Skocz do zawartości

Korekta plików do cepik


Góral81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko jak zrobić w patronacie aby przesłać plik do cepiku jako korekta chodzi o przesłanie plików od 1 styczeń 2014 do 9 maj 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    36

  • Psuj

    23

  • biker100

    20

  • firestorm

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja również mam z tym problem , a tak przy okazji czy Patronacie przy przebiegu należy dopisywać jednostki takie jak mile np. (2516 mil). mtg. np. (156mtg) bo kilometry są wartością domyślną i w CEPiK wskazuje tylko km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji czy Patronacie przy przebiegu należy dopisywać jednostki takie jak mile np. (2516 mil). mtg. np. (156mtg) bo kilometry są wartością domyślną i w CEPiK wskazuje tylko km.
nie wynika to z żadnego zapisu w obowiązujących aktach prawnych.
Witam mam pytanko jak zrobić w patronacie aby przesłać plik do cepiku jako korekta chodzi o przesłanie plików od 1 styczeń 2014 do 9 maj 2014
w jakim celu i z czego to wynika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pisma MSW z dnia 6.06.2014 gdzie jest również podany harmonogram w jakim terminie każda stacja ma to wykonać
nic jeszcze nie dostałem. Po otrzymaniu takowego pisma zadzwonię do producenta programu o informację jak technicznie to wykonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Patronacie przy przebiegu należy dopisywać jednostki takie jak mile np. (2516 mil). mtg. np. (156mtg) bo kilometry są wartością domyślną

Ja wpisuję tylko wartości w jednostki nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu i z czego to wynika?

A no wynika z pisma z MSW które otrzymałem z WK iż należy powtórnie przesłać pliki z BT od 1 styczeń 2014 w formie korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak zrobić w patronacie aby przesłać plik do cepiku jako korekta chodzi o przesłanie plików od 1 styczeń 2014 do 9 maj 2014

Nie ma takiego wymogu w przepisach .

Najpierw zapytaj autora pisma, a potem autora Patronata,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego wymogu w przepisach .

Czyli musisz mieć odrębne przepisy na to aby wysłać korekty do cepiku?

Skoro od początku roku było takie wielkie halo z tymi kilometrami i spisywaliśmy je dokładnie to czemu ich nie przesłać do cepiku przynajmniej nasza robota nie pójdzie na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z informatykiem od programu Patronat. Należy wygenerować paczkę w/g daty i przesłać normalnym trybem zgodnie z harmonogramem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od początku roku było takie wielkie halo z tymi kilometrami i spisywaliśmy je dokładnie to czemu ich nie przesłać do cepiku przynajmniej nasza robota nie pójdzie na marne

Właśnie temu, że nie mamy technicznej możliwości. Zrozum, że to autorzy programów spotkali się by ustalić jak to zrobić nie zatykając systemu. Pismo to nazwali delikatnie nadgorliwym posunięciem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z informatykiem od programu Patronat. Należy wygenerować paczkę w/g daty i przesłać normalnym trybem tak jak zwykły raport.

Nie większą niż 15 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie temu, że nie mamy technicznej możliwości. Zrozum, że to autorzy programów spotkali się by ustalić jak to zrobić nie zatykając systemu. Pismo to nazwali delikatnie nadgorliwym posunięciem ,,,

Ok według harmonogramu z MSW ja mam albo i nie przesłać korekty w połowie sierpnia więc na razie odpuszczam do tego czasu na pewno coś się wyklaruje czy musimy to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego czasu na pewno coś się wyklaruje czy musimy to robić.

Że będziemy musieli wybielić ustawodawcę z jego błędu to już jest pewne, chodzi tylko o to, aby wszystkie programy były ku temu gotowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wybór w km,milach i rbh

To sobie zmień w ustawieniach, bo przepisy nie wymagają jednostek,,,

Tak wiem o tym,ale zmieniać nie będę,ponieważ mi to nie przeszkadza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z informatykiem od programu Patronat. Należy wygenerować paczkę w/g daty i przesłać normalnym trybem zgodnie z harmonogramem .

 

No powiem Ci że jakiś geniusz z tego Patronatu. Najlepiej jakby się ten informatyk odmulił - jak zrobisz / zrobicie normalną zbiorówkę badań od 1.01 do maja 2014 i prześlecie do CEPa to wszystkie badania z tego pliku będą odrzucone z błędem, że takie badanie było już przesłane do CEPiKu.

 

Akcja jednorazowa chodzi tylko o badania historyczne aby w badaniach od początku tego roku dodać stan licznika

Mam nadzieję że piszę to ostatni raz - w programach, które używacie musi być dodana nowa funkcjonalność tak aby wygenerować paczkę ponownie za ten okres ale w taki sposób aby każde badanie miało znacznik że to modyfikacja badania. W tak utworzonych teraz plikach z badaniami w każdym badaniu musi być znacznik czy modyfikacja=true, i tym razem te badania będą zawierały dodatkowo stan licznika.

 

uproszczając to zadziała tak:

Po przesłaniu utworzonych w taki sposób plików system sprawdzi po numerze dane badanie , odnajdzie je w historii, sprawdzi znacznik czy modyfikacja, będzie modyfikacja = true więc w badaniu które już jest w systemie zostaną wstawione parametry teraz przesłane, i każde takie badanie zostanie wzbogacone o stan licznika (i może zostać zaktualizowane o wszystkie inne parametry które zmieniły się w stosunku do badania kiedyś przesłanego)

 

W innym przypadku - czyli jeśli ot tak sobie stworzycie paczkę i wyślecie ponownie te same badania to system zachowa się tak:

 

System sprawdzi numer badania, wyszuka w historii dane badanie, sprawdzi znacznik - czy modyfikacja=false (czyli nie modyfikacja = czyli nowe badanie), i zwróci błąd badanie o tym numerze jest już w SI Cepik, następne nowe badanie o tym numerze nie może być dodane, badanie będzie odrzucone.

 

Cenne uwagi przed wysłaniem paczek ze stanami liczników za okres historyczny np:

1.01 - maj, czerwiec, ...

 

1. przygotowany plik z badaniami XML otworzyć w notatniku (Prawy przycisk myszy PPM na pliku otwórz za pomocą > notatnik) i sprawdzić czy znacznik modyfikacja=true jeśli tak to można plik przesłać, jeśli modyfikacja=false - nie wysyłać, pliki nie wpisze liczników.

2. Po przesłaniu plików w następnym dniu roboczym sprawdzić raporty, otworzyć je i prześledzić czy badania przesłane w raporcie mają litery P w parametrze P = to znaczy że to badanie poprawnie dodało się do bazy, prześledzić w taki sposób wszystkie przesłane badania

 

więcej info o błędach w badaniach w zaktualizowanym podręczniku SKP strony 26-30 do pobrania ze strony www.cepik.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli ktoś przez okres 5 miesięcy od momentu obowiązku spisywania liczników tego nie robił to tego nie prześle -to po co się cofać .Jeżeli coś się robi w tym kraju to niech ma to ręce i nogi i będzie do końca dopracowane :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ja wpisywałem km itp a od maja program przystosowano w te jednostki i cały czas błąd ? co każde bad mam od stycznia do kwietnia poprawiać ? tak jak JACKU piszesz chore to dla mnie też.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chore to dla mnie też

 

Przeżywacie jak mrówka okupację... Przestańcie w końcu martwic się nie swoimi problemami. Od tego są programy na skp i ich producenci - i to oni maja zrobić tak, żeby było dobrze, a nie wy. Diagnosta docelowo ma kilka razy kliknąć w programie i wysłać paczkę lub kilka paczek (program sam podzieli jeśli będą za duże). I KONIEC.

957355670-2014-06-12-17-10-29.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.