Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Niech już wprowadzą ten zakaz pracy w niedzielę bo nas wykończą :(

Ja nie pracuję w niedzielę, są przecież wersje demonstracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski, W wcześniejszym piśmie z MC proszono o pozostawienie włączonych stacji roboczych - czy ma to jakieś znaczenie dla uruchomienia 2.0

To dotyczyło starostw jak sądzę, nie SKP :-)

 

Widzicie - a to wszystko dlatego, że szanowna Konkurencja - jak sądzę - zdecydowała, że SKP pobierają bazy bezpośrednio ze strony Ministerstwa.

A my (NORCOM) zrobiliśmy to w ten sposób, że bazy pobraliśmy sami (najświeższe, najbardziej aktualne, wystawione dziś w godzinach 0:00 - 8:00) i damy Wam je gotowe, razem z aktualizacją, która wejdzie w poniedziałek rano.

 

Sama idea działania konkurencji nie wydaje się zła, ale - bazy pobierane w ten sposób mają kilka GB, a nasze - spakowane, obrobione - kilkadziesiąt MB :-)

 

Czas pokaże, która decyzja była lepsza :-) :-) :-)

 

 

BTW - zalecam wszystkim diagnostom, aby przyszli na swoje stacje 1-2 h wcześniej niż zwykle i uruchomili swoje komputery i programy.

Sam proces aktualizacji może trochę potrwać, zwłaszcza na słabszych komputerach. Pamiętajcie też, że tego właśnie dnia (poniedziałek) aktualizację będzie próbowało wykonać w ciągu 1-2h kilka tysięcy stacji (w naszym przypadku - ponad 1300) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wcześniejszym piśmie z MC proszono o pozostawienie włączonych stacji roboczych - czy ma to jakieś znaczenie dla uruchomienia 2.0
- raczej miało ale dla WK, a pisemka tam :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=285234#285234

Godzina 15:00 tam wskazana później jakoś tak została zmodyfikowana, ale cóż, dziś to już przysłowiowa musztarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję nową wersję programu Patronat . W rodzajach badań zniknęły "GAZ" .W zaświadczeniu nie ma możliwości wyboru paliwa P+LPG . Co wybrać gdy pojazd je posiada? W DIP pojawiły się symbole w rubryce Rodzaj silnika

ND JP DP FF EE H+ H- . Pytanie prozaiczne co oznaczają te symbole? Z góry dziękuję .

 

 

można wybadac program takjakby offline bez łaczenia z VPNem ?? tak zebym przypadkiem nie zrobil noweg wpisu do rejestru -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wybadac program takjakby offline bez łaczenia z VPNem ?? tak zebym przypadkiem nie zrobil noweg wpisu do rejestru -.-

W ramach testów możemy zestawić połaczenie VPN i pobrać dane np. swojego samochodu. Pod żadnym pozorem NIE wykonujemy badań i nie wysyłamy komunikatów z Badaniem Technicznym (przed 13.11.2017).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wybadac program takjakby offline bez łaczenia z VPNem ?? tak zebym przypadkiem nie zrobil noweg wpisu do rejestru -.-

Możesz, ale w trybie połowicznym - nie wkładaj po prostu karty SSL.

W teorii - przetestujesz pracę w trybie awaryjnym (bez dostępu do CEP-a), obejrzysz sobie słowniki itp.

Pamiętaj jednak, że - jeśli zrobisz w tym czasie jakieś BTP, to system i tak prześle je do CEP-a jak tylko "włożysz kartę".

 

Kolega bieła ma rację :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat zaktualizowany, słowniki pobrane, wszystko bezproblemowo śmiga a czasowo to do godziny myślę do ogarnięcia temat aktualizacji. U mnie tylko javę dodatkowo trzeba było zaktualizować. Całość sprowadza się w zasadzie do instalacji i konfiguracji programu CEPiK uploader

 

 

Nic tylko badania robić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że u nas trzeba tylko włączyć program, bo aktualizacja idzie sama
- chyba jest jeszcze jeden dostepny na rynku, w którym samo zrobi się wszystko :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat zaktualizowany, słowniki pobrane, wszystko bezproblemowo śmiga a czasowo to do godziny myślę do ogarnięcia temat aktualizacji. U mnie tylko javę dodatkowo trzeba było zaktualizować. Całość sprowadza się w zasadzie do instalacji i konfiguracji programu CEPiK uploader

 

 

Nic tylko badania robić :cool:

 

Podczas aktualizacji jest jakas instrukcja konfiguracji ? bo nie mogę nigdzie znaleźć na stronie producenta a wolał bym żeby mnie nie zaskoczyło to jak kolegę niżej

 

U mnie lipa

Przerasta to moje umiejętności nie potrafię skonfigurować programu CEPiK uploader.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku instrukcja

Wredny będę. I ponabijam się trochę.

Bite 27 stron ze słownictwem jak dla informatyka ...

 

I pomyśleć, że u nas trzeba tylko włączyć program, bo aktualizacja robi się sama :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wredny będę. I ponabijam się trochę.

Się podłączę . :lol:

Pewnie wiedzą że swego czasu podpisałem pewien kwitek i będzie musiał zrobić to informatyk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski, :ok

 

To tylko tak strasznie wygląda, całość ogranicza się w dużej mierze do PRAWIDŁOWEGO wyboru producenta czytnika karty i STANDARDOWEGO profilu certyfikatu

 

Należy czytać, czytać i jeszcze raz czytać wyświetlane komunikaty.

 

Rozumiem że sprawa komplikuje się dla końcówek sieciowych ale mnie to nie dotyczy dlatego też nie zagłębiam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak... ale. Napisać instrukcje i zrobić to tak...

 

Jeżeli program został uruchomiony z prawami administracyjnymi, to zapyta się on czy zmienić

ustawienia systemowe bazy danych BDE:

 

Tutaj ilustracja okienka

 

I brak informacji czy wybrać TAK czy NIE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość sprowadza się w zasadzie do instalacji i konfiguracji programu CEPiK uploader

 

 

:cool:

mam pytanie czy konfiguraci cepik uploader trzeba znienci vpn.cepik gov.pl na inny host/ mam do wyboru ; SKP .API.CEPIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wredny będę. I ponabijam się trochę.

 

Ja też :)

JUTRO MAM WOLNE :D:D

Idę we wtorek na nowe gotowe albo na stare :cool:

 

p.s. A poważnie pewnie skoczę do firmy zobaczyć czy działa i jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.