Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

CEPIK 2.0 pod znakiem zapytania - raport z audytu MC

W wyniku przeprowadzonego audytu, zespół audytorów wskazuje jednoznacznie bardzo wysokie ryzyko nieudanego wdrożenia produkcyjnego w zakładanym terminie (01.01.2017 r.) - czytamy w raporcie sporządzonym po przeprowadzeniu audytu projektu CEPIK 2.0.

Ministerstwo Cyfryzacji zleciło audyt nowego CEPIKu – wyniki wskazują na wiele błędów zarówno na etapie planowania, jak i realizacji.

Aktualny stan projektu

Audytorzy wskazali błędy, jakie pojawiły się w toku prac nad projektem, i tak:

w projekcie nie zostały określone i ostatecznie uzgodnione, wysokopoziomowe cele umożliwiające weryfikację pozytywnej realizacji poszczególnych faz jak i ostatecznego wdrożenia projektu, obejmującego swoim zakresem systemy dziedzinowe zasilające bazę centralną jak i wdrożenie funkcjonalności w bazie centralnej,

każdy z interesariuszy, a w szczególności wykonawcy mieli skłonność do koncentrowania się w projekcie na realizacji własnych partykularnych celów instytucjonalnych, co rodziło ryzyko konfliktów celów i zaburzało komunikację, efektywność pracy i ostateczną jakość realizacji w projekcie,

komunikacja z interesariuszami będącymi faktycznymi odbiorcami końcowymi systemu, nie została zbudowana ze względu na brak struktur projektowych i odpowiedniego zaangażowania właścicieli procesów biznesowych,

niedostateczny udział użytkowników końcowych (m.in. Starostwa, OSK, SKP, Policja) na etapie przygotowania architektury systemu centralnego oraz systemów dziedzinowych, opiniowania, przygotowywania scenariuszy testowych,

wielowątkowość projektu wymagała bieżącego zarządzania ryzykami zgłaszanymi przez interesariuszy (w tym powiaty) – określenia ich wagi oraz zasobu odpowiedzialnego za ich obniżenie.

W toku prac projektu działania te były realizowane w sposób niewystarczający, szczególnie ze strony zasobów odpowiedzialnych za obniżenie danego ryzyka.

 

Skutki

Grozę budzą przewidywane konsekwencje nieudanego wdrożenia CEPIK 2.0, czyli:

 

zatrzymanie procesu wydawania dokumentów komunikacyjnych z dniem 02.01.2017 r. w skali całego kraju,

zatrzymanie procesu badań technicznych pojazdów z dniem 02.01.2017 w skali całego kraju, do wykonywania których niezbędny jest katalog marek i typów pojazdów,

częściowe wstrzymanie procesu szkolenia kandydatów na kierowców - brak możliwości pobrania profilu kandydata na kierowcę (PKK) (szkolenia rozpoczęte np. jazdy z instruktorem, będą realizowane),

całkowite wstrzymanie egzaminów teoretycznych na prawo jazdy w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego (brak możliwości egzaminowania bez pobrania PKK),

ograniczenie możliwości weryfikacji zatrzymań i cofnięć uprawnień,

ograniczenie możliwości weryfikacji polis OC przez UFG,

ograniczenie możliwości realizacji przez uprawnione organy zadań wymagających dostępu do CEPIK.

 

Treść raportu będzie przedmiotem najbliższego posiedzenia Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST.

 

 

http://wartowiedziec.org/index.php/transport/aktualnosci-i-ekonomia/31353-cepik-20-pod-znakiem-zapytania-raport-z-audytu-mc

 

[ Dodano: 03-09-2016, 15:26 ]

a tu mały komentarz.....http://wartowiedziec.org/index.php/start/felietony/31362-a-nie-mowilimy-poraka-cepik-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kończy mi się ważność karty CEPIK 1 w październiku.

Chciałem dziś wysłać jednocześnie o recyrtifkację i o certyfikat i VPN na CEPIK 2.0.

 

Czy oni najpierw muszą przedłużyć na 1.0 i wtedy dopiero wydadzą mi na 2.0?

Może lepiej złożyć o recyrtyfikację i o nową kartę na 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem w pierwszych dniach lipca i dzisiaj przyszło na pocztę mailową druga część kodu i już mogę wgrywać i próbować się logować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż od razu na 2.0.

 

Ale mu radzisz... a do końca roku jak będzie wysyłał? Mało tego, na początku do cep 2 będą wykorzystywane certyfikaty z cep 1

 

Kończy mi się ważność karty CEPIK 1 w październiku.

 

normalnie wysyłaj o re-certyfikację do cep 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy jak dostaliście e-maila z linkiem to udało się Wam wygenerować certyfikat vpn? Bo ja dostałem i za diabła nie da rady. Dzwoniłem do help desku i powiedzieli że na chwilę obecną na win xp nie da rady. Powiedzieli żeby to zrobić na win7. Jak robię na 7-ce to wyskakuje taki komunikat:

BŁĄD: c.showOperationEndDialog is not a function.

 

Może ktoś z Was umie pomóc bo żeby dodzwonić się do helpdesku to trzeba wisieć godzinę na słuchawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie jakiś czas temu znalazłem przykładowy wniosek vpn na stronie cepik.gov.pl tym razem wszystkie linki kierują mnie na stronie CEPIKu dlatego podejrzewam ze został usunięty ze strony ma może ktoś ten wniosek na dysku bądź wie gdzie został przeniesiony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem skąd te problemy :oops:

 

Pod linkiem http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0/certyfikaty-skp

 

Można znaleźć:

Sposób wnioskowania o CERTYFIKAT VPN:

 

PRZYGOTOWANIE WINOSKU CERTYFIKACYJNEGO

 

SKP wchodzi na stronę www.cepik.gov.pl i wybiera z menu ‘System Informatyczny CEPiK 2.0”.

SKP zapoznaje się z informacjami dostępnymi na stronie i przechodzi do linku „WYPEŁNIJ WNIOSEK”.

SKP wybiera z listy rozwijanej pozycję „Stacja Kontroli Pojazdów”.

SKP wybiera z listy dostępnych formularzy „Wniosek o wydanie certyfikatu dla urządzeń (VPN, PKCS 12)”.

SKP wypełnia wybrany formularz wniosku o certyfikat VPN.

SKP drukuje i podpisuje wypełniony wniosek.

SKP wysyła wniosek certyfikacyjny na adres:

 

Departament Ewidencji Państwowych

Ministerstwo Cyfryzacji

ul. Królewska 27

00-060 Warszawa

No prościej już nie można :x

Na dole tej strony podlinkowanej jest dużymi literami napisane:

WYPEŁNIJ WNIOSEK
Jak najedziesz na ten wniosek myszką to przekieruje do odpowiedniej strony

 

 

A dla leniwych link: http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0/wniosek-o-certyfikat-klucza-publicznego#/

Tylko trzeba wybrać podmiot z "listy rozwijalnej" - Stacje Kontroli Pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.