Skocz do zawartości

Korekta plików do cepik


Góral81

Rekomendowane odpowiedzi

A program puszcza dalej bez wpisania stanu licznika?

 

a co powiesz jeżeli program patronat zakupiony w 2012 roku i od tego momentu nie aktualizowany -dopiero doświadczony diagnosta w maju to wszystko doprowadza do ładu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    36

  • Psuj

    23

  • biker100

    20

  • firestorm

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

a co powiesz jeżeli program patronat zakupiony w 2012 roku i od tego momentu nie aktualizowany

 

To powiem, ze trzeba było kupić stację sql, bo ta "krzyczy" o aktualizacje za każdą zmianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem, ze trzeba było kupić stację sql, bo ta "krzyczy" o aktualizacje za każdą zmianą...
Patronat informuje o nowościach ale można zignorować co widać w poście fiedorowicz-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można zignorować co widać w poście

ale zastanawia mnie po co i w jakim celu i dlaczego wydział komunikacji na to nie reaguje - jeżeli dostaje stare wzory zaświadczeń pisane ręcznie .................... :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSW uruchomiło 2 usługi nowe www.bezpiecznyautobus.gov.pl i www.historiapojazdu.gov.pl

 

Strony te przedstawiają między innymi dane, które wysyłacie do CEPiKu, na stronach każdy z nas może sprawdzić pojazd wszystko dla podniesienia bezpieczeństwa między innymi zakupu samochodu, czy sprawdzenia autobusu, którym jeździmy do pracy czy dzieciaki wysyłamy na kolonie/wycieczki itd.

 

Jeśli danych nie przesyłacie do CEPa to wiadomo, że ich na tych stronach nie będzie. Czy robić aktualizacje programów diagnostycznych i przesyłać stany licznikowe, czyli tak jak powinno się robić ? Ja zalecam robić ale sami zdecydujcie.

 

PS.

Ja sprawdziłem jakie dane są w CEPIKu dla mojego samochodu i polecam stację gdzie robię OBT bo widzę na stronie historię badań, stany licznikowe też wysyła wiec jest OK. Mam nadzieje, że inni posiadacze pojazdów też sprawdzą czy są w CEPiKu badania ich pojazdów i sami zdecydują czy Wasza stacja jest godna zaufania i zasila CEPa czy nie zasila i może warto ją zmienić na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz70, Prędzej czy później wszystkie programy na stacjach będą reliktem i będziemy tak jak WK pracować na bazie cepa - więc co wyślemy to nasze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są oryginały i dzwonią z pytaniem jak tu to uruchomić bo dostali kartę w 2010 i już odleżała swoje w szufladzie i przypomniało się że to chyba trzeba coś wysyłać....

 

 

no raczej trzeba wysyłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami zdecydują czy Wasza stacja jest godna zaufania i zasila CEPa czy nie zasila i może warto ją zmienić na inną.

 

Nie uzależniałbym zaufania do stacji od tego, czy wysyła coś do CEPa czy nie. Dla zwykłego użytkownika pojazdu nie ma to żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego użytkownika pojazdu nie ma to żadnego znaczenia.

To widać ja jestem niezwykłym użytkownikiem pojazdu, auto mam fachowo sprawdzone przez SKP a dodatkowo historię badań mam w CEPie i na stronie. Kiedyś auto będę chciał sprzedać i pełna historia będzie atutem. Sprawdzając kolejne auto, które będę chciał kupić też będę się posiłkował stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać ja jestem niezwykłym użytkownikiem pojazdu,

Ja też jestem niezwykłym diagnostą, bo chcę mieć to w programie, zwłaszcza, że każda stacja musi mieć internet :nook

a dodatkowo historię badań mam w CEPie i na stronie.

A co śmieszniejsze ja ajko diagnosta takiej informacji w swoim programie nie mam, choć uważam, że są to bardzo ważne informacje dla diagnosty :x

 

Sprawdzając kolejne auto, które będę chciał

zbadać jako diagnosta,

też będę się posiłkował stroną.

I tu Zonk bo nie wiem czy to chcę robić po tym jak sprawdzałem "busa" a wyskoczyło mi że to "skrzynia" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Zong bo nie wiem czy to chcę robić po tym jak sprawdzałem "busa" a wyskoczyło mi że to "skrzynia"
- a teleturniejowy kocur wabił się ZONK. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając kolejne auto, które będę chciał kupić też będę się posiłkował stroną.

 

A ja dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu i stanem technicznym :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu i stanem technicznym
widzę że już nie raz kupiłeś samochód pewnie przez internet skoro wystarczy Ci popatrzeć w dokumenty i zdjęcia podpicowanego stanu.

 

Ja lubię się autem przejechać, wjechać do losowego SKP na przegląd, sprawdzić historię w serwisie i pewnie jeszcze 10 rzeczy, o których nie wspomniałem.

 

Strona historiapojazdu będzie kolejnym punktem sprawdzania historii, jak nie lubisz to nie musisz ale możesz. Ja się cieszę ze strona powstała, będzie jak się domyślam rozwijana pod kątem tego co jest prezentowane, no ale niestety dużo zależy od diagnostów gromadzących dane w programach i od systematycznej transmisji i sprawdzania raportów czy badania poprawnie się do bazy dodają.

 

wróćmy do wątku tego tematu bo troszkę nam się tu robi offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wg Was jest,czy można wysyłać historię po korekcie przed czasem wyznaczonym w grafiku ?

 

[ Dodano: 01-07-2014, 07:54 ]

Gdzieś to było,ale raz jeszcze zapytam,ile można wysłać badań aby się "zmieściło" w paczce ? Ps. Idzie o tę korektę od początku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, małe info,jak ktoś nie wie kiedy ma wysłać korektę do badań tel. 22 6028491 i tam miła pani powie kiedy to trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile można wysłać badań aby się "zmieściło" w paczce ? Ps. Idzie o tę korektę od początku roku.

 

W SKP PRO mam plik z 265 badaniami korektami i ma 480 kb czyli rozmiar dopuszczalny bez dzielenia.

 

Ostatnio dużo jest zgłoszeń że robicie paczki historyczne z badaniami powiedzmy od 1.01 do maja i pliki przekraczają rozmiar 512 kb i podczas zaczytywania jest okno podziału pliku i zwracane są błędy ~ których nawet ja nie rozumiem :shock:

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie kilku mniejszych paczek, na przykład paczka z korektą za styczeń, osobno za luty, osobno marzec, kwiecień, maj, czerwiec* (jeśli jeszcze w czerwcu nie wysyłaliście stanów licznikowych w XMLach), i transmisja tych plików. W kolejnym dniu roboczym zalecam sprawdzić Raporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1.01 do maja i pliki przekraczają rozmiar 512 kb i podczas zaczytywania jest okno podziału pliku i zwracane są błędy

ja wysyłałem i podzieliło mi na 2 pliki poszło bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłałem i podzieliło mi na 2 pliki poszło bez problemu

 

jakie macie problemy - diagności przede mną - oczy otworzyli - jakie spisywanie liczników -czarna magia -teraz jest spokój i nic nie trzeba wysyłać :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale niestety dużo zależy od diagnostów gromadzących dane w programach i od systematycznej transmisji i sprawdzania raportów czy badania poprawnie się do bazy dodają.

 

wróćmy do wątku tego tematu bo troszkę nam się tu robi offtopic

No ale niestety dużo zależy od programistów gromadzących dane w programach i udostępnienia do sprawdzenia danych w nich zawartych dla diagnostów :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.