Skocz do zawartości

Wypełnienie zaświadczenia


idzpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mogę znaleźć informacji, ponieważ miałem badanie powypadkowe klient zażyczył sobie wykonać badanie okresowe, brak dowodu, co mam zrobić jak przyjdzie po pieczątkę do dowodu, nowe okresowe w rejestrze z informacją o pobraniu cepik z nr badania wcześniejszego ?

 

Ponieważ nie było dowodu tylko zaświadczenie z Policji, w rubryce dowód rejestracyjny wybrałem brak czy dobrze zrobiłem? Klient jak przyjdzie po pieczątke czy muszę uzupełnić dane z dowodu?

 

Zasada postępowania jest podobna jak w przypadku -DR zatrzymany przez Policję za brak OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • MarcinS

    27

  • biker100

    11

  • Grzegorz Łódź

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciekawe czy wszyscy byli tacy biegli w przepisach jak zaczynali pracę w tym zawodzie.....
- a gdzie tam, a nawet do teraz.

Tylko, że z powodu zamieszania i braku jedności w stosowaniu przepisów wynikających z rozporządzenia wprost. Jedni przychylnie idą klientom na rękę i wykonują badania bez dokumentów ściśle okreslonych i później się pałują ze złotówką. Ja żadnych badań bez dowodu rejestracyjnego / pozwolenia czasowego nie wykonuję choćby klient miał pęc. Pojazdów z zagranicy też. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wszyscy byli tacy biegli w przepisach jak zaczynali pracę w tym zawodzie.....

- a gdzie tam, a nawet do teraz.

Tylko, że z powodu zamieszania i braku jedności w stosowaniu przepisów wynikających z rozporządzenia wprost. Jedni przychylnie idą klientom na rękę i wykonują badania bez dokumentów ściśle okreslonych i później się pałują ze złotówką. Ja żadnych badań bez dowodu rejestracyjnego / pozwolenia czasowego nie wykonuję choćby klient miał pęc. Pojazdów z zagranicy też. :cool:

A zatrzymany DR za bak aktualnych badań???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur...., mnie by ludzie za to zjedli, albo ostatni raz byli by moimi klientami. Ale wiem że różnie wygląda to w różnych częściach PL. Wykładnia prawna mówi o DR przy badaniu okresowym i na jego podstawie identyfikacja pojazdu ale w większości stacji wykonuje się badanie na pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są jakie są.... wszyscy o tym chyba wiemy.
- realia są takie jak wyroki w sądach.

Pora sobie odpowiedzieć na pytanie jak napisać wyjaśnienie w sprawie:

1. dlaczego nie wpisano do rejestru serii i numeru dowodu rejestracyjnego

2. dlaczego dokonano korekty badania

3. dlaczego badanie nie zostało do CEP przekazane zaraz po jego wykonaniu (no OK do 3 dni)

4. na podstawie czego pojazd identyfikowano

5. dane techniczne zawarte w ... jak porównywano

6. jak taki tryb postępowania ma się do zakresu

7. i z grubsza tyle przy szczęśliwej podobno cyfrze

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam telefon w tej sprawie autorów JAPA.
nie mam z tym faktem problemu także ...

 

Czyli jak rozumiem masz wątpliwości do tego że jest jakaś podstawa prawna wskazująca że nie powinno się łączyć badań okresowych z dodatkowymi??? Może ja otrzymałem złą informację......

 

[ Dodano: 10-08-2014, 22:05 ]

Realia są jakie są.... wszyscy o tym chyba wiemy.
- realia są takie jak wyroki w sądach.

Pora sobie odpowiedzieć na pytanie jak napisać wyjaśnienie w sprawie:

1. dlaczego nie wpisano do rejestru serii i numeru dowodu rejestracyjnego

2. dlaczego dokonano korekty badania

3. dlaczego badanie nie zostało do CEP przekazane zaraz po jego wykonaniu (no OK do 3 dni)

4. na podstawie czego pojazd identyfikowano

5. dane techniczne zawarte w ... jak porównywano

6. jak taki tryb postępowania ma się do zakresu

7. i z grubsza tyle przy szczęśliwej podobno cyfrze

;)

Tłumaczył bym się tak:

1.wpisano nr pokwitowania zatrzymania DR

2.nie dokonano korekty badania tylko zaznaczono pobranie opłaty CEPiK obok badania

3.do CEPiKu podaje badania przy których dokonałem wpisu w DR

4.na podstawie pokwitowania zatrzymania DR- nr rej., Vin

5.brak odpowiedzi- winny- ;-)

6.brak odpowiedzi- chce jak najmniejszy wyrok ;-(

7....................

 

Dlaczego inni się nie wypowiedzą jak podchodzą do tego tematu- jestem bardzo ciekaw.

 

[ Dodano: 10-08-2014, 22:07 ]

3..... cepik pobrany i zaznaczony przy badaniu nawet po miesiącu jest automatycznie dodawany do kolejnego pliku wysyłanego do MSWiA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.nie dokonano korekty badania tylko zaznaczono pobranie opłaty CEPiK obok badania
- musiała być korekta w rubryce seria i numer dowodu, no chyba że program łyka do plików to co diagnosta wklika.

Tu jeszcze sobie pozwolę zalinkować o tajemniczym [Z] w rejestrze jak i jego sensie: → http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=178174#178174

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.nie dokonano korekty badania tylko zaznaczono pobranie opłaty CEPiK obok badania
- musiała być korekta w rubryce seria i numer dowodu, no chyba że program łyka do plików to co diagnosta wklika.

Tu jeszcze sobie pozwolę zalinkować o tajemniczym [Z] w rejestrze jak i jego sensie: → http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=178174#178174

 

Łyka, łyka- wpisuje serię i numer pokwitowania oraz kto zatrzymał, nazwę jednostki i program nie robi problemów. Najgorsze że ok 3 lata temu na egzaminie TDT w ten sposób kazano mi postępować...... I tak uczono 30 osobową grupę....

 

[ Dodano: 10-08-2014, 22:26 ]

nie było mowy o wybieraniu PC do wykonania badania po zatrzymaniu DR za brak badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dodatkowe + okresowe się powtarza, zrobiłem tak ponieważ było tak zalecane w poradniku diagnosty pana Sikory z Krakowa lecz nie wiem co zrobić po wpisaniu do dowodu i pobraniu 1 zł cepik, nie jest to ta sama sytuacja jak przy sprawdzaniu po negatywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę znaleźć informacji, ponieważ miałem badanie powypadkowe klient zażyczył sobie wykonać badanie okresowe, brak dowodu, co mam zrobić jak przyjdzie po pieczątkę do dowodu, nowe okresowe w rejestrze z informacją o pobraniu cepik z nr badania wcześniejszego ?

 

Ponieważ nie było dowodu tylko zaświadczenie z Policji, w rubryce dowód rejestracyjny wybrałem brak czy dobrze zrobiłem? Klient jak przyjdzie po pieczątke czy muszę uzupełnić dane z dowodu?

- jak już zrobiłeś jak zrobiłeś to teraz pozostaje czekać na klienta, aż dowód przyniesie. Wpiszesz w dowodzie w rubryce na dole akuratną datę stemplowania, a na górze termin następnego badania zgodny z zapisanym w rejestrze. Poprawisz w komputerze/programie/rejestrze serię i numer dowodu na ten właśnie, odhaczysz fakt pobrania zeta opłaty ewidencyjnej i takie badanie samo do pliku CEPiKu się wpisze i wyślesz.

Niektórzy praktykują te wszystkie manewry wpisywać do uwag, że: "dnia tego a tego dokonano wpisu do dowodu rejestracyjnego, pobrano opłatę ewidencyjną" - nie wiem po co z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam twojego programu- nie pomogę. Też bazowałem na poradniku pana Sikory, zresztą tam odbywałem kurs. Są to ludzie posiadający wiedzę ogromną, szczególnie pan Gawlik, ale w trakcie kursu nie są w stanie wszystkiego przekazać słuchaczom, trzeba by było pracować na jednej zmianie z nimi ze 3 lata. Skoro masz poradnik aktualny i pisze że można łączyć okresowe z dodatkowym w jednym badaniu to zaczynam się zastanawiać dlaczego wprowadzili mnie w błąd panowie z JAPA-y?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko już rozumiem, dziękuje za pomoc. Nie sądziłem że z takimi prostymi sprawami będę miał problem.

 

 

HAHAHA, jeszcze napotkasz setki problemów- taki zawód. Ja 3 lata już pracuję samodzielnie na stacji a niektórzy twierdzą że nic nie wiem. Choć egzamin zdałem jako jeden z nielicznej grupy uczestników kursu...........

To forum pomaga rozwiać wiele problemów- kiedyś to docenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele chaosu w temacie i nie wiem czy mi się to zdaje. :medit:

 

Łyka, łyka- wpisuje serię i numer pokwitowania oraz kto zatrzymał, nazwę jednostki i program nie robi problemów.
- to bądź uprzejmy sprawdzić jutro gdzie są informacje o tak przeprowadzonych badaniach, bo coś mi się zdaje, że ani w CEP, ani w historii pojazdu ich się nie znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEP ich widzi, ale czy historia pojazdu? Nie wiem. Sprawdzę i dam znac jutro. W mojej okolicy 5 SKP robi badania w ten sposób, zresztą po szkoleniu w WK też nie było uwag na ten temat. Ale coś czuję że masz rację............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w zawodzie od niedawna, mam jeszcze kolegę diagnostę na stacji, który ma chyba z milion lat i wie tylko, który guzik na ksero nacisnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pracy dokonywałem korekty i wpisywałem nr DR w momencie wbicia pieczątki ale ktoś.... mnie poinstruował że nie należy dokonywać korekt badań......

 

# lata robiłem to niewłaściwie i nikt nie zwrócił mi na to uwagi..... A może nasi przełożeni nie wiedzą że robimy to źle...... Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kolegę diagnostę na stacji, który ma chyba z milion lat

No proszę a my musimy tylko do 67 lat pracować.

 

 

..... i narzekamy. ;-)

I musimy być: mechanikami, prawnikami i psyhologami żeby niektórych klientów rozgryść. ;-)

Powinniśmy mieć status urzędnika państwowego. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nasi przełożeni nie wiedzą że robimy to źle...... Dziwne.
- jacy przełożeni :o

No aż biust mi spadł. Tu idzie o dobrą robotę, bezpieczeństwo, zaufanie w tym społeczne. Tyle lat CEP rodził się w bólach. Tyle kampanii medialnych, że badania techniczne w PL pod psem. Nastała era, że jednak można sprawdzić on-line pojazd, a tu proszę pojazdy po badaniach a infa w necie brak. ;(

Co powie jeden czy drugi sąsiad jak będzie miał chrapkę na furkę sąsiada. Zasiądzie do kompa przebiegi, polisy, badania posprawdzać, a tam lipka informacji ni ma. :(

Pomijam fakt zdobycia vinu i daty pierwszej rejestracji. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nasi przełożeni nie wiedzą że robimy to źle...... Dziwne.
- jacy przełożeni :o

No aż biust mi spadł. Tu idzie o dobrą robotę, bezpieczeństwo, zaufanie w tym społeczne. Tyle lat CEP rodził się w bólach. Tyle kampanii medialnych, że badania techniczne w PL pod psem. Nastała era, że jednak można sprawdzić on-line pojazd, a tu proszę pojazdy po badaniach a infa w necie brak. ;(

Co powie jeden czy drugi sąsiad jak będzie miał chrapkę na furkę sąsiada. Zasiądzie do kompa przebiegi, polisy, badania posprawdzać, a tam lipka informacji ni ma. :(

Pomijam fakt zdobycia vinu i daty pierwszej rejestracji. :x

Starostwa- bo pod nich podlegamy

Jutro obiecuję ci że zadzwonię do WK i zapytam czy wystawią PC dla pojazdu w którym zatrzymany został DR za brak badań- sam jestem ciekaw odpowiedzi choć zdaje sobię sprawę że masz rację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.