Skocz do zawartości

Wypełnienie zaświadczenia


idzpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem dziś i podając nr pokwitowania policji jest w cepiku informacja o badaniu, więc w historii pojazdu zapewne też.
- mógłbyś konkretniej powiedzieć jak i gdzie to się sprawdza po numerze pokwitowania, co? :)

 

Dodam że nie wpisuję "krzaczków" tylko serię i numer tegoż pokwitowania oraz w miejscu nazwy organu wydającego DR nazwę oddziału policji czy itd.!!!
- dobrze, dobrze, dobrze. Wydaje mi się, że rozumiem.

 

A teraz prosiłbym na spokojnie bez chaosu po chwili zastanowienia wyjaśnić co wpisujesz w rubrykę tak jak w przykładowym załączniku:

"Typ dokumentu identyfikacyjnego", przy badaniu okresowym wykonywanym bez DR, PC, PW i jak to się ma do CEPiKu???

 

 

A może to ja wespół z ustawą powinienem był się zaktualizować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • MarcinS

    27

  • biker100

    11

  • idzpiotr

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprawdzałem dziś i podając nr pokwitowania policji jest w cepiku informacja o badaniu, więc w historii pojazdu zapewne też.
- mógłbyś konkretniej powiedzieć jak i gdzie to się sprawdza po numerze pokwitowania, co? :)

 

Dodam że nie wpisuję "krzaczków" tylko serię i numer tegoż pokwitowania oraz w miejscu nazwy organu wydającego DR nazwę oddziału policji czy itd.!!!
- dobrze, dobrze, dobrze. Wydaje mi się, że rozumiem.

 

A teraz prosiłbym na spokojnie bez chaosu po chwili zastanowienia wyjaśnić co wpisujesz w rubrykę tak jak w przykładowym załączniku:

"Typ dokumentu identyfikacyjnego", przy badaniu okresowym wykonywanym bez DR, PC, PW i jak to się ma do CEPiKu???

 

 

A może to ja wespół z ustawą powinienem był się zaktualizować. :(

 

To Ty masz rację i ja wiem że robię to niezgodnie z przepisami.

Ale robię to tak:

-rodzaj dokumentu- DR- choć nie jest to DR

-wystawiając zaświadczenie nie pobieram opłaty CEPiK

-gdy klient wróci z DR po pieczątkę, pobieram opłatę, zaznaczam ją przy badaniu i przy następnej paczce CEPiKu zostaje to badanie dołączone i już jest w systemie....

I wydaje mi się że wieeeeelu z nas tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja zapytam-jaki związek ma te 6 stron pisania z tematem Wypełnianie zaświadczenia :?

Cały czas się sprawa rozbija o to czy można robić okresowe na pokwitowanie policji i ewentualnie co wpisać w rejestr. I o to pytającemu chodziło chyba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się sprawa rozbija o to czy można robić okresowe na pokwitowanie policji i ewentualnie co wpisać w rejestr. I o to pytającemu chodziło chyba....

Chyba widzisz, że można, skoro pół Polski tak robi. Numer pokwitowania wpisuje tylko w uwagach i badanie nie idzie do cepa. Dopiero podczas wpisu terminu w DR korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero podczas wpisu terminu w DR korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa,,,
osobiście robię ciut inaczej, różnica polega na tym, że w menu rozwijanym "TYP DOK." wybieram XX, a w serie i nr wpisuje nr "Pokwitowania" - taki wpis również nie pójdzie do CEP-a, Nr pokwitowania wpisuje również w uwagach. Następnie jak Janusz60 podczas wpisu terminu w DR korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja zapytam-jaki związek ma te 6 stron pisania z tematem
- Kolego Grzegorzu podobny jak wielkość tablicy rejestracyjnej niemieckiego motocykla do świateł dziennych. :D

Co tu dużo pisać. Oprócz tego, że jest całkowita dowolność i zamieszanie w prowadzeniu rejestrów i wcale nie mam na myśli diagnostów, a techniki prawodawcze bardziej. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Jeden nie znajdzie przeciwwskazań dla stosowania silnika elektrycznego w motocyklu, a drugi definicją z ustawy będzie się zasłaniał. Dodając do tego mordercze systemy wynagradzania łącznie z występowaniem zjawisk korupcynogennych niszczących etykę środowiska, to jest jak jest i kręci się. Czyli robi się wiele rzeczy dobrze, pół dobrze, prawie dobrze, a mało bardzo dobrze, w tym wypełnianie tematycznych zaświadczeń, a przecież zaświadczenie to finał cyklu łańcuchowego czynności dokonanych wcześniej. Tylko czekać kiedy stanie się unijnym "Świadectwem zdatności do ruchu drogowego".

Gdyby ktoś poczuł się dotknięty - wyjaśniam - piszę na podstawie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kolego Grzegorzu podobny jak wielkość tablicy rejestracyjnej niemieckiego motocykla do świateł dziennych. :D

Oj tam.Trzeba tylko tytuł tematu zmienić i będzie OK. :-D

Wiem wiem-sam autor tematu nie bardzo wiedział o co chce zapytać :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kolego Grzegorzu podobny jak wielkość tablicy rejestracyjnej niemieckiego motocykla do świateł dziennych. :D

Oj tam.Trzeba tylko tytuł tematu zmienić i będzie OK. :-D

Wiem wiem-sam autor tematu nie bardzo wiedział o co chce zapytać :x

A może bał się zapytać wprost... czy popełnił gafe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa,,,
podczas wpisu terminu w DR korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa ...

Panowie... Koledzy... Diagności... A z resztą róbcie jak chcecie!

Jednak rozważcie sytuację, że klient nie wraca po wpis na stację. Nie wiem; dowód się skończył, bo mu się nie chce. Co wtedy z korektami? Co z niezwłocznymi informacjami? Pewnie zalegają po systemowych zaściankach.

Bardzo proszę o w miarę logiczno-literalne wyjaśnienie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o w miarę logiczno-literalne wyjaśnienie.

Najpierw Ty musiałbyś logicznie wytłumaczyć plusy (jeśli są ) jakie niesie wysłanie do cepa badania na PC i TTR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Ty musiałbyś logicznie wytłumaczyć plusy (jeśli są ) jakie niesie wysłanie do cepa badania na PC i TTR ,,,
- JANUSZ60, jakie plusy i minusy. Jest jasno sprecyzowany prikaz co gdzie kiedy się wysyła i żadnych odstępstw w "Rozporządzeniu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach" nie widać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa,,,
podczas wpisu terminu w DR korektą wprowadzam nr DR i wysyłam do cepa ...

Panowie... Koledzy... Diagności... A z resztą róbcie jak chcecie!

Jednak rozważcie sytuację, że klient nie wraca po wpis na stację. Nie wiem; dowód się skończył, bo mu się nie chce. Co wtedy z korektami? Co z niezwłocznymi informacjami? Pewnie zalegają po systemowych zaściankach.

Bardzo proszę o w miarę logiczno-literalne wyjaśnienie. ;)

Wydaje mi się że jeśli kończy się DR to opłatę CEPiK powinien pobrać WK bo on wbija pierwsze badanie i on też powinien wysłać CEPiK!!!

Chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jasno sprecyzowany prikaz co gdzie kiedy się wysyła

Gdyby to było tak jasne, nie mówilibyśmy tu o tym ,,,

 

Panowie proponuję wstrzymać się z dyskusją do chwili wejścia nowego rozporządzenia, gdzie być może znajdzie się zapis, że opłatę tzw. CEPiK pobiera się przy każdym badaniu technicznym. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że opłatę tzw. CEPiK pobiera się przy każdym badaniu technicznym.

Znaczy, każde badanie będzie do Cepa wysłane, ma to sens jeśli z tej bazy ma ktoś korzystać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję wstrzymać się z dyskusją do chwili wejścia nowego rozporządzenia, gdzie być może znajdzie się zapis, że opłatę tzw. CEPiK pobiera się przy każdym badaniu technicznym.
- Szacun biker100, lecz złotówka pobrana czy też nie za wiele tu nie ma wspólnego. Szło mi o co szło tam kilka postów wcześniej na linii SKP → CEP bez udziału WK jak się komuś wymskło.

Ale OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Szacun biker100, lecz złotówka pobrana czy też nie za wiele tu nie ma wspólnego. Szło mi o co szło tam kilka postów wcześniej na linii SKP → CEP bez udziału WK jak się komuś wymskło.

Ale OK.

 

Znaczy, każde badanie będzie do Cepa wysłane, ma to sens jeśli z tej bazy ma ktoś korzystać ,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złośliwy ?
- lubię to forum i staram się hamować, bo bym oczekiwanej pomocy nie dostał, a wredziol przemawia w wiekszej części nas tu zgromadzonych, co nie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu pismu nie można nic zarzucić i choć żal że pieniądze uciekają poza Wrocław

może kiedyś będzie jednakowo w całym kraju może urzędnik państwowy to jest to

Niestety dualizm interpretacji.

Należy zwrócić uwagę, że na stronie 4 tej dyskusji załączone pismo zawiera dualizm interpretacyjny dotyczący pkt 0.2

Niektórzy nazwali by to podziałem na badania lepsze i gorsze.

 

Bo na jakiej podstawie badanie okresowe (które ma w zakresie 0.2) nie można wykonać na pokwitowanie z policji

Badanie dodatkowe (które ma w zakresie 0.2) można już wykonać na pokwitowanie z policji

 

Czy nie jest to pewnego rodzaju rasizm :?::shock:

Na pewno nie ma przepisu na takie nierówne (niekonsekwentne) traktowanie badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.