Skocz do zawartości
  • Aktualne tematy

  • Aktywni użytkownicy

    1. 1
      radekd2
      radekd2
      6
    2. 2
      Rafi90
      Rafi90
      2
    3. 3
      Vercyngetoryks
      Vercyngetoryks
      1
    4. 4
      Krzysztof plus
      Krzysztof plus
      1
    5. 5
      hobbystapol
      hobbystapol
      1
  • Aktualne posty

    • radekd2
      Wg mnie już nie trzeba. Chyba, że przyjedzie auto wyprodukowane w XX wieku i nie będzie miało kierunkowskazu bocznego. Wtedy możemy się upewnić czy rzeczywiście przedni kierunkowskaz spełnia wymagania dla przedniobocznego. Wszystko wyprodukowane w XXI wieku już musi mieć osobno kierunkowskaz boczny. Dotyczy to oczywiście także aut amerykańskich.
    • dominik_z
      Ja nie wiem w czym jest problem... trzeba odczytać z oznaczeń umieszczonych na lampie przedniej czy jest tam zamontowany kierunkowskaz przedni, czy przednio-boczny Kierunkowskazy zintegrowane z lampą przednią (ze światem mijania), są według mojej wiedzy wyłącznie kierunkowskazami przednimi, tylko kierunkowskazy które nie były wbudowane w lampę przednią, były przednio-bocznymi
    • Galaxy_13
      Tak, że to: tylko do tych pojazdów. A tak na marginesie to po co producenci samochodów na rynek europejski od ponad 20 lat wyposażają samochody w boczne kierunkowskazy? Myślisz że dla zabawy i żeby się lepiej prezentowały Taki jest wymóg i montują je fabrycznie a to przecież dodatkowe koszty dla nich. Jeśli pojazd nie będzie posiadał bocznych kierunkowskazów to jadąc równolegle z takim samochodem na drodze dwu, trzy pasmowej w jednym kierunku nie zobaczysz, że ma on zamiar wykonać manewr zmiany pasa ruchu i taki pojazd wjeżdżając na środkowy pas jeśli my poruszamy się lewym i też chcemy wjechać na środkowy pas ma przed nami pierwszeństwo. Więc po coś te kierunkowskazy są! radekd2 przytoczył Wam info na ten temat
    • radekd2
      Badanie wykonujemy tylko nie sprawdzamy podzespołów na które nie ma procedur/przyrządów. Tak jak z elektrykami. Np. nie sprawdzimy szczelności butli i zasilania wodorem. Natomiast jeżeli nie ma dostępu do butli, czego nie wiem i nie możemy porównać jej numeru z dokumentem dozorowym to N. Jeżeli mówimy Toyocie Mirai to tutaj nie ma spalania wodoru. Jest elektroliza, wytwarza się prąd i wg mnie takie auta powinny być zakwalifikowane jako elektryczne. Termin badania 3-2-1. Bez dokumentów montażu od producenta tylko TDT na butlę. Ale to tylko moje rozmyślenia.
    • radekd2
      Załączyłem fragmenty Ustawy i Rozporządzenia. W oczywisty sposób można te zapisy odnieść do masy auta.
  • Najbliższe urodziny

    Brak użytkowników do pokazania

  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      10 534
    • Najwięcej online
      1 667

    Sonya
    Najnowszy użytkownik
    Sonya
    Rejestracja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.