Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Też dostałem linka do pobrania i pobrałem, zapisałem ale nic więcej. Zgodnie z informacją na stronie:

"Do uruchomienia komunikacji VPN z CEPiK 2.0 SKP potrzebuje oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect.

Instrukcje instalacji i konfiguracji oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect oraz samo oprogramowanie niezbędne do zestawienia połączeń VPN, są dostępne w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

SKP może zastosować inne oprogramowanie do zestawiania połączeń VPN, przy czym oprogramowanie musi być kompatybilne z rozwiązaniami Cisco ASA 55xx.",

 

a na stronie nic nie ma. Dzwoniłem do HelpDesk i powiedzieli żeby czekać niedługo wszystko będzie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uruchomienia komunikacji VPN z CEPiK 2.0 SKP potrzebuje oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect

 

a na stronie nic nie ma.

 

Coś tam jest :)

 

.."Instrukcje instalacji i konfiguracji oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect oraz samo oprogramowanie niezbędne do zestawienia połączeń VPN, są dostępne w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

 

logujesz się na strone cepiku ,pliki do pobrania,pobierasz i....postępujesz zgodnie z instrukcją

cis.thumb.jpg.b0f2255fbcf3a063d1461a86ae7924c9.jpg

vpn.thumb.jpg.a7739abd8b3a111d51615b68adb1b54d.jpg

INST.thumb.jpg.190a621762537be213f807b82d5943f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko trzeba znać hasło i login. Nigdy się tam nie logowałem i powiem szczerze, że nie chcę. Od tego jest właściciel i informatyk. Nie można robić wszystkiego za kogoś bo później to za bardzo wykorzystują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba znać hasło i login

 

To Ty nie wysyłasz danych z SKP do cepiku?

Aby wysłać dane z SKP do cepiku to trzeba się zalogowac na tej stronie

log.thumb.jpg.8d91072c80d468d72486982ea16f0a0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam i nie muszę się logować wystarczy pin i nic więcej.

 

ale najpierw trzeba sie zalogowac na stronie www. cepik.gov.pl załadowac plik do wysyłki i dopiero wtedy potrzebny PIN do wysylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z szanownych kolegów pomógł by mi w ogarnięciu wniosków do cepik 2,0.tak czytam i czytam i w sumie nie ogarnę chyba tego sam. chętnych do pomocy zapraszam na PW żeby tematu nie zaśmiecać.dodam że mam kartę enigmy a certyfikat ważny do 17,04,2017 roku

PRZYKLAD_wniosek_certyfikacyjny_SKP_certyfikat_VPN_p12.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po to, żeby nie klepać z ręki nr VIN tudzież drugiego wyróżnika pojazdu (np. nr rejestr.) z ręki. Każda ich pozostała funkcjonalność będzie potem zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z nudów wygenerowałem ZGŁOSZENIE CERTYFIKACYJNE (PLIK CSR W FORMACIE PKCS#10). Powiem szczerze, że jak oni to opiszą to nie wiadomo o co chodzi a to takie proste :D tylko nie używają odpowiednich sformułowań. Teraz tylko wysłać im na meila i następny wniosek i chyba potem wgrać ten certyfikat na kartę i już czekać na CEPa 2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownych kolegów o pomoc w działaniach związanych z wdrożeniem cepik2.

Myślałem że z biegiem czasu coś załapię, ale czas mija a ja nic jeszcze nie zrobiłem.

Jak ugryźć temat. kartę mam ważną do ? właściwie nie wiem nawet gdzie sprawdzić, ale jeszcze trochę, wyrabiana była w lutym 2016.

Proszę o pomoc na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uruchomienia komunikacji VPN z CEPiK 2.0 SKP potrzebuje oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect

 

a na stronie nic nie ma.

 

Coś tam jest :)

 

.."Instrukcje instalacji i konfiguracji oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect oraz samo oprogramowanie niezbędne do zestawienia połączeń VPN, są dostępne w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

 

logujesz się na strone cepiku ,pliki do pobrania,pobierasz i....postępujesz zgodnie z instrukcją

 

 

Email z cepiku z certyfikatem przyszedł do mnie 15 sierpnia. 16 albo 17 sierpnia zabieram się za instalację. Zgodnie z

"Instrukcje instalacji i konfiguracji oprogramowania Cisco VPN Client oraz Cisco AnyConnect oraz samo oprogramowanie niezbędne do zestawienia połączeń VPN, są dostępne w sekcji „Dokumenty do pobrania”

postanawiam pobrać soft.

Niestety zonk.

W sekcji "Dokumenty do pobrania" jest tylko Cisco VPN Client. Nie wiem jaka wersja ale data wstawienia maj 2014 rok. Brak Cisco AnyConnect.

Dzwonie do helpdesk tel 42 2535499. Technik od rana zapracowany. Informuje mnie, że są bardzo zaskoczeni, iż Ministerstwo Cyfryzacji rozsyła już certyfikaty. Nie zostali o tym powiadomieni. Pytam się go co z softem bo wg mnie go nie ma na stronie.

Technik potwierdza to (brak softu) informując jednocześnie po konsultacji, że zostaniemy poinformowani w późniejszym terminie o możliwości jego pobrania i instalacji.

 

Jestem własnie zalogowany do CEPiKu w sekcji "Pliki do pobrania" i sytuacja od dnia 15 sierpnia dla mnie nie uległa zmianie.

 

Nie wnikam czy programy te są dostępne na stronie producenta aplikacji w takiej lub bardziej aktualnej wersji niż na stronie CEPiK'u. Nauczony tym, iż nawet JAVA cepik'owa jest inna od standardowej czekam na soft w w jedynym właściwym miejscu czyli w sekcji "pliki do pobrania"

 

Edit.

Dodam jeszcze, iż helpdesk odradzał mi instalację i konfigurację czegokolwiek związanego z softem Cisco ponieważ system po ich stronie (CEPiK) jest na poziomie testów developerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, różnica pomiędzy "lub" a "oraz" jest znacząca...

I kto ma rację ?

 

" Service Desk CEPiK będzie wspierał wyłącznie instalację i konfigurację Oprogramowanie Cisco VPN Client lub Cisco AnyConnect. "

 

Mi się wydaję, że do wyboru będzie.

Czekam cierpliwie co się wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak program Cisco VPN Client l jak rowniez Cisco AnyConnect. " maja takie samo zadanie i moze byc jeden lub drugi. Po wgraniu do nich cetyfikatu , skonfigurowaniu połączenia uzyskujemy szyfrowanie polączenie uwidocznione zamknięta kłodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.