Skocz do zawartości

Korekta plików do cepik


Góral81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    36

  • Psuj

    23

  • biker100

    20

  • firestorm

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyżby? Przecież numery powiatów się powtarzają.

I o to chodzi, wysyłamy według dwóch pierwszych cyfr,,,

To w takim razie co oznacza np. WOJ61, bo w statystykach GUS takiego oznaczenia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co oznacza np. WOJ61
Nareszcie ktoś też to widzi. Jak Psuj napisał

Tylko ten wykaz kodów nijak się nie pokrywa z tym pismem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wykaz kodów nijak się nie pokrywa z tym pismem
Ja tam się nie przejmuje pismo skierowane do nadzoru, także czekam na znak sygnał i nie zaprzątam sobie na razie tym głowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a jakie województwa wysyłają w 38 do 41 tygodnia? :shock:

Czy te kody mogą być numerami SKP w powiecie?

Czyżbyś się nie odnalazł między 01 a 32 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś się nie odnalazł między 01 a 32 ?
Odnalazłem się tylko nie jestem przekonany do prawidłowości odczytu kodów. Według Twojej interpretacji 36-37 tydzień,a według mojej 29-30tydz :(

Intryguje mnie zapis z pisma "SKP z terenu powiatu o kodzie TERYT:". Może "TERYT" jest niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem się tylko nie jestem przekonany do prawidłowości odczytu kodów.

Czytaj WOJ a nie powiat i będzie w porządku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK już od dawna przesyłają dane na podstawie tych kodów.Urzędnik,Policjant... ma osobisty tz. pin,jeśli się loguje i grzebie w cepiku.Teraz na nas kolej Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W informacji, od starostwa, jest zdanie "zgromadzonych w lokalnych rejestrach SKP od dnia 1 stycznia do momentu wdrożenia nowego schematu wymiany danych.". Jeżeli więc w plikach wysyłanych od 02-05 jest już przebieg, to korekta powinna obejmować okres od 01-01 do 30-04, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgromadzonych w lokalnych rejestrach SKP od dnia 1 stycznia do momentu wdrożenia nowego schematu wymiany danych.

 

a jak stacja nie spisywała liczników w tym terminie - to chyba nie ma sensu tego przesyłać -czy system to wykryje ,ze wykonano badania bez spisywania licznika :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie ma sensu tego przesyłać

Przebiegi były spisywane o drugiego stycznia, tylko że do końca kwietnia nie było ich w raportach do cepik-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi były spisywane o drugiego stycznia

 

to jest prawda ,ale co powiesz jeżeli diagności na SKP tego nie wiedzą - Sorry ale mamy takich diagnostów i nadzór nad stacją :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznajomość prawa szkodzi, zwłaszcza w tym zawodzie
wiesz ,ze coraz bardziej się przekonuje ,że nie - bo codziennie odkrywam jak wykonywano badania i nie wiem jak to zrobić aby teraz po tak długim czasie pokazać ludziom ,że przez tyle lat trwała fikcja ..................................................... :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ale co powiesz jeżeli diagności na SKP tego nie wiedzą - Sorry ale mamy takich diagnostów i nadzór nad stacją

 

A program puszcza dalej bez wpisania stanu licznika? Albo chociaż odznacza rubrykę bez wpisanego stanu (przyczepy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, zmiany mają wejść w życie najpóźniej 20 maja 2018 r. Jeśli przepisy zostaną właściwie skonstruowane to od tego momentu zaczną znikać SKP, które mają problem z dostosowaniem się do nowych aktów prawnych. To samo dotyczy diagnostów. Właściwa selekcja jest konieczna, a kto ma opór do zmian powinien odejść z zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 maja 2018

Ta data jest mi znana, nawet ministerstwo zapewnia, że wymagane zmiany w przepisach wprowadzi z rocznym wyprzedzeniem czyli do 20 maja 2017r.

Jeśli przepisy zostaną właściwie skonstruowane

I w tym cały problem, bo pewnie jak zwykle ktoś coś spartoli po to aby było po polsku, czyli byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awet ministerstwo zapewnia, że wymagane zmiany w przepisach wprowadzi z rocznym wyprzedzeniem czyli do 20 maja 2017r.
Bo tak nakazuje dyrektywa. Przepisy w sprawie zmian muszą zostać ogloszone do tego terminu, ale ostateczny termin ich wejścia w życie to jest właśnie 20 maj 2018.
I w tym cały problem' date=' bo pewnie jak zwykle ktoś coś spartoli po to aby było po polsku, czyli byle jak.[/quote']Może jednak nie. Dyrektywa bardzo dokładnie określa pewne istotne kwestie, więc jest szansa żeby tego dopilnować. Poza tym ten rok pomiędzy 2017 a 2018 to będzie czas na ewentualne poprawki w razie "W".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.