Skocz do zawartości

Wypełnienie zaświadczenia


idzpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mogę znaleźć informacji, ponieważ miałem badanie powypadkowe klient zażyczył sobie wykonać badanie okresowe, brak dowodu, co mam zrobić jak przyjdzie po pieczątkę do dowodu, nowe okresowe w rejestrze z informacją o pobraniu cepik z nr badania wcześniejszego ?

 

Ponieważ nie było dowodu tylko zaświadczenie z Policji, w rubryce dowód rejestracyjny wybrałem brak czy dobrze zrobiłem? Klient jak przyjdzie po pieczątke czy muszę uzupełnić dane z dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • MarcinS

    27

  • biker100

    11

  • Grzegorz Łódź

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem jaki masz program u mnie w polu seria i numer dowodu, jak wystawiam zaświadczenie to wpisuję tylko "Z". A jak osobnik wróci z dowodem to tylko pieczątka z datami badania ( jeśli badanie było badaniem okresowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mam norcomu, w jaki sposób pózniej rozliczyć cepik jak nie będzie w programie informacji o wpisaniu do dowodu nowego terminu badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pokwitowaniu zatrzymania robię i okresowe ii dodatkowe, jak klient przyjeżdża po pieczątkę to przy numerze badania adfajkowywuję że opłatę cepik pobrano. Dodatkowo w DR jako datę podaję datę wpisu do DR a nie datę wykonania badania i termin badania to już oczywiste. Nie dokonuję żadnych korekt w badaniu odnośnie numeru DR itp.

 

[ Dodano: 10-08-2014, 20:33 ]

Mam program SKP pro i przy badaniu jest okienko cepiku, zaznaczam badanie, klikam prawym klawiszem myszy i mam opcję do zaznaczenia "pobrano opłatę CEPiK", klikam lewym i opłata zostaje naniesiona. Automatycznie zostaje dodana do kolejnego wysłanego pliku cepik, więc nie trzeba z osobna wysyłać tegoż badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz program u mnie w polu seria i numer dowodu, jak wystawiam zaświadczenie to wpisuję tylko "Z"
- oj komuś dzisiaj na Helu kwaśnym drinkiem się odbije i na bank będzie noc spadających gwiazd, ale w ślepiach po tym tekście. :x:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz program u mnie w polu seria i numer dowodu, jak wystawiam zaświadczenie to wpisuję tylko "Z"

 

Rozmawiałem w tej kwestii z wydziałami ruchu drogowego policji i kazali pisać numer pokwitowania zatrzymania DR żeby było wiadomo czyje to było pokwitowanie. Ja dodatkowo w uwagach piszę za co został zatrzymany DR żeby nie było niejasności. Bo często jest dylemat czy robić pokolizyjne czy za usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Powoli!

Jest rubryka przeznaczona na serię i numer dowodu rejestracyjnego to ma tam być seria i numer dowodu rejestracyjnego, a nie różne dziwne #krzaczki#!!!

Nie ten organ do konsultacji co tam ma być wpisane!!!

Numer pokwitowania to se można wpisać w uwagach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powypadkowe + okresowe robiłem pierwszy raz teraz się zastanawiam czy jest to prawidłowe, ponieważ należałoby utworzyć nowy numer w rejestrze z badaniem okresowym podając tylko informacje o cepik badania poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat polega na tym że piszą że DR zatrzymany wskutek kolizji drogowej (tu już rozum nakazuje robić pełne pokolizyjne) a dalej piszą że uszkodzeniu uległo np: lampa, szyba i błotnik (co znów wg. mnie daje usterki z 3 zespołów badanych). A w polu skierowanie na badanie techniczne J.W.

 

[ Dodano: 10-08-2014, 20:57 ]

Ja otrzymałem informację od prawników pana Krzemienieckiego że od chyba 2002r nie należy łączyc badań, czyli robić okresowe+dodatkowe, należy wykonać w programie dwa osobne badania i dwa osobne zaśwadczenia. Jest od tego kilka wyjątków ale nie pamiętam wszystkich więc nie będę pisał głupot.

 

[ Dodano: 10-08-2014, 20:58 ]

Mało tego, ja mam wytyczne żeby powypadkowe zawsze robić z okresowym!!!!!!!! I brać 94chyba + 98zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w tej kwestii z wydziałami ruchu drogowego policji i kazali pisać numer pokwitowania
już ja pomału nic tu nie rozumiem -policja coś karze diagnoście -ludzie obudzi się i czytajcie przepisy obowiązujące diagnostę a nie bo ktoś kazał .................. :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet spotkałem się z interpretacją że powypadkowe z gazem powinny mieć zaświadczenie z kontroli butli po tym wypadku. Ja robię tak że jeśli auto dostało w tył i jest możliwe że ucierpiała butla to żądam a jeśli tył nienaruszony to nie. Ale jestem ciekaw opinii kolegów w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"już ja pomału nic tu nie rozumiem -policja coś karze diagnoście -ludzie obudzi się i czytajcie przepisy obowiązujące diagnostę a nie bo ktoś kazał .................. :shock: :shock:"

 

Nie KAZAŁ!!!!!!!!!!!, Źle napisałem!!!!! To informacja na zasadzie porozumienia stron, konsultowane zresztą z WK i wykazują to samo stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w tej kwestii z wydziałami ruchu drogowego policji i kazali pisać numer pokwitowania
już ja pomału nic tu nie rozumiem -policja coś karze diagnoście -ludzie obudzi się i czytajcie przepisy obowiązujące diagnostę a nie bo ktoś kazał .................. :shock::shock:

Pewnie miało być -sugerowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To informacja na zasadzie porozumienia stron, konsultowane zresztą z WK i wykazują to samo stanowisko.

No to teraz na zasadzie porozumienia stron my nauczymy ich wypełniać pokwitowanie . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja otrzymałem informację od prawników pana Krzemienieckiego że od chyba 2002r nie należy łączyc badań"

Podali ale nie pamiętam, mam w pracy napisane.

W każdym razie że okresowe i dodatkowe to zupełnie inne badania i jak dodatkowe nie ma wpływu na termin to okresowe musi mieć- czy coś w tym rodzaju. Polecam telefon w tej sprawie autorów JAPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Panowie jak w końcu robicie stawiając pieczątkę w dowód to co z cepikiem pobieram 1 zł a jak klient przyjedzie po 2 miesiącach to co z rejestrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coraz lepsi diagności zasilają środowisko."

Zamiast się nabijać to powiedz co należy wpisać w rubryce nr DR przy pokwitowaniu wystawionym przez policję!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupełnie poważnie to korona z głowy nie spadnie jeśli na podstawie sugestii WK czy policji zamieścisz jakieś dane w zaświadczeniu- które oczywiście nie są sprzeczne z ustawami i rozporządzeniami!!!

 

[ Dodano: 10-08-2014, 21:18 ]

"To Panowie jak w końcu robicie stawiając pieczątkę w dowód to co z cepikiem pobieram 1 zł a jak klient przyjedzie po 2 miesiącach to co z rejestrem."

Nie pobierasz opłaty CEPiK w momencie badania tylko w momencie wbicia pieczątki w DR!!!

W dniu w którym wbijasz pieczątkę zaznaczasz że pobrałeś cepik!!!!!

 

Niech potwierdzą eksperci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.