Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Także badania okresowe przerwane na prośbę właściciela samochodu zostanie odnotowane w bazie CEP, tak podobno ma to wyglądać, teraz pytanie, to badanie "wisi" w systemie jako nie skończone, będące w trakcie, czy zakończone z wynikiem N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie, to badanie "wisi" w systemie jako nie skończone, będące w trakcie, czy zakończone z wynikiem N?

A jak masz teraz? W systemie możesz go usunąć lub anulować (zależy od programu).

Po zmianach ślad w cepiku zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę ukrywał, kasę na razie biorę po :D , specyfika Kielc (multum skp) i trzeba jakoś lawirować, jak nerwus ogromny to wypad i jakby go nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne filmy pokazujące jak będzie wyglądać robienie badań technicznych w programie PATRONAT, gdy wejdzie CEPIK 2.0.

 

Pytanie brzmi, czy NORCOM planuje pokazać to samo w przypadku programu STACJA SQL? Będą jakieś filmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Zresztą mnie interesuje tylko ten konkretny temat, a nie wodolejstwo. To powinno leżeć w interesie producenta oprogramowania, bo im więcej zaznajomionych z tematem stacji, tym lepiej dla niego. Chyba, że producent woli być przeciążony telefonami od zirytowanych klientów w momencie uruchomienia usługi?

 

To jak NORCOM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mogę znaleźć informacji jak wyglada przerwanie badania z podaniem przyczyny.

(np w przypadku awanturującego się klienta :evil: )

 

Obejrzałem wiekszość jak nie wszystkie "pasjonujące" filniki ze współpracy Patronatu 11 z Cepikiem i nie dostrzegłem takiego scenariusza.

 

Może trzeba zrobić "X - Bez oceny" i w uwagach adnotację?

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem broszurkę z CEPiK (informacje w pytaniach-odpowiedziach.

 

"12. Co w przypadku kiedy wynik badania jest określony jako "nie dotyczy", czyli "X"?

CEPiK 2.0 wymaga przekazania informacji o tym, czy wykonane badanie zakończyło się wynikiem pozytywnym (P), negatywnym (N), czy zostało przerwane (X)."

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 04-10-2017, 09:20 ]

I jeszcze:

" 6. Co zrobić gdy badanie zostanie przerwane?

W przypadku, gdy diagnosta przerywa badanie techniczne (gdy np. właściciel pojazdu rezygnuje) zwraca dokumenty właścicielowi, a do CEP wprowadza dotychczas zebrane dane z przerwanego badania."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak identyfikacja nie gra, niekompatybilna z dowodem lub z samochodem, to jaki wynik?

A jak dane techniczne niezgodne z warunkami technicznymi, z dowodem, z samochodem, to jaki wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEPiK 2.0 wymaga przekazania informacji o tym, czy wykonane badanie zakończyło się wynikiem pozytywnym (P), negatywnym (N), czy zostało przerwane (X)."

 

a co w przypadku "innych czynności"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak identyfikacja nie gra

 

broszurka odpowiada :P

 

 

Pyt1.do odpowiedzi dodam ...i pobieram opłatę ,przeprowadzam bt ,wynik "N" i klient się martwi :sad:

 

Ale czy prawidłowo ????

Niezgodności zgłoszone będą widoczne po 4.06.2018 8)

cep.thumb.jpg.852e92a828bba1efe359bf1a97c1368b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wam Koledzy odpowiadam:

Pismo przewodnie podpisała Pani Dorota Cabańska Zastępca Dyrektora Departamentu Utrzymania i Rozwoju Systemów Ministerstwa Cyfryzacji.

Nie podała do siebie numeru telefonu, ale w razie jakichś Waszych wątpliwości "zachęca do odwiedzin strony www.cepik.gov.pl oraz kontaktu z Service Desk Centralnego Ośrodka Informatyki pod nr tel. (42) 253 54 99."

W "..." -cytat z pisma DUiRS-II.512.84.2017 z 20-09-2017 jakie dostaniecie wraz z broszurką.

Tam proszę adresować pytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta broszurka, dobrze wiedzieć że diagności będą mogli teraz czesać CEPa w poszukiwaniu aut sąsiadów itp oraz tych którzy byli u nich a skończył się termin badania i sprawdzać czy zrobili badanie na innej SKP.

 

Ciekaw jestem też jak w praniu wyjdzie fakturka przelewowa z terminem np 7-14 dni, z racji że ostatnie zmiany w VAT sprawiają, że najlepiej współpracuje się z podmiotami wystawiającymi faktury na przelew (limit 15 tys zł płatności gotówkowych w rozliczeniu za dany okres gdzie np u mnie jest to kwartał jak u wielu rolników - łatwo tę kwotę przekroczyć płacąc gotówka).

Faktura, podpis osoby upoważnionej, negatyw i czekanie na pieniążki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć że diagności będą mogli teraz czesać CEPa w poszukiwaniu aut sąsiadów itp oraz tych którzy byli u nich a skończył się termin badania i sprawdzać czy zrobili badanie na innej SKP.
Jak to sobie wyobrażasz? Dostęp do danych będzie możliwy tylko w przypadku wykonania BT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do danych będzie możliwy tylko w przypadku wykonania BT.

Strona 5 ,magiczne "z zasady " . Pytanie po co mam się bawić w policjanta , wyręczać tych co będą siedzieli po drugiej stronie kabla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy 'niezgodność danych' i jaka była za to ustareczka do dzisiaj?

Przed odpowiedzią proponuję rozważyć termin 'omyłek oczywistych' jak i 'stanu faktycznego danych z tabliczki'.

Nie mówię o 'niezgodności parametrów technicznych z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych'.

 

Niestety, sam nie potrafię zdefiniować 'omyłek oczywistych' dlatego wszystkie grube parametrowe buble podciągałem pod tą usterkę, lecz nie mam pojęcia czy słusznie. :-(

 

Nie wiem, czy w przyszłości nie będzie usterki drobnej co do danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć że diagności będą mogli teraz czesać CEPa w poszukiwaniu aut sąsiadów itp oraz tych którzy byli u nich a skończył się termin badania i sprawdzać czy zrobili badanie na innej SKP.
Jak to sobie wyobrażasz? Dostęp do danych będzie możliwy tylko w przypadku wykonania BT.

 

strona piąta broszurki.

"Z zasady powinno się wyszukiwać wyłącznie pojazdy....."

a jak wiemy od zasady są odstępstwa ;)

powinno być a wiemy że mimo że powinno by jest jak jest ;)

Czepiłem się tylko tego co jest w broszurce.

Chociaż ciekaw jestem jakie są obostrzenia w przekopywaniu CEPa przez SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet, bez urazy ale już były przerabiane różne tematy na stacji i niestety... pozabierali.

Były pieczątki HAK, których dziś nie ma. Były pojazdy m-ki SAM, których dziś nie ma. Były zmiany konstrukcyjne, których dzisiaj jak na lekarstwo.

Będzie grzebanie po bazie dla kolesi i sąsiadów, to skończy się tak samo.

Do obostrzeń to trzeba poczekać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.