Skocz do zawartości

Bez Tablic


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się ciągle zastanawiam w jaki sposób administracyjnie podważyć pozytywne badanie z Łodzi bez tablic. Jak się trafi - trzeba będzie jakoś spróbować :razz:
Myśl szybko bo Kuźma już rozesłał pisemko, że w oparciu o wyrok WSA w Łodzi można zrobić BT pojazdu z zagranicy bez TR, z wynikiem P. Także lada dzień możesz dostać pojazd z takim badaniem :D Co prawda się urlopuję/remontuję, ale info już dostałem. Jak będę w pracy to wrzucę pisemko.

 

O "kuźma" zaraza rozszerza się na kolejne miasta. Wrzuć pismo - poczytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    43

  • blakop

    41

  • biker100

    39

  • max72

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

tyko co będzie jak zrobi ktoś zrobi przegląd w Łodzi a będzie chciał zarejestrować np. we Wrocławiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sam brak tablic nie może skutkować negatywnym wynikiem badania"

"diagnosta(....) może orzec pozytywny wynik badania"

 

Oceńcie kategoryczność tych określeń. Czy diagnosta ma wybór zgodnie z tym pismem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę pole do popisu dla OSDS. Niech minister zmienia rozporządzenie.

 

Widzę też niemały problem dla siebie - w jaki sposób administracyjnie nie uznać takiego badania dla celów rejestracji :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie,nie wszędzie 8) przynajmniej na dzisiaj :P

 

No to Poznań-Wrocław, dwa bratanki :ok

 

[ Dodano: 16-07-2014, 21:44 ]

Pojazdy z adnotacją "abgemeldet" często mają również pouczenie, że do ponownej rejestracji należy przedstawić cz. I i II dowodu rejestracyjnego. Nie pisz więc, że ponowna rejestracja jest niemożliwa.

 

Z tego co wiem, to sam gdzieś pisałeś, że u nas jest możliwa rejestracja bez tej drugiej części

a jej nie ma, bo pojazd jest już na stałe wycofany z ruchu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to sam gdzieś pisałeś, że u nas jest możliwa rejestracja bez tej drugiej części

a jej nie ma, bo pojazd jest już na stałe wycofany z ruchu :-P

 

Nie na stałe :P A możliwość jest jeśli zagraniczny WK potwierdzi, że nie ma przeszkód do ponownej rejestracji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ci jakoś nie mieli tych problemów:

 

Sprawa dotyczy starych dokumentów Tzw. briefu + fahrzeugshein. To całkowicie co innego.

Faktycznie do rejestracji briefu można było nie okazać. A bez niego fałszerstwo było nie do wykrycia. Zresztą z nim też nie bardzo. Dowodem jest to, że żaden z WK ani SKP się nie połapali. Trudno wykryć literówkę w jednej z dziesiątek rubryk wielostronicowego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyko co będzie jak zrobi ktoś zrobi przegląd w Łodzi a będzie chciał zarejestrować np. we Wrocławiu :)

łódzki wschodni "swoim" stacjom zabronił wykonywać badań bez TR, natomiast nasze badania honoruje, podobną sytuację miałem w Tomaszowie Mazowieckim

 

[ Dodano: 17-07-2014, 15:06 ]

Ja tu widzę pole do popisu dla OSDS. Niech minister zmienia rozporządzenie.

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pkt. 2 to już inna para kaloszy :x
a ja bym chciał dostać pisemko z takim punktem,ponieważ dużo badań ucieka za miedze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się słowo "sugeruję" :)

Podoba mi się także (słyszałem kiedyś...) "intencją było"

Mój wniosek:

"sugeruję"-a wyjdzie jak wyjdzie

"intencją było"-a wyszło jak wyszło

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej nie ma danych czy jest to samochód osobowy czy ciężarowy.

Nie ma też informacji czy hak lub gaz jest wbity do dowodu.Nie ma również informacji

o ilości miejsc.Ponieważ miałem na badaniu pojazd ciężarowy z kratką( bez kratki) i 5 miejsc, a w DR 2 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej nie ma danych

I się zaczyna, weź tu bądź dobry,,,

jak dogodzić wszystkim ?, tylko burdel jest w tym dobry ,,,

dlatego ciągle mamy burdel ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.