Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

bez tablic będzie można wykonać badanie

E tam :-D

A teraz nie można?

Tak na serio to "śmieszy" już mnie to.A tylko dlatego,że łatwiej zabrać diagnoście uprawnienia za wyższość tablic rejestracyjnych od stanu technicznego pojazdu.

Czyli klepać co popadnie,ważne żeby miało tablice :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Interpretacja według PISKP

Ponadto z godnie ze zmienionym od 15 sierpnia 2015 roku §2 ust.1 pkt.1 lit.b rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U. 2015 poz. 776 ze zm.), podczas okresowego badania pojazdu o którym mowa w art. 81 ust.3 ustawy Prawo o ruchu drogowym, uprawniony diagnosta nie ma obowiązku sprawdzania prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt.2 lit. c ustawy Prawo o ruchu drogowym. W związku z tym pojazdy przedstawiane do badania okresowego przed pierwszą rejestracją w tym także pojazdy konstrukcyjnie przystosowane do ruchu lewostronnego z kierownicą po prawej stronie nie muszą posiadać tablic rejestracyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, jedni od drugich się odgapiają i na gębę decydują. Wystarczyło jedno krótkie zdanie w rozporządzeniu, ale po co, żeby po polsku nie było ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, jedni od drugich się odgapiają i na gębę decydują. Wystarczyło jedno krótkie zdanie w rozporządzeniu, ale po co, żeby po polsku nie było ??

No przecież w tym rozporządzeniu jest dyspozycja do tabeli co należy kontrolować jeżeli o sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic idzie.

I w tym samym rozporządzeniu jest kontr-dyspozycja do tabeli czego kontrolować nie należy jeżeli o sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic idzie.

 

I na bank o oznaczenie pojazdu idzie i stan jego tablic rejestracyjnych.

Gdyby było inaczej, to proszę mi wskazać delegację do sprawdzania literek f, g, h, i, przy badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr rejestracyjny - BN

Nie Brak Numeru, bo numer będzie w DR, ale Brak Tablic lub Bez Tablic,,,

 

 

I na bank o oznaczenie pojazdu idzie i stan jego tablic rejestracyjnych.

Gorsze jest to, że na bank nikt oprócz Nas się tym bublem nie przejmuje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu bublem... Niektóre zapisy w tym rozporządzeniu mogą tkwić od lat pięćdziesięciu. :hah:

Literki a, b, c, d, e, f, g, h, i, czyli wszystkie literki sprawdza się bo mamy -> Oględziny i pomiary wynikające z podpunktu -> 0.1. Tablice rejestracyjne,

a podpunkt ten umieszczony jest w tabeli jako punkt 0 -> IDENTYFILACJ POJAZDU, a do identyfikacji zobowiązani jesteśmy paragrafem 2, który mówi mniej więcej tak:

 

§ 2. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje identyfikację, cała identyfikację, kompletną identyfikację pojazdu, w tym sprawdzenie cech identyfikacyjnych (i tak dalej),

(po przecinku) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu (sprawdzamy wszystkie literki);

(po średniku) sprawdzenie nie dotyczy badania pojazdu przed pierwszą rejestracją (opuszczamy wszystkie literki),

z wyjątkiem pojazdów na PC i blachami czerwonymi (gdzie należy sprawdzić wszystkie literki).

 

A w tabeli identyfikacja, ta cała identyfikacja, ta kompletna identyfikacja pojazdu podzielona jest na podpunkt Zero Jeden = Tablice rejestracyjne → Oględziny i pomiary

oraz na podpunkt Zero Dwa = Numer identyfikacyjny VIN → Oględziny i pomiary.

I jak odwołali pisząc „sprawdzenie nie dotyczy”, to odwołali to całe Zero Jeden przecież, a nie fragmenty lub na wyrywki potraktowali literki.

Tylko po kiego do 0.2. Numer VIN zaś tablice upchali podmieniając zapis punktu 2. Porównanie:

w załączniku nr 1 w dziale I w tabeli:

a) w pkt 0.2:

– pkt 2 w kolumnie drugiej otrzymuje brzmienie:

2. Porównanie zapisów zgodnie z § 2 ust. 1 {z tego wychodzi cały ustep 1 z literami a) i b) włącznie} niniejszego rozporządzenia ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

 

Coś mi ta rozkminka bicie piany jak „skreślanie treści niemającej zastosowania” przypomina. No ale jest jaka jest i jak na razie jest to sierotka rozkminka, która brak tablic usprawiedliwia.

A może jak się tekst rozprządzenia ujednolici będzie lepiej.

Czyli jednak bubel... Albo tekst, albo ja. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak bubel... Albo tekst, albo ja.

I tekst i Ty i ja również,,,

 

Tekst, ponieważ tych przepisów łatać w nieskończoność już się nie da, gdyż nigdy czytelne i spójne już nie będą. Trzeba je napisać od nowa ( najlepiej w wersji okrojonej ).

Ty i ja dlatego, że w weekend nie mamy nic ciekawszego do roboty, jak tylko bubli omawianie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://niedlaotomoto.pl/pierwszy-przeglad-bez-tablic/

Zmiany te oznaczają, że na pierwszy przegląd techniczny w kraju samochodu sprowadzonego, możemy jechać bez tablic.

 

I wszystko jasne :cool:

Tak się interpretuje przepisy.A my tu czy na przeglądzie mają być tablice czy nie.Teraz już można nawet jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tablice muszą być tylko zwolniono nas z obowiązku sprawdzenia oryginalności , terminu ważności oraz stanu. Czy mogą być papierowe?????? Dla mnie miejsce papieru to WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto może mieć zrobione badanie techniczne bez tablic to znaczy że tablice są nam nie potrzebne a jak klient dojedzie do SKP to już jego sprawa. U mnie chłopaki z komisu zakładają tablice od innego auta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.