Skocz do zawartości

przyczepka sam zmiany


djsiny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    17

  • djsiny

    16

  • michal_k

    12

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli widzimy jak byk, że urzędnik wpisał złą klasyfikację.

 

[ Dodano: 03-09-2014, 11:56 ]

Nie ma też w klasyfikacji przeznaczenia - opancerzony :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też w klasyfikacji przeznaczenia - opancerzony

O ile pamięć mnie nie myli to inna była jako kod 799 i w niektórych programach występowała możliwość wpisu tej " inności" np Batech obecnie Tuvpol - i tu cała gama możliwości - wolna twórczość - WK to łykało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokój już :) we wtorek idę do urzędu ją zarejestrować wiec zobaczymy jak skonczy się ta historia.

 

Obecnie jestem na takim etapie.

 

Dzwoniłem do urzędu i przedstawiłem sytuację moją i że byłem na stacjach diagnostycznych w miejscach x,y,z urędniczka odpowiedziała mi że pracuje w tych miejscach "balasy" i nie oplaca im się wykonywać wniosku, badań które kosztują parę zł tylko.

 

Skierowała mnie na zwykła stacje kontroli gdzie też ma uprawnienia potrzebne i że koleś jest ok. Więc udałem się dziś do niego z tym dowodem i przyczepką i opowiadam swoją sytuację i zaczął się śmiać że to błąd urzędnika ze ktoś złe ja sklasyfikował i nikt nie chce sprawdzić, przyznać się do błędu. Zobaczył moją przerobioną przyczepkę stwierdził że jest masywnie wykonana itp wypisał mi wniosek na polecenie moje o ponownym sklasyfikowaniu przyczepki napisał w uwagach po sprawdzeniu nadwozia oski itp

 

DMC 750kg

masa przyczepki 140kg

przyczepka jako lekka ;)

 

 

Jeśli ten wniosek we wtorek mi nie przyjmą ma wykonać on badanie zmiany konstrukcji ( ale raczej według niego nie będzie konieczne) naet dzwoniąc do urzedu i mowiac jak mam w dowodzie napisane przyczepka specjalna opancerzona to myslleli ze mam czołg :D

 

[ Dodano: 03-09-2014, 20:22 ]

a przyczepka ta z 1987r wyglądało coś tego typu jak kolega wcześniej dodał zdjęcie i według wcześniejszych danych takie przyczepki istniały i tak były klasyfikowane jak moja i wystarczyło po zmianach przepisów ja ponownie sklasyfikować więc wydaje mi się że wszystko załatwione.

 

Zapłaciłem 60zł za ten wniosek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urędniczka odpowiedziała mi że pracuje w tych miejscach "balasy" i nie oplaca im się wykonywać wniosku, badań które kosztują parę zł tylko.

Nie podoba mi się to. :?

Jaki wniosek ma wykonać ten "balas"

Zobaczył moją przerobioną przyczepkę stwierdził że jest masywnie wykonana itp wypisał mi wniosek na polecenie moje o ponownym sklasyfikowaniu przyczepki napisał w uwagach po sprawdzeniu nadwozia oski itp

Jaki wniosek znowu :?

 

Jeśli ten wniosek we wtorek mi nie przyjmą ma wykonać on badanie zmiany konstrukcji

Prawidłowo powinien to od razu zrobić.

Zapłaciłem 60zł za ten wniosek

Według mnie zapłaciłeś 60 zł za badanie dodatkowe-ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten wniosek we wtorek mi nie przyjmą ma wykonać on badanie zmiany konstrukcji

 

Nie wniosek a ZAŚWIADCZENIE. Powinni odrzucić ze względu na zmianę danych. Badanie z opisem zmian jest wymagane, zwłaszcza, że sam przyznałeś, że były zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał w uwagach po sprawdzeniu nadwozia oski itp

 

DMC 750kg

masa przyczepki 140kg

przyczepka jako lekka ;)

to teraz "przegięcie" w drugą stronę :razz:

 

DMC powinno zostać jak było poprzednio, czyli 390 kg ;

w DR pojazdu ciągnącego jest rubryka O2, w której jest masa przyczepy bez hamulca, z jaką może poruszać się po drogach ... (mało kto zwraca na to uwagę, ale wszystko do czasu ... :idea: )

 

 

wyglądało coś tego typu jak kolega wcześniej dodał zdjęcie

najlepiej będzie jak wrzucisz zdjęcie Twojej przyczepy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu urzędnika czepiłbym się zmiany DMC w górę - co takiego nastąpiło iż przyczepka 390 może mieć na raz 750 - właściwie tylko wymiana osi na odpowiednią wchodzi w rachubę - ale to tylko moja mała dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50) przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem;

51) przyczepa lekka - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

- i do kompletu za pozwoleniem:
36) pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

Kapuję te homologacyjne kategorie i zgoda na przyczepy homologowane.

Ale tu jest "coś" prawie sprzed 30 lat i na bank pojazd marki SAM, który nie podlegał pod jakąkolwiek kategorię.

Dlatego męczy mnie i zastanawia, czy odniesienie się do 750 kg w definicji przyczepy lekkiej załatwia sprawę i każda o rodzaju pojazdu "przyczepa specjalna" musi/musiała mieć większą dopuszczalną masę.

Rys historyczny ustawy PoRD z 1983 roku:

pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepę konstrukcyjnie nie przeznaczone do przewozu osób lub ładunków
W 84 zaczęły wchodzić homologacje, a 87 rok w temacie, więc mogło być różnie i porejestrowane.

 

A to w niezmiennej formie od lat:

§ 15. Wpisy w dowodach rejestracyjnych dokonane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują swoją ważność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego?

 

balas

dopuszczalne w grach ✔

► balas

mała ozdobna kolumienka, element balustrady; tralka; balaska

balas

dopuszczalne w grach ✔

► balasa

słupek balustrady rzeźbiony lub toczony; balas

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi @Paprock jedno... Czy jesteś mi w stanie w zasobach światowego internetu znaleźć przykład - taki obrazkowy najlepiej, jak może wyglądać i do czego służyć przyczepka opancerzona o masie ok. 150 kg??

 

5 stron pitu pitu o zmianie rodzaju pojazdu, którego tu nie ma... Matko... :?

 

Nikt nawet nie zapytał co tu w sumie było zmienione? Jak wyglądała przedtem, jak teraz?

Zmiana DMC - no cóż - w SAMach w sumie można w każdą stronę. Jak diagnosta wziął to na siebie to cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można np.wozić ładunki wybuchowe dla ekip rozminowujących.

 

Blakopowi nie chodziło co tym robić, tylko co to za pancerz o wadze góra 100 kg, chyba z łupinek orzechów włoskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś mi w stanie w zasobach światowego internetu znaleźć przykład
- nie!

Lecz w czeluściach lochów radomskiego magistratu zaiste leży gdzieś zakurzona teczka tego pojazdu. I po kiego latać mi po googlach jak tu przedstawiono żywy pojazd.

- zarejestrowany?

- zarejestrowany!

- przebudowany?

- przebudowany!

- spowodowało to zmiany?

- spowodowało!

- w tym rodzaju?

- w tym rodzaju!

Nie pytałem czy taki pojazd jest, był, czy dopiero będzie. Ani z czego zrobiony, ani jak wyglądać miałby.

Nie doszukiwałem się rejestracyjnego "babola".

Nie mam zielonego pojęcia jak 27 lat temu przyczepy specjalne marki SAM klasyfikowano.

Chciałem się dowiedzieć czy do powyższych faktów potrzebne będzie zaświadczenie, oświadczenie, poświadczenie - to po pierwsze, a po drugie czy prawie trzy dekady temu przyczepa specjalna zaczynała się wzwyż od 750 kg d.m.c.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek mam wizytę w urzędzie miejskim w celu przerejestrowania jej po tym dniu powiem co i jak i zrobię wam zdjęcia przyczepki, i dokumentacje jaką dał mi diagnosta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.