Skocz do zawartości

Badania anglików "po nowemu"


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy sobie odpuścić?
- Ja odpuszczam.

Odpuszczam dotąd dopóki ktoś jasno nie powie czy takie odniesienie się rozporządzenia do przepisów w ustawie dywiz tam zawarty łamie lub nie łamie.

Ustawa twierdzi, że badanie się nie należy. Dywiz, że są wyjątki. Rozporządzenie zaś, że można polecieć po skróconym zakresie. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tylko, że wtedy tracimy kasę. Teoretycznie same badanie anglika powinno kosztować 98 zł. Tak ja przynajmniej to odbieram. Teraz wykonujemy wszystko (anglik+DIP+okresówka) za tą samą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Po mojemu to żadna SKP z jednym stanowiskiem do kontroli + minimalny skład załogi zysków nie powinna przynosić. :x

Z tego co wiem łatwiej, szybciej wypisać całego DIP-a niż na wyrywaki dane uzupełniać, przeliczać, klikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego angola należy podobnie jak taksówkę, karetkę, auto z gazem, czy ADR traktować.

Jesteś pewny?

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

Nie ma tu nic na temat pojazdów konstrukcyjnie przystosowanych do ruchu lewostronnego.

Czyli według mnie jeśli jest to pojazd do trzech lat (od daty rej.za granicą) powinien dostać najpierw na dwa lata.

Nie wiem tylko jak postąpić w przypadku jeszcze nie rejestrowanego :?

Ale według mnie należy wyznaczyć termin 2 lata od dnia badania,stosując ten zapis ustawy:"nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego"

Będzie to jego drugie okresowe badanie techniczne.

A teraz jest jego pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskim dowodzie nie ma terminu następnego badania technicznego , jest to na odrębnym dokumencie który powinien być przetłumaczony , stosowane jest 3,1,1 to tak dla przypomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny?
- ależ skąd, nie - nie jestem pewien, dlatego piszę na forum z nadzieją, że ktoś poprze, zaneguje, poprawi.
Nie wiem tylko jak postąpić w przypadku jeszcze nie rejestrowanego
- jak żyję nie miałem takiego na stacji' date=' zawsze były blachy.
W angielskim dowodzie nie ma terminu następnego badania technicznego
- no ale pierwsza rejestracja jest chyba wpisana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy badaniu "anglika" (światła, lusterka, prędkościomierz, dokumenty z M1) co wpisywać w "data następnego badania technicznego"?

 

Trzeba, zgodnie z ustawą, wyznaczyć kolejny termin badania (rok lub 2 lata nie przekraczając 5 od I rejestracji). Nie ma żadnego znaczenia, że wykonuje się skrócony zakres. Jest to badanie okresowe, więc musi być wyznaczony kolejny termin. Nie Twoja wina, że minister wypuścił taki bubel prawny (teoretycznie może się zdarzyć sytuacja, że w zagranicznym DR badanie jest ważne jeszcze 1 dzień, diagnosta wykonuje tylko skrócony zakres, nie mający ze stanem technicznym za wiele wspólnego, i wyznacza termin badania za rok, de facto dopuszczając niesprawny pojazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zagranicznym DR badanie jest ważne jeszcze 1 dzień,

Skąd diagnosta może o tym wiedzieć, jeżeli prawdą jest to:

 

[ Dodano: 21-08-2015, 09:26 ]

W angielskim dowodzie nie ma terminu następnego badania technicznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd diagnosta może o tym wiedzieć, jeżeli prawdą jest to:
]W angielskim dowodzie nie ma terminu następnego badania technicznego

No skąd diagnosta ma wiedzieć czy ma ważne badanie powiedzmy jeszcze na 2 lata jak trafi do mnie roczny anglik ? Czyli logicznym będzie jednak wykonać OBT+DIP+ Short zakres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zagranicznym DR badanie jest ważne jeszcze 1 dzień,

Skąd diagnosta może o tym wiedzieć, jeżeli prawdą jest to:

 

[ Dodano: 21-08-2015, 09:26 ]

W angielskim dowodzie nie ma terminu następnego badania technicznego

 

Prawda. Ważność przeglądu jest w osobnym dokumencie - zaświadczeniu z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holerka czytam to i w art 81 ust 4 pkt 2 lit b - jest jak byk napisane że w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.

Czyli mam rozumieć że ważności badania anglika nie mogę uznawać i termin daję na rok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że ważności badania anglika nie mogę uznawać i termin daję na rok??

No raczej nie za bardzo do końca tak. Też się rozpędziłem kilka postów wcześniej, lecz mi bardziej szło o coś w stylu "termin badania zgodnie z dowodem".

A co do długości terminu badania wynikającego z przeprowadzenia okresowego badania to tak jak Grzegorz Łódź i michal_k - powinna decydować pierwszej rejestracji data.

Gubię się z tym angolem bo nie za bardzo potrafię go zdefiniować, czy to jest samochód osobowy i tylko taki, czy samochód osobowy z kierownicą po prawej stronie.

I z tego powodu przynajmniej u mnie powstają dylematy.

Jeżeli osobowy to badania w systemie trzy dwa jeden, a jeżeli osobowy z kierownicą po prawej stronie to nie wiem. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę iść za daleko z wnioskami ale czy nie byłoby najwłaściwsze:

- badanie techniczne w zakresie tylko anglika (światła, lusterka, prędkościomierz, dokumenty z M1),

- w terminie badania przepisujemy datę z angielskiego zaświadczenia.

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezorientuje mnie zpis w art 81 ust 4 pkt 2 lit b ( z wyjątkiem pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego) , ja rozumiem że podlega pod 1 rok tak jak dla przykładu taxi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.