Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczcie że w piśmie z MIiR jest napisane że organ rejestrujący będzie wpisywał tylko VAT1 (będzie dotyczył zarówno lit. a jak i lit. b) lub VAT2

 

Może będzie, a może nie. Pismo nie stanowi podstawy prawnej, a rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności nie zostało znowelizowane. Dlatego de facto żaden przepis wykonawczy nie reguluje zasad wpisywania adnotacji VAT do DR.

 

[ Dodano: 01-04-2014, 18:58 ]

Jesteś tego pewny, mnie się wydaje ,że specjalne tylko te wymienione.Oczywiście już nie na SKP.Czyli do specjalnych nie robimy DBT (VAT)

 

Tylko Ci się wydaje. Specjalne wymienione z mocy ustawy (rozporządzenia) spełniają i nie podlegają DBT na VAT. Ale np. pomoc drogowa przystosowana do przewozu pojazdów z jednym rzędem siedzeń może spokojnie przejść DBT na VAT i spełni np. "VAT2", więc będzie od niej pełne odliczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

co do samochodu specjalnego jakim jest pomoc drogowa to bym się nie zgodził, że można go sklasyfikować jako pojazd spełniający vat1 lub vat2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samochodu specjalnego jakim jest pomoc drogowa to bym się nie zgodził, że można go sklasyfikować jako pojazd spełniający vat1 lub vat2.

 

A jakaś podstawa prawna? Ma otwartą część do przewozu ładunków, a także jest to oddzielny element konstrukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód inny niż osobowy- czyli ciężarowy lub specjalny, a podrodzaj Pomoc Drogowa widnieje tylko w Samochodach Specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód inny niż osobowy- czyli ciężarowy lub specjalny

 

zgadza się

 

a podrodzaj Pomoc Drogowa widnieje tylko w Samochodach Specjalnych.

 

Nie podrodzaj tylko przeznaczenie - to raz. A dwa - dalej spełnia definicję, bo jest specjalnym, czyli innym niż osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo nie stanowi podstawy prawnej

jasne że tak

rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności nie zostało znowelizowane

"nasze" rozporządzenie też nie zostało jeszcze znowelizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nasze" rozporządzenie też nie zostało jeszcze znowelizowane

 

I tak się właśnie w Polsce wprowadza zmiany w przepisach :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nasze" rozporządzenie też nie zostało jeszcze znowelizowane

 

I tak się właśnie w Polsce wprowadza zmiany w przepisach :razz::razz::razz:

I tak Michale k...a do z......a :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo akurat ten przypadek był opisany w gazecie że od tych pojazdów nie będzie można odpisywać już Vatu . Moim zdaniem bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo akurat ten przypadek był opisany w gazecie że od tych pojazdów nie będzie można odpisywać już Vatu .

 

To bazuj na przepisach, a nie "gazecie". Pomoc drogowa (samochód specjalny) z jednym rzędem siedzeń przystosowany do przewozu pojazdów - spełnia definicję vatowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam .ciężarowy ,przewóz pojazdów z jednym rzędem jest oki VAT 1-b).Konkludując wg mnie rodz. specjalne nie interesują SKP pod względem tzw. badania podatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam tę nową ustawę i nigdzie raczej nie widzę , żeby ustawodawca gdziekolwiek użył nazwy VAT 1a ,VAT 1b czy VAT 2. Czy my nie mamy obowiązku tylko sprawdzić czy dane auto spełnia wymagania ustawy i wpisać odpowiednią regułkę bez jakiejkolwiek segregacji na nazwy i rodzaje VATu?

 

Pozdrawiam

 

Też uważam że powinno tak być.

 

Pojazd spełnia dodatkowe warunki określone w art. 86a ust. 9 pkt.1a lub b czy 2

 

N nie widzę gdyż oczywiste omyłki w DR dotyczą danych technicznych 996 zał. 1 02 d i g a nie wpisu VAT, jedynie informacja dla klienta plus zaświadczenie i do WK niech sobie prostuje, tylko str.2 pkt.2 że nie spełnia.

 

Po 1. 04 wszystkie vat-owe muszą przejść DBT oprócz tych co miały VAT-1 i te co robiły wczoraj OBT i 90 dni!!!!!

 

LT T4 L200 itp po usunięciu siedzeń: Zmiany konstrukcyjne, punkty mocowania na trwale zabezpieczone, faktura z warsztatu, warsztat z regonem, do WK zmiany w DR dopiero na DBT Vat wszystko na OSKP

 

 

Motta jeszcze nie mam , ale podoba mi się "wszyscy ludzie wiedzą wszystko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam .ciężarowy ,przewóz pojazdów z jednym rzędem jest oki VAT 1-b).Konkludując wg mnie rodz. specjalne nie interesują SKP pod względem tzw. badania podatkowego.

I tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT T4 L200 itp po usunięciu siedzeń: Zmiany konstrukcyjne, punkty mocowania na trwale zabezpieczone, faktura z warsztatu, warsztat z regonem, do WK zmiany w DR dopiero na DBT Vat wszystko na OSKP

Ale Ty to jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam... trza kombinować podobnie jak markes30:

tylko że nikt o to się nie martwi :-? tylko My musimy kombinować jak to dobrze zrobić i tu jest różnica :x chyba bez flaszki tego nie da się ugryźć :oops::piwo

No dobra .......... namówiłeś. O której mam być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra .......... namówiłeś. O której mam być?

z łodzi do kutna to rzut beretką pod wiatr bez antenki :P już możemy a co :evil: dawaj Marki :piwo mam zimne :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam .ciężarowy ,przewóz pojazdów z jednym rzędem jest oki VAT 1-b).Konkludując wg mnie rodz. specjalne nie interesują SKP pod względem tzw. badania podatkowego.

 

A dlaczego specjalny nie? Przepis mówi o nie-osobowych, a nie wyłącznie o ciężarowych. Dlatego mylisz się Mirek.

 

Przy czym niektóre specjalne spełniają VAT zawsze (jeśli mają określone w ustawie lub rozporządzeniu przeznaczenie i ewentualnie odpowiednią ilość rzędów siedzeń lub DMC), a niektóre specjalne, jak wspomniana pomoc drogowa spełniają tylko wtedy kiedy spełniają definicję dla pojazdów innych niż osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam .ciężarowy ,przewóz pojazdów z jednym rzędem jest oki VAT 1-b).Konkludując wg mnie rodz. specjalne nie interesują SKP pod względem tzw. badania podatkowego.

 

A dlaczego specjalny nie?

Bo go nie ma w wykazie specjalnych odnosnie ustawy o Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo go nie ma w wykazie specjalnych odnosnie ustawy o Vat.

 

A czytasz ze zrozumieniem?

 

Te, które są w wykazie, nie podlegają DBT, bo spełniają VAT z mocy ustawy.

 

Natomiast inne specjalne mogą spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony to konkluzja jest taka, że ucieszyłem się, że nie ma już starego VAT-2 i chorej definicji długości mierzonej od przedniej szyby, ale radość nie rwała zbyt długo, bo w miejsce jednego ułomnego przepisu zostały wprowadzone inne :razz:

Co by tu jeszcze s......ć Panowie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.