Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie 1. Czy pojazd specjalny jest pojazdem samochodowym innym niż samochód osobowy - odpowiedź brzmi - TAK

pytanie 2. Czy pojazd ten posiada jeden rząd siedzeń - zakładam że odpowiedź brzmi TAK.

pytanie 3. Czy pojazd posiada otwartą przestrzeń ładunkową - moim zdaniem odpowiedź brzmi - TAK.

Uważam więc że spełnia wszystkie warunki dla VAT 1b.

 

Dokładnie. Pozostaje jednak zawsze kwestia interpretacji, czy "nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów" to przestrzeń ładunkowa. Dlatego każdy ma rację, ale zarazem może jej nie mieć :cool:

Czy waszym zdanie samochód specjalny, sklep/bar z oddzieloną częścią barową od kabiny ale z drzwiami pomiędzy załapie się na VAT ? W wykazie specjalnych nie ma sklep/bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja uważam, że Ty również powinieneś przemyśleć swoje działanie, ponieważ ...

przemyśl sprawę przemyśl

W tej wersji ustawy jak i w poprzedniej lista pojazdów specjalnych od jakich można odliczać VAT zastała ograniczona i tyle

 

Idąc tokiem że na pomoc drogową można wypisać to może na resztę specjalnych też dlaczego nie :razz:

zimowego utrzymania dróg - piasek

pożarniczy -woda

bankowóz - kasa

pogrzebowy - umarlak

 

No zawsze jakiś ładunek można znaleźć i przestrzeń ładunkową :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uszkodzony pojazd to ładunek ? :-D
tak, jest to ładunek.

 

Ładunek – to dobro materialne będące przedmiotem przewozu, czyli wszystko co podlega celowemu przemieszczaniu. - Edward Mendyk „Ekonomika i organizacja transportu” s.221

 

pogrzebowy - umarlak
no i chyba ten przypadek nie łapie się pod definicję. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładunek – to dobro materialne będące przedmiotem przewozu, czyli wszystko co podlega celowemu przemieszczaniu.

- a jak brak celu? :P

- rzadko to robię, ale... sobie, że to co między d.m.c. a m.w. jest ładownością więc ładunkiem... nawet pióra luzem ;)

(to za kierunki... obydwoje :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rzadko to robię, ale... sobie, że to co między d.m.c. a m.w. jest ładownością więc ładunkiem... nawet pióra luzem
idąc Twoim tokiem rozumowania nazwany przez Roberta OSKP "umarlak" jednak według definicji bądź co bądź opisanej przez ekonomistę, nie spełnia jej wymogów. Chyb, że ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brniemy w jakąś paranoję,poczekajmy a wszytko się wyjaśni.

 

Nie każdy może czekać jak pomoc drogowa podjeżdża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekcie końcowym jednak celowym :-P

- obawiam się, że Jacdiag ten cel nam wszystkim w tym pogmatwanym temacie-vacie uświadomi :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdanie samochód specjalny, sklep/bar z oddzieloną częścią barową od kabiny ale z drzwiami pomiędzy załapie się na VAT ? W wykazie specjalnych nie ma sklep/bar.

 

Nie, bo bar nie jest przewidziany do przewozu ładunków. Dlatego, wcześniej napisałem, że:

 

Ale te specjalne nie wymienione są przecież "inne niż osobowe" - więc czemu nie? Oczywiście wiele ich nie będzie lub wręcz wcale, ale stwierdzenie "inne niż osobowe" daje teoretycznie takie możliwości, albo np samochodowy inny, czterokołowiec - do przewozu towarów z otwartą "paką". Są takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo bar nie jest przewidziany do przewozu ładunków.

 

A jak to będzie sklep? Towar sklepowy to ładunek, nie? ;)

 

Mogli napisać "ciężarowe" i byłby spokój :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Vat-1a (stary Vat-1). Czy informacje odnośnie podrodzaju "wielozadaniowy" lub "van" możemy wziąść z DIP-u (w przypadku samochodu ściąganego zza granicy) czy klient musi nam przedstawić koniecznie wyciąg z homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z homologacji jak z homologacji ale ja bym zażądał kartę informacyjna z WK.

A jeśli po Dipie zostały wykonane jakieś zmiany i został wpisany inny podrodzaj? Aktualny wpis podrodzaju na pewno jest wpisany w Wydziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym zażądał kartę informacyjna z WK.

 

A jakaś podstawa prawna? Nie wystarczy telefon do WK albo wpisanie w uwagach podrodzaju? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam osobiście spotkałem się z odmową i ZONK :-(

 

Więc wpisałbym w uwagach podrodzaj "z natury" i po sprawie :)

 

ja bym to raczej określił "sprawy początek" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dziś rano dziennik według którego pojazdy specjalne w rozumieniu przepisów o VAT to pojazd pogrzebowy i bankowóz. O lawetach ani słowa.

 

Powyżej 3 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.