Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką informacje:

Błąd wysyłania SOAP: )

 

Kolego u mnie w programie jest taka informacja związana z tym błędem:

 

Jeśli test daje wynik w postaci komunikatu „Błąd wysyłania SOAP…”, świadczy to o braku połączenia z CEPIK za pośrednictwem VPN. Najczęstszą przyczyną jest brak certyfikatu VPN (rozszerzenie *.pfx lub *.p12). Właśnie o tym jest mowa w informacji powyżej z Ministerstwa Cyfryzacji. Inną przyczyną takiego stanu może być oprogramowanie antywirusowe/firewall, które blokuje programom dostęp do internetu. Najwięcej problemów stwarzają: Kaspersky i Norton. We wszystkich programach zabezpieczających należy włączyć (ustawić) tzw. wyjątki (wykluczenia) wskazując jako wyjątek, cały folder pakietu SKP PRO. W przypadku braku certyfikatu VPN (certyfikat z rozszerzeniem *.pfx lub *.p12) nie będzie możliwe przeprowadzenie żadnej transmisji pakietów do systemu CEPIK. W takim przypadku należy na adres: cepik@mc.gov.pl, wysłać e-mail, w którym w temacie umieszczamy kod SKP (np. XYZ/999/P). W treści należy przekazać prośbę o nowy kod upoważniający do ponownego pobrania certyfikatu ze strony internetowej CEPIK. Mail'a powinno się wysłać z tego samego konta pocztowego, które było podane we wniosku o VPN. Jeżeli z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do tego konta, można wysłać z innego, zaznaczając jednocześnie, iż będzie to nowy adres do korespondencji z Ministerstwem Cyfryzacji.

 

[ Dodano: 22-09-2017, 13:08 ]

VPN skonfigurowane i jest zamknięta kłódka?

 

U mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braku certyfikatu VPN (certyfikat z rozszerzeniem *.pfx lub *.p12)

no właśnie nie wiem co to za pliki i gdzie to sprawdzić i w czym :razz:

 

[ Dodano: 22-09-2017, 13:14 ]

na czas połaczenia wyłączyc program antywirusowy

nic to nie daje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem co to za pliki i gdzie to sprawdzić i w czym :razz:

 

Zakończony tym rozszerzeniem jest właśnie certyfikat VPN. A masz wygenerowany i wgrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym rozszerzeniem jest właśnie certyfikat VPN. A masz wygenerowany i wgrany?

tak , normalnie wszystko się łączy tylko jak wykonuje test połączenia, tak jak pisze Markes30 to lipa :sad: „Błąd wysyłania SOAP…”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Markes30 to lipa :sad: „Błąd wysyłania SOAP…”,

 

To Kolego pewnie coś certyfikatem SSL bo ja mam dwie karty i dwa SSL-e i łączy mi się na obydwu (tylko bez logowania), a test w programie przechodzi tylko na jednej. I na tej co się nie łączy wyskakuje ten sam komunikat o błędzie co u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na stacji mam dwa komputery.

 

Po wpisaniu https://hello.skp.cepik/ na pierwszym komputerze z Windows 10 mam taki screen (cepik windows 10).

 

Natomiast na Windows 7 mam screen (cepik windows 7).

 

Konfiguracja przez zdalny dostęp obsługi helpdesk'u. Potwierdzają, iż wszystko jest OK.

 

Pozdr.

5ae1a7fc44c70_CEPIKwindows7.thumb.jpg.6b2fe789a95ccd3240824248190f5a31.jpg

5ae1a7fc526ad_cepikwindows10.thumb.jpg.a0c49f59303de3c093156b09b0159006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Po wpisaniu https://hello.skp.cepik/ na pierwszym komputerze z Windows 10 mam taki screen (cepik windows 10).

 

Konfiguracja przez zdalny dostęp obsługi helpdesk'u. Potwierdzają, iż wszystko jest OK.

 

Dzięki za info. Ja na win7 mam taki jak Ty na 10-tce. Rozumiem że na obydwóch potwierdzili że jest wszystko OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę kupić kartę . Mam w tej chwili jedną kartę ENCARD ale dobrze jest mieć dwie na wypadek "W" Na obecnej karcie mam wgrany certyfikat ważny do 2019 . Zdaje sobie sprawę że po zakupie muszę wysłać wniosek do W-wy o certyfikat dla nowej karty . Szukam w internecie ale jakoś nie mogę znaleźć gdzie mnożna zakupić taką kartę . jak by ktoś był tak uprzejmy i podał mi namiary na sprzedawce .Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowością jest także rejestracja negatywnego wyniku badania technicznego. Także badania okresowe przerwane na prośbę właściciela samochodu zostanie odnotowane w bazie CEP."

takie przeczytałem w aktualnościach, proszę o rozwikłanie prawno-techniczne, jak pobiore kasiorkę przed badaniem, to jak klient przerwie to mam mu oddać wpłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pobiore kasiorkę przed badaniem, to jak klient przerwie to mam mu oddać wpłatę?

 

Wg. mnie na jakiej podstawie masz mu oddać kasę jak już wszystko pójdzie przez kasę fiskalną. Po prostu odnotujesz że gość uciekł w trakcie badania. Przecież bił się z nim nie będziesz jak mu się coś nie spodoba. Mało to dzisiaj takich nerwusów jest, a jak już się skasuje z góry to dopiero będzie jazda. Trzeba będzie chyba się zaopatrzyć w jakiś sprzęt obronny. Nie wiem jak u Was, ale u mnie nerwusów nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wynik jakiś będziemy wpisywali?, napisano tylko - odnotowujemy przerwane badanie, a co do nerwusów, są wszędzie, problemy też będą, tak już dla humoru - jak najwięcej uciekających, kasa będzie a ryzyka ze źle przeprowadzonego badanie w zasadzie żadnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pobiore kasiorkę przed badaniem, to jak klient przerwie to mam mu oddać wpłatę?

 

Od 1999 roku czyli od momentu uruchomienia SKP zawsze pobieramy należność za BT przed jego wykonaniem wychodząc z założenia,że jeśli wykonane zostało BT to należy się za to kasa.I dlatego diagności nie są tak stresowani przez klientów tym bardziej,że zaraz po wystawieniu paragonu czy faktury dowód rejestracyjny trafia do ręki diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pobiore kasiorkę przed badaniem, to jak klient przerwie to mam mu oddać wpłatę?

 

Od 1999 roku czyli od momentu uruchomienia SKP zawsze pobieramy należność za BT przed jego wykonaniem wychodząc z założenia,że jeśli wykonane zostało BT to należy się za to kasa.I dlatego diagności nie są tak stresowani przez klientów tym bardziej,że zaraz po wystawieniu paragonu czy faktury dowód rejestracyjny trafia do ręki diagnosty.

 

Oczywiście że tak, najpierw kasa potem, usługa a co my jesteśmy Świętymi mikołajami ?

Jak klient sie dowie, że nie dostanie przeglądu to wpada w szał a tak pokazuje mu gdzie są drzwi i każę naprawić i przyjechać. Wiele jest takich klientów co przyjeżdzają i nawet są tacy co przepraszają, bo zrozumieli że wożą np dzieci a jego auto niestety, ale nie miało hamulca (ale tekst był pewnie znany wszystkim "Proszę Pana ja to napewno zrobię" ) zrobisz napewno. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.