Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już głośno mówią ,że Cepik 2 to klapa i zostanie przesunięty to może ktoś jeszcze się w tym łapię , jak to ma się do tego zapisu w UPoRD

 

1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w [od 2017 r: Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej, w]:

bo już mamy listopad - a już niedługo nowy roooooook...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Na czwartkowym posiedzeniu Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego resort cyfryzacji poinformował stronę samorządową o swojej propozycji zmiany terminu wdrożenia CEPIK 2.0.

 

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało rządowy projekt ustawy, który wyznacza nowy termin wejścia w życie zmian umożliwiających rozpoczęcia funkcjonowania nowego systemu. Proponowana data to 4 czerwca 2018 roku. Jak poinformował Minister Piotr Woźny, termin wskazano z uwzględnieniem charakteru pracy wydziałów komunikacji starostw powiatowych. Projekt ustawy będzie przedmiotem obrad rządu na posiedzeniu dnia 5 listopada br.

 

Poza zmianą terminu wdrożenia CEPIK 2.0, resort cyfryzacji w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa zaproponuje wprowadzenie do nowej ustawy rozwiązania pozwalającego na wydawanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy w przypadku przekroczenia przez kierowcę dopuszczalnej prędkości o 50 km/h bez zatrzymania dokumentu „na gorącym uczynku”.

 

nic się nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku roku istotna zmiana w funkcjonowaniu CEPiK

 

Od 1 stycznia 2017 r. informacje o rejestrowanych pojazdach będą weryfikowane w oparciu o słowniki homologacyjne Instytutu Transportu Samochodowego - informuje resort cyfryzacji. Ma to poprawić jakość danych wprowadzanych do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 

"Dane w systemie CEPiK przestaną być narażone na "brudzenie" w procesie rejestracji pojazdów. Informacje o rejestrowanych pojazdach będą weryfikowane w oparciu o słowniki homologacyjne Instytutu Transportu Samochodowego. Zawierają one prawidłowo zapisane marki pojazdów, ale też dane techniczne, np. dopuszczalną ładowność danego modelu samochodu. W praktyce użycie słowników homologacyjnych ITS oznaczać będzie skokową poprawę jakości danych wprowadzanych do bazy CEPiK. Istotnie ułatwi to oraz zmniejszy koszty migracji tych danych do docelowej bazy" - dodało MC we wtorkowym komunikacie.

 

We wtorek rząd zdecydował, że nowy system CEPiK 2.0 zostanie uruchomiony 4 czerwca 2018 r, a nie jak to było wcześniej planowane od początku nowego roku.

 

"Diagnoza stanu zaawansowania prac nad bazą centralną CEPiK była prowadzona od maja bieżącego roku. Przeprowadzone audyty wykazały nieprawidłowości w obszarze formalno-prawnym, zarządzania projektem, bezpieczeństwa, architektury rozwiązania, jakości oprogramowania oraz integracji z podmiotami zewnętrznymi. Okazało się, że uruchomienie bazy CEPiK 2.0 nie jest możliwe w zakładanym terminie 1 stycznia 2017 r." - wyjaśnił resort cyfryzacji.

Zdaniem ministerstwa, konsekwencje nieudanego wdrożenia systemu "byłyby katastrofalne i oznaczałyby niemal paraliż państwa". "Istniało realne ryzyko, że urzędnicy nie mogliby rejestrować samochodów, diagności prowadzić przeglądów pojazdów, a kandydaci na kierowców zdawać egzaminów na prawo jazdy. Należy pamiętać, że każdego dnia z wykorzystaniem CEPiK wydawanych jest ok. 16 tys. dowodów rejestracyjnych i ok. 4 tys. praw jazdy, a system obsługuje w sumie ok. 100 tys. operacji" - podkreślono w komunikacie.

 

Resort cyfryzacji dodał, że ramowy harmonogram budowy CEPiK w wersji 2.0 zakłada podział programu na kilka etapów, w których będą uruchamiane poszczególne funkcjonalności i e-usługi. Jak dodano, każdy z etapów składa się z działań prowadzonych w ramach "pięciu strumieni projektowych": strumienia legislacji; architektury biznesowej oraz procesów; rozwoju systemu; szkoleń, testów oraz migracji danych oraz strumienia komunikacji.

 

"Uruchomienie nowej struktury programu planowane jest na grudzień 2016 r. Struktura ta zapewniać będzie aktywną komunikację między ministerstwami, starostwami powiatowymi, policją oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, co jest kluczowym warunkiem efektywnego wdrożenia systemu" - zapewniło ministerstwo.

 

System CEPiK to jeden z najczęściej używanych przez obywateli systemów informatycznych, służący przede wszystkim kierowcom i poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/od-poczatku-roku-istotna-zmiana-w,154,0,2186394.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uruchomienie nowej struktury programu planowane jest na grudzień 2016 r. Struktura ta zapewniać będzie aktywną komunikację między ministerstwami, starostwami powiatowymi, policją oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, co jest kluczowym warunkiem efektywnego wdrożenia systemu" - zapewniło ministerstwo.
a SKP to już do efektywnego wdrożenia się nie nadają... :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie potwierdzić, iż po zalogowaniu, w sekcji "pliki do pobrania" na cepik.gov.pl, zniknęły wszystkie materiały dotyczące CEPiK2?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale z JAVA u mnie wszystko OK. Aktualna z aktualnym dodatkiem.

 

A materiałów CEPiK2 jak nie widzę tak nie widzę ... :(

 

Edit.

Jest tak niezależnie od przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ketiw38

Chyba za bardzo już się cieszę końcem tygodnia bo nie rozumiem co do mnie piszesz.

 

Z JAVA jest u mnie wszystko OK. Nie wyświetlają mi się żadne błędy. Raporty do CEPiK'u mogę wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że chodziło o wnioski do CEPIK 2.0 lub czytanie na ten temat to: http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0'>http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0'>http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0

 

Nie chodzi mi o żadne wnioski do CEPiK'u :(

Napisałem wcześniej jaki mam problem:

 

w sekcji "pliki do pobrania" na cepik.gov.pl, zniknęły wszystkie materiały dotyczące CEPiK2

 

[ Dodano: 10-11-2016, 13:20 ]

masz ja na stronie jaki podął CI Ketiw - http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0 i wybierz zakładke systemy informatyczne CEPIK 2,0

 

Ja wiem, że tam są te pliki http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0

ale kiedyś były także na stronie której umieściłem zrzut. I piszecie, że tam nadal są, a ja ich nie widzę. Więc zastanawiam się dlaczego.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za próbę udzielenia mi pomocy (bez cynizmu) ale czytajcie ze zrozumieniem.

 

 

czy możecie potwierdzić, iż po zalogowaniu, w sekcji "pliki do pobrania" na cepik.gov.pl, zniknęły wszystkie materiały dotyczące CEPiK2?

 

 

Wystarczyło odpowiedzieć na to pytanie - mamy tak jak u Ciebie czyli nie ma.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie napisałeś o jakie pliki od żółtego seicento nie widzisz, wieć takie masz odpowiedzi.

Wiadomo tylko, że szukasz na CEPIK żółte seicento.

Więc może podejmę ostatnią próbę czy chodziło Ci o te pliki od żółtego seicento

 

http://cepik:cepik@sd.coi.gov.pl/

 

A to co napisałeś o tym co szukasz:

A materiałów CEPiK2 jak nie widzę tak nie widzę ...

 

To temat rzeka................... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.