Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

PSKP i poproszę o opcję z migracją danych i bez.

Dziękuję.

W linku: www.norcom.pl/download/inne/IT.NORCOM_S ... k_2016.pdf znajduje się nasz oficjalny cennik.

 

Dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem naszego systemu (NORCOM) (z migracją danych lub bez)

od 1 czerwca oferujemy 50% rabat na zakup systemu i migrację baz

(migracja liczona jest mniej więcej wg schematu - 1 grosz / za 1 BTP lub każdy inny rekord)

 

Promocja ważna jest do odwołania.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - proszę o PW lub kontakt z naszym działem handlowym: http://site.norcom.pl/kontakt.html'>http://site.norcom.pl/kontakt.html

 

Wersja demonstracyjna systemu dostępna na stronie: http://site.norcom.pl/download2.html

W razie jakichkolwiek problemów z instalacją - proszę o kontakt z naszym działem serwisu: http://site.norcom.pl/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - czy takie nagrywanie seminariów - w tym ewentualnych wypowiedzi uczestników itd. jest zgodne z prawem?

Bardzo proszę o informacje od uczestników tych seminariów czy przed uczestnictwem w nich byli uprzedzani o rejestrowaniu przebiegu.

Wiem, że to takie małe OT, ale temat chyba jednak istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jeśli kończy Ci się certyfikat na kartę (odnawia się co dwa lata ?) Jeśli jest ważny to wypełniasz 4, ale nadal nie wiemy na jaki adres, w instrukcji jest jeden adres, we wniosku inny ;)

 

Ja wysłałem na adres z instrukcji, za kilka dni sprawdzę status wniosku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się :)

Mam kartę Enigma , czy wypełniam wnioski 1 i 4 ?

Generalnie - tak.

 

Trzeba jednak jeszcze zerknąć na obecnie używaną kartę i - podepnę się pod (słuszny) tok rozumowania adamos'a - odpowiedzieć sobie na pytanie:

--> Jak długo masz ważny obecny certyfikat (CEP 1.0) ?

Być może będziesz (dodatkowo) musiał przedłużyć ten obecnie używany ...

 

-------------------------------

 

Rozbudowując nieco moją wypowiedź:

Pod koniec czerwca / na początku lipca mamy zaplanowane testy przyłączeniowe 5 stacji do CEP 2 - po ich przeprowadzeniu będziemy nieco więcej wiedzieć na tematy wszelakie, związane z certyfikatami/kartami/VPN'ami itp.

 

Jeśli możecie wstrzymać się do tego czasu z decyzjami zakupu / wystąpienia o certyfikaty - wstrzymajcie się.

Do 31 grudnia zostało nam jeszcze kilka miesięcy, zdążymy.

A lepiej coś zrobić raz a dobrze.

 

Jakieś wątpliwości na pewno pozostaną - ale kilka spodziewam się wykluczyć przez ten czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możecie wstrzymać się do tego czasu z decyzjami zakupu / wystąpienia o certyfikaty - wstrzymajcie się.

 

Bardzo słuszna uwaga nie bądżmy "wyrywni" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewam wątpliwości dotyczące różnych adresów - wszystkie wnioski wysyłamy odtąd na adres:

Departament Ewidencji Państwowych

Ministerstwo Cyfryzacji

ul. Królewska 27

00-060 WARSZAWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam kartę Enigma. Wypełniłem tylko wniosek 1 i wysłałem do MC.

Wygląda na to, że będzie niepoprawnie, bo muszę dosłać wniosek 4 odnośnie vpn?

Dodam, że pracuję na programie Patronat, na pc gdzie nie ma internetu, ale jest możliwość połączenia do routera.

 

Czy będę jeszcze coś potrzebował?

 

nie bądżmy "wyrywni" :)

kurde za późno :sad:

na adres:

uff... przynajmniej jedno dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wnioski wysyłamy odtąd na adres:[/b]

Departament Ewidencji Państwowych

Ministerstwo Cyfryzacji

ul. Królewska 27

00-060 WARSZAWA

 

Skąd taka informacja? JA wysłałem na:

Departament Ewidencji Państwowych

ul.A.Pawińskiego 17/21

02-106 Warszawa

Jak dzwoniłem do CEPA to kazali wysłać na adres podany w instrukcji. To co teraz wysłać na drugi? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek niewłaściwy

wniosek właściwy bo dotyczy karty.

Tylko on został wysłany i pytanie czy będę musiał dosłać na vpn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, jeżeli karta np.enigmy jest jeszcze ważna do 2017r to wniosku nr 1 nie wysyłam i tylko wniosek nr.4 wysyłam.Natomiast kiedy okres karty "enigma" zbliża się ku końcowi ,albo skończył się to wtedy dodatkowo wysyłam wniosek 1. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP musi mieć 1-go stycznia 2017 r. ważne 2 certyfikaty:

- na kartę (podpis elektroniczny, wniosek (1) lub (2))

- na kanał wymiany informacji VPN (wniosek (3) lub (4))

 

Ten pierwszy certyfikat część z Was ma ważny (certyfikaty od CEP 1.0 zachowują ważność podczas działania w CEP 2.0 do czasu wygaśnięcia --> proszę sprawdzić swoje karty), o ten związany z VPN trzeba ZAWSZE wystąpić.

 

Generalnie - programy nie mają tu nic do rzeczy, aczkolwiek zalecam, aby każdy z Was był w kontakcie z producentem Waszego oprogramowania.

Poszczególne rozwiązania mogą się delikatnie różnić - zwłaszcza w ilości kart potrzebnych przy pracy sieciowej i rodzaju używanego VPN'a (sprzętowy / programowy).

 

Proponuję podejść do tematu z należytym spokojem i czekać na rozwój wypadków - ale nie dłużej niż do końca września ...

 

Obecnie trwają testy dwudziestu kilku SKP z terenu całego kraju - każdy producent prowadzi swoje. Nasze (NORCOM) testy zakończą się 1 lipca --> po tym dniu będę wiedział coś więcej niż wiem dzisiaj :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli karta np.enigmy jest jeszcze ważna do 2017r to wniosku nr 1 nie wysyłam i tylko wniosek nr.4 wysyłam.Natomiast kiedy okres karty "enigma" zbliża się ku końcowi ,albo skończył się to wtedy dodatkowo wysyłam wniosek 1. Tak?

 

Dokładnie tak mi powiedzieli w cepiku. Tylko że ja mam ważność do 11.2016. Także nie wiem czy potrzebny Ci będzie certyfikat do cepik1. Wydaje mi się że nie skoro w 2017 będzie już tylko cepik 2. Najlepiej zadzwoń i się upewnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, jeżeli karta np.enigmy jest jeszcze ważna do 2017r to wniosku nr 1 nie wysyłam i tylko wniosek nr.4 wysyłam.Natomiast kiedy okres karty "enigma" zbliża się ku końcowi ,albo skończył się to wtedy dodatkowo wysyłam wniosek 1. Tak?

Generalnie - TAK.

 

Do którego dnia dokładnie w 2017 r. ?

Daj sobie 2 miesiące na załatwienie certyfikatu dla CEP'a 2.0, o tyle wcześniej powinieneś wystąpić o nowy certyfikat do Ministerstwa.

Możesz też - tu już obecna karta nie ma żadnego znaczenia - kupić sobie druga kartę lub drugi komplet karta/czytnik - i wcześniej poprosić o certyfikat dla CEP'a 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz ważny obecny certyfikat

Zdecydowana większość będzie się kończyła na jesieni , nasz kończy się październiku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też - tu już obecna karta nie ma żadnego znaczenia - kupić sobie druga kartę lub drugi komplet karta/czytnik - i wcześniej poprosić o certyfikat dla CEP'a 2.0.

karta kończy się 10-2017 ,ale takie rozwiązanie jest także sprytne ,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wówczas coś, co nazywa się naturalnym backupem - w razie uszkodzenia jednego certyfikatu (karty) - masz jeszcze drugą.

Teoretycznie - można wgrać oba certyfikaty na jedną kartę, ale w praktyce może z tym być różnie, należy być ostrożnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli asekuracyjnie we wrześniu powinienem złożyć papiery na przedłużenie

 

Instrukcja

....W celu zachowania ciągłości dostępu do SI CEPiK użytkownik, zgodnie z zapisami polityki certyfikacji, powinien wystąpić o wymianę certyfikatu w okresie ważności certyfikatu dotychczasowego, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, nie mniejszym niż 14 dni i nie większym niż 28 dni..... 8)

 

My mamy do 11.2016 .Wyślemy 10.2016 ,ale czy karte odeślą do końca 2016 ? 8)

Drugi zestaw obowiązkowo i spoko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.