nie jest zarejestrowany, co?

A może jakaś definicja rejestracji pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać są dwie szkoły: pruszkowska i wołomińska :evil:

PS

Przyjmijcie na chwilę argumenty tej przeciwnej szkoły czyli jeśli ktoś twierdzi że czasówka nie jest niech przyjmie że jest a ci co mówią że jest niech przyjmą że nie - i przeczytajcie z takim punktem wyjścia PoRD, dziewięćsetkę oraz ostatnią nowelę z 31,12. Można dojść do bardzo ciekawych wniosków.

PS do PS

Piątek piąteczek piątunio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wasze WK wpisują w PC -. Moje pisze na dole datę I w kraju i jest zgodna z "I". Przecież zabierają oryginalne papiery więc wydanie PC jest równoważne z I rejestracją w kraju. Ale tak jest u mnie i wtedy wpisuję PL.

Czyli krótko: PC+czerwone - PL /miasto i starostwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd na PC i czerwonych tablicach (w celu wykonania BT) nie jest zarejestrowany.

 

Nie jest? A może po drodze jechać? No chyba nie jak nie jest zarejestrowany, co?

A może jakaś definicja rejestracji pojazdu?

 

Sam teraz widzisz, że jest rejestracja i rejestracja ,,,

Ta na wniosek właściciela celem przejazdu na badanie to jakby nie rejestracja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakby nie rejestracja,,,

 

A co? 8)

 

Czy badania techniczne też dzielimy na takie badania no wiesz - takie prawdziwe, normalne i takie jakby nie badania ;)

 

I czemu rejestracja na wniosek, a z urzędu (obie czasowe) się różnią? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu rejestracja na wniosek, a z urzędu (obie czasowe) się różnią?

Dopóki nie mamy wpływu na jakość przepisów, wolę to niż pisanie w rejestrze bzdur typu, ( OBT przed I-szą rejestracją, po I-szej rejestracji ),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy badania techniczne też dzielimy na takie badania no wiesz - takie prawdziwe, normalne i takie jakby nie badania

 

No bo ustalenie danych to takie jakby nie badanie, mino, ze dajemy P...

1391736783_lx6avo_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu rejestracja na wniosek, a z urzędu (obie czasowe) się różnią?

A choćby temu, że po tej na wniosek następuje ta z urzędu (kolejna czasowa, która uruchamia faktyczną rejestrację), by wydać tablice stałe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby temu, że po tej na wniosek następuje ta z urzędu

 

Jesteś w błędzie. W praktyce musisz się zgłosić, zdać dotychczasowe PC i dopiero w tym momencie dostaniesz decyzję o stałej rejestracji. Jeśli tego nie zrobisz bo np.:

- nie chce Ci się, nie masz czasu etc.

- sprzedaż pojazd po dwóch dniach

- umrzesz

to do tzw. stałej rejestracji NIE dojdzie, a po upływie 30 dni zasadniczo pojazd można uznać za... No właśnie - zarejestrowany, czy niekoniecznie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 napisał/a:

to jakby nie rejestracja,,,

 

 

A co? 8)

 

Czy badania techniczne też dzielimy na takie badania no wiesz - takie prawdziwe, normalne i takie jakby nie badania ;)

 

I czemu rejestracja na wniosek, a z urzędu (obie czasowe) się różnią? :)

blakop napisał/a:

I czemu rejestracja na wniosek, a z urzędu (obie czasowe) się różnią?

 

A choćby temu, że po tej na wniosek następuje ta z urzędu (kolejna czasowa, która uruchamia faktyczną rejestrację), by wydać tablice stałe ,

 

No i znowu zaczyna sie dyskusja Panów z Wydziału Komunikacji na forum Diagnostów :razz:

To już jest przegiecie pałki.

Rejestracja faktyczna,no nie bo padnę :evil:

Cały czas piszemy to co wymyśla nasze mądre WK,i siedzimy cicho bo nic nie możemy zrobić.

Pan na zagrodzie wyższy wojewodzie.Żenada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu zaczyna sie dyskusja Panów z Wydziału Komunikacji na forum Diagnostów :razz:

 

A to jest forum diagnostów?? Może przeczytaj uważnie nagłówek/tytuł tego forum, ok? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie.

No dobra,,,

CYTAT "A choćby temu, że po tej na wniosek następuje z reguły ta z urzędu"

ale to nadal nic nie zmienia,bo ,,,

No właśnie - zarejestrowany, czy niekoniecznie?

, cieszę się zatem, że mój WK uznał, iż rejestracja następuje dopiero po badaniu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się zatem, że mój WK uznał, iż rejestracja następuje dopiero po badaniu ,,,

 

Myślę, że bardzo prosto to nielogiczne i absurdalne podejście można by im obalić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo prosto to nielogiczne i absurdalne podejście można by im obalić

Można obalić, tylko co w zamian ? , skoro to drugie wyjście jest tak samo nielogiczne, absurdalne i na dodatek utrudnia pracę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest forum diagnostów?? Może przeczytaj uważnie nagłówek/tytuł tego forum, ok?

Sory,waleę się w pierś :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to drugie wyjście jest tak samo nielogiczne, absurdalne i na dodatek utrudnia pracę,,

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wpisujesz nr.rej. z PC, a w kraj rej. np. NL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz nr.rej. z PC, a w kraj rej. np. NL?

Jeśli to PC jest z TTR to tak, zwłaszcza, iż klient ma wtedy DR zagraniczny również,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to PC jest z TTR to tak, zwłaszcza, iż klient ma wtedy DR zagraniczny również,,,

 

Robię dokładnie tak samo, mój WK jest tego samego zdania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza, iż klient ma wtedy DR zagraniczny również,,,
Jak go sobie wrzuci na ksero.U mnie z chwila wydania PC orginały DR z zagranicy laduja na biurku WK....Jezeli klient bystrzacha to ma przynajmniej ksero... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go sobie wrzuci na ksero.U mnie z chwila wydania PC orginały DR z zagranicy laduja na biurku WK...

 

Bezprawnie. Instrukcja mówi, że zatrzymuje się w depozycie DR i tablice jeśli pojazd jest zarejestrowany w Polsce, a nie za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.