Skocz do zawartości

Korekta plików do cepik


Góral81

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź z firmy JAPA :

markes30 - z calym szacunkiem, Norcom nie jest dla mnie żadną wyrocznią. Jeśli powielasz ich informacje nie znając tematu - to po prostu jest wprowadzaniem w błąd innych.

Ma byc modyfikacja=false. Koniec kropka.

Pewne rzeczy sa uzgadniane na poziomie informatykow CEPiK-producent oprogramowania i my naprawde wiemy jak to ma wygladac...

 

Firestorm możesz to potwierdzić ?

 

pozwolę sobie podbić, bo zlało Ci się w jeden post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    36

  • Psuj

    23

  • biker100

    20

  • firestorm

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

własnie puściłem paczke z poprawionymi badaniami. Są one oznaczone jako "modyfikacja=true". Paczki z przebiegiem szły do cepiku od 8 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie puściłem paczke z poprawionymi badaniami. Są one oznaczone jako "modyfikacja=true". Paczki z przebiegiem szły do cepiku od 8 maja.

Z jakiego programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 mam identyczna werję programu jak ty i też mam B przy każdym badaniu, więc identyczny błąd i jego opis. Zmiennik kilka dni temu do nich dzwonił. Informatyk ponoć na urlopie, ma zadzwonić po powrocie - więc czekamy.

Dodam iz korekta robiona wedle tego samego schematu (wytycznych ).

 

Więc nie jesteś sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 mam identyczna werję programu jak ty i też mam B przy każdym badaniu, więc identyczny błąd i jego opis. Zmiennik kilka dni temu do nich dzwonił. Informatyk ponoć na urlopie, ma zadzwonić po powrocie - więc czekamy.

Dodam iz korekta robiona wedle tego samego schematu (wytycznych ).

 

Więc nie jesteś sam ;)

 

U mnie podobnie :(

Ja uwazam,że błąd leży po stronie cepik.Sprawdzałem sobie pojazdy na ich stronie (historiapojazdu) i nie ma informacji nawet o ważnym badaniu technicznym dla pojazdów z lipca.Dopiero pojawiają się informacje dla pojazdów z 23 czerwca (tam jest już przebieg).

Dla tych ze stycznia są informacje ale bez przebiegu.

Może trzeba poczekać jeszcze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w poniedziałek kończy się ważność kart na 6 stacjach i trzeba je wysłać do re-certyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie puściłem paczke z poprawionymi badaniami. Są one oznaczone jako "modyfikacja=true". Paczki z przebiegiem szły do cepiku od 8 maja.

Z jakiego programu?

z TUVPOL. Program do robienia paczek ma teraz dodatkową opcję "Automatyczna korekta". Wybieram okres, z którego chcę poprawić wysłane wcześniej paczki. Program generuje paczkę z poprawionymi badaniami, dodaje ją do paczki zrobionej z bieżących badan i wysyła. Paczka za styczeń i luty miała 330 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam,że błąd leży po stronie cepik

 

Jak ma cepik to przyjąć jak w raportach nie ma info, że była jakaś zmiana? Tak samo jak przy każdym innym badaniu system stwierdza, że badanie już było przesłane, a ponieważ nie ma w nim zmian to je odrzuca... To nie wina cepiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina cepiku...

Bardziej mi chodziło o brak informacji na stronie historiapojazdu o ważnym badaniu technicznym (np.badanie wykonane 30.06 a na stronie informacja-brak informacji o ważnym badaniu technicznym),a cepiki wysyłane na bieżąco.Ostatnia informacja o ważnym badaniu technicznym pojawia się dla pojazdów z 23.06 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też informacji o tym że pojazd jest wyposażony w instalację LPG i do kiedy wżna jest decyzja TDT na zbiornik. Bardzo by się to przydało . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź z JAPY .Nic z tym nie robić, w CEP będą wiedzieć co z ty robić.

Niby tak twierdzi ale firestorm pisał tak:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=15024&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

 

Firestorm możesz to potwierdzić ?

 

Chwilkę mnie nie było bo urlopik i 2 tygodnie offline bez neta - ale wracając do tematu - to moim zdaniem przez te 2 tygodnie kiedy mnie nie było w CEPIE nie było zmian. Dziś mogę powiedzieć na 99,9999 % że przesyłane przez Was badania (ale tylko badania w których uzupełniacie liczniki) w pliku muszą być zrobione w taki sposób, że w parametrze modyfikacja musi być wpisane "true".

 

Stwórzcie pliki uzupełniające liczniki, otwórzcie je za pomocą Notatnika lub Wordpada i sprawdzcie czy w każdym z badań jest taki wpis

 

modyfikacja=true.

 

 

Jeśli tak to, po przesłaniu takiego pliku do CEP system przeszuka bazę, odnajdzie to padanie i dokona w nim uzupełniania dosłanych danych i właśnie o to chodzi.

 

 

ps. po podejrzeniu pliku nie zapisujcie w nim zmian, zamykajcie bez zapisywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, a Ty przypadkiem nie masz Patronat-u? Bo jeśli tak, to musisz zrobić generację pliku/ów przez "Powtórny Reeksport" (opcja, która weszła wersją 9.7). Wtedy wszystkie badania zrobione w ten sposób wejdą z wpisem "modyfikacja=true".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modyfikacja musi być wpisane "true".

 

Stwórzcie pliki uzupełniające liczniki, otwórzcie je za pomocą Notatnika lub Wordpada i sprawdzcie czy w każdym z badań jest taki wpis

 

modyfikacja=true.

 

 

Jeśli tak to, po przesłaniu takiego pliku do CEP system przeszuka bazę, odnajdzie to padanie i dokona w nim uzupełniania dosłanych danych i właśnie o to chodzi.

 

 

 

W SKP PRO mam

modyfikacja=false

(ma ktoś jeszcze tak ? )

 

Czy ktoś dzwonił w tej sprawie do helpdesku i pytał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz / zrobicie normalną zbiorówkę badań od 1.01 do maja 2014 i prześlecie do CEPa to wszystkie badania z tego pliku będą odrzucone z błędem, że takie badanie było już przesłane do CEPiKu.
- dokładnie tak właśnie zrobiłem :hihi: i raport "Poprawnie przekazano do CEP" przyszedł. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i raport "Poprawnie przekazano do CEP" przyszedł.

To akurat nie jest dowód, że wszystko ok ,,,

Otwórz teraz taką paczkę i sprawdź czy przy każdym badaniu jest "P",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z jednym z programistów w SKP PRO. Na ich stronie niestety jest informacja która może wprowadzać w błąd, ze wystarczy stworzyć normalną paczkę od stycznia do teraz i przesłać badania. To niestety spowoduje błędy więc nie róbcie tak.

 

Przekazałem info do SKP PRO że pliki utworzone muszą być z parametrem modyfikacji ustawionym na "true" bo tylko tak system odejdzie dane badanie i pozwoli na jego poprawę czyli na dodanie stanów liczników.

 

SKP PRO ma jeszcze to potwierdzić w MSW, mam nadzieje ze dość szybko to wykona i dokona niezbędnych zmian w swoim programie i przygotuje dla użytkowników niezbędną poprawkę, oraz że dokona zmiany tego nieszczęsnego artykułu.

 

Użytkownicy SKP PRO - czekajcie na aktualizację i wytyczne jak tworzyć te pliki uzupełniające liczniki, mam nadzieje że szybko będzie więcej info na stronie Japy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.