Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem jest "podstawa wnioskowania o certyfikat" oraz "rodzaj certyfikatu" tutaj pewnie dla nowego użytkownika ale wole się upewnić a to wszystko było ładnie zaznaczone we wzorze o którym mówiłem na początku a strona z wnioskiem przewija się co któraś stronę forum łatwo na nią trafić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chodziło o to:

Krok 2.

 

Wypełnij wniosek o wygenerowanie certyfikatu.

 

Pobierz wniosek o certyfikat .doc

 

Tu możesz zobaczyć wzór, jak wypełnić wniosek.

 

Pobierz przykładowo wypełniony wzór wniosku o ceryfikat .pdf

 

Szczegółowe informacje dotyczące wniosku znajdziesz tutaj.

 

http://www.cepik.gov.pl/dla-podmiotow/instytucje-przekazujace-dane#/tab-1/belt-1

 

 

 

Dla leniwych:

http://www.cepik.gov.pl/documents/19372/19471/Wz%C3%B3r+wniosku+o+certyfikat+dla+SKP/94029b9d-99fe-41a8-9e56-fabb9c31e8ac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliscie juz TEST połączenia z CEPIK 2,0 ?

Niestety nie, bo pracuję na XP a on nie jest jeszcze obsługiwany tak mi powiedzieli w Help desk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono!

 

W programie Zarządca Kart ENCARD wygenerowałem /chyba/ zgłoszenie certyfikacyjne i otrzymałem plik zgloszenie.p10

Czy to prawidłowo czy coś skopałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgloszenie.p10

dotyczy ono przedłużenia, bądź nowego certyfikatu klucza publicznego.

Musisz wysłać do nich mailem, w zwrocie dostaniesz pliki do zainstalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest "podstawa wnioskowania o certyfikat"

 

Parę stron wcześniej:

art.80ba ust.1 pkt.6) ustawy Prawo o ruchu drogowym

 

Niestety największym problemem jest lenistwo i chęć otrzymania wszystkiego na srebrnej tacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety największym problemem jest lenistwo i chęć otrzymania wszystkiego na srebrnej tacy...

 

Dokładnie, a wzór jest na 26-tej stronie tego działu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliscie juz TEST połączenia z CEPIK 2,0 ?
Robiłem instalacje i testy na dwóch stacjach i hula. Problem z XP można załatwić ściągając certyfikat na komputer z nowszym systemem i przerzucenie go na komputer stacji. instalacja sama w sobie przebiega bezproblemowo. Do konfiguracji klienta VPN jest dobra instrukcja na stronie cepik. Trzeba tylko pamiętać, że przy generowaniu certyfikatu poprzez stronę ustalamy hasło dla certyfikatu, które będzie potrzebne do jego zainstalowania w systemie i ewentualnego logowania VPN (w zależności od rozwiązania jakie zastosuje producent oprogramowania). Nie da się tego hasła zresetować. certyfikat nie blokuje się po trzech próbach wprowadzenia błędnego hasła, ale bez niego nie da się certyfikatu uruchomić. W przypadku zapomnienia hasła trzeba wysłać ponowny wniosek o certyfikat i całą procedurę przechodzić od początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest "podstawa wnioskowania o certyfikat"

 

Parę stron wcześniej:

art.80ba ust.1 pkt.6) ustawy Prawo o ruchu drogowym

 

Niestety największym problemem jest lenistwo i chęć otrzymania wszystkiego na srebrnej tacy...

 

temat jak pisałem wcześniej przejrzałem wszystkie 29 stron niestety nie rzuciła mi się o oczy odpowiedz na moje pytanie. Post nie był napisany dla własnej wygodny.

Dziękuje za pomoc piwko leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliscie juz TEST połączenia z CEPIK 2,0 ?
Robiłem instalacje i testy na dwóch stacjach i hula. Problem z XP można załatwić ściągając certyfikat na komputer z nowszym systemem i przerzucenie go na komputer stacji. instalacja sama w sobie przebiega bezproblemowo. Do konfiguracji klienta VPN jest dobra instrukcja na stronie cepik. Trzeba tylko pamiętać, że przy generowaniu certyfikatu poprzez stronę ustalamy hasło dla certyfikatu, które będzie potrzebne do jego zainstalowania w systemie i ewentualnego logowania VPN (w zależności od rozwiązania jakie zastosuje producent oprogramowania). Nie da się tego hasła zresetować. certyfikat nie blokuje się po trzech próbach wprowadzenia błędnego hasła, ale bez niego nie da się certyfikatu uruchomić. W przypadku zapomnienia hasła trzeba wysłać ponowny wniosek o certyfikat i całą procedurę przechodzić od początku.
Chodzi o test czyli wyświetlenie stony hello.skp. cepik ? Jeśli tak to ja nie potrzebowałem żadnego hasła. Wystarczyl pin do karty. Nawet sobie wydrukowałem :) , w lewym rogu napis Witaj w CEPIK 2.0-LIFERAY, potem numer stacji i dane użytkownika uid,e-mail itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliscie juz TEST połączenia z CEPIK 2,0 ?

dostaje taki komunikat:

secure vpn connection terminated locally by the Clinet

reason 412: The remote peer is no longer responding

 

co google tłumacz przetłumaczyło:

 

bezpieczne połączenie VPN zakończone lokalnie przez Klienta

Powodem 412: Pilot typu peer nie reaguje

Czy ktoś wie o co chodzi? Helpdesk poradził mi żeby poszukał sobie w internecie bo oni kodów błędów nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDESK mozez obaczyc ekran twego kompa i sprawdzic.

Ja jak mialem problem udostepnilem im iposprawdzali.

Napisz im meila i musza na to odpowiedziec.

a czy po kongiguracji VPN zamyka cI sie kłodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-D

które oprogramowanie wgrać (Cisco VPN Client lub Cisco AnyConnect Secure Mobility Client) czy najlepiej obydwa? pracuje na programie patronat!

 

Na stronie cepik w zakładce "instrukcja konfiguracji VPN" jest podana konfiguracja połączenia VPN, krok I to instalacja certyfikatu urzędu (plik cck.crt) a póżniej instalacja certyfikatu użytkownika (plik p12) ten który otrzymałem z ministerstwa w mailu, gdzie znaleźć ten certyfikat urzędu (plik cck.crt)??? moja karta kryptograficzna jest ważna do 17 stycznia 2017r

 

Pozdrawiam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które oprogramowanie wgrać (Cisco VPN Client lub Cisco AnyConnect Secure Mobility Client) czy najlepiej obydwa?
W instrukcji jest napisane, że wgrywasz jednego klienta VPN.
gdzie znaleźć ten certyfikat urzędu (plik cck.crt)???
Wgrywasz tylko tylko certyfikat p12. cck.crt jest przykładowym na potrzeby instrukcji.
moja karta kryptograficzna jest ważna do 17 stycznia 2017r
Zamów kartę do CEPiK 2.0. Do 17 stycznia będziesz miał dwie.
Jeśli tak to ja nie potrzebowałem żadnego hasła. Wystarczyl pin do karty. Nawet sobie wydrukowałem :)
Do instalacji certyfikatu potrzebne jest hasło nadane przy jego pobieraniu. Inaczej klient VPN nie uruchomi go. Nie wiem jak będzie rozwiązane połączenie w poszczególnych programach, dlatego napisałem, żeby sobie hasło zachować. Prawidłowo skonfigurowany klient z zaciągniętym certyfikatem uruchamia się bez hasła. Z rozmowy z SD COI wynika, że na razie wiedzą jedynie, że oprogramowanie Norcomu będzie automatycznie nawiązywać połączenie przez VPN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

certyfikat urzędu (plik cck.crt)???

Też powinieneś otrzymać mailem. Tylko czy wysłałeś wniosek o ten certyfikat?

Jeśli nie to poczytaj wyżej co należy zrobić.

 

cck.crt jest przykładowym na potrzeby instrukcji.

Jak przykładowym, jak ja otrzymałem takie pliki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem tylko o certyfikat VPN

 

Ostatnio na drugiej stacji kończył mi się certyfikat karty, wysłałem wniosek jak dla cepiku 1.0 i otrzymałem nosnik z dwoma plikami ( jeden z plików to cck.crt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-D

które oprogramowanie wgrać (Cisco VPN Client lub Cisco AnyConnect Secure Mobility Client) czy najlepiej obydwa? pracuje na programie patronat!

 

 

Też mam Patronat i wgralem program Cisco VPN Client

 

Rozumiem za masz juz ceryfikat z MC ..

dostajesz go go wysłaniu wniosku o cetyfikat VPN>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.