Skocz do zawartości

pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli program Audatex nie rozwieje twoich wątpliwości to należy udać się do autoryzowanego serwisu danej marki w dziale części uzyskasz pełną informacje o dostępności podłogi z punktami do mocowania foteli.

 

Buahaha... :evil:

 

Doprawdy dobre Markes. Ale czy dowcipy nie powinny lądować w innej części forum??

 

Co to w ogóle znaczy "podłoga z punktami kotwiczenia"? W dodatku koniecznie z sieci serwisowej??

A ja auto zabudowałem w firmie "PHU MISIU SC". I serwisowi nic do tego...

 

Co mi na to Pan rzeczoznawca powie?? Bo inny juz w tym temacie też się wypowiedział :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    34

  • sad_madman

    25

  • danielg539

    19

  • Grzegorz Łódź

    15

Oceniam:

b) Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu."

Rozstrzygam po oględzinach zgodnie z posiadaną wiedzą. Moja decyzja i moja odpowiedzialność.

Wybacz ale po piątkowym szkoleniu SiTK z Krosna mam obniżoną cierpliwość na uwagi, sugestie i wymuszenia osób które nie wykonują badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko auta homologowane mają wynik P. Stąd twoje pytanie o homologacje - tak?

Auta bez homologacji nawet nie widząc oceniasz na N z tego co widzę...

 

Piszesz, że oceniasz wg swojej wiedzy, ale z tego co widzę nie jest ona zbyt wielka w tym temacie, skoro tak naprawdę nie wiesz jak ocenić taką konstrukcję i posiłkujesz się wyłącznie homologacją. Może wyślij takie auto do rzeczoznawcy? 8)

 

po piątkowym szkoleniu SiTK z Krosna

 

Pochwalisz się jak było? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalisz się jak było?
mi wystarczą słowa:

 

wymuszenia osób które nie wykonują badań.
czyli constans... straszenie diagnostów, urzędników etc.

 

Dziwi mnie tylko, że diagności lecą jak ćmy do żarówki..., a przecież wiadomo, że nic dobrego je tam nie spotka... i te ciężko zarobione pieniądze wyrzucone :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo od kiedy to wchodzi

Zanosi się na to, że się sprawdzi to co pisałem .

Nie ma jeszcze rozporządzenia ,ale parcie mają .

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2016 r., z wyjątkiem § 1 pkt 2, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault master zmiana liczby miejsc z 3 na 9.Zamontowane dwa rzędy siedzeń z zagłówkami z pasami tylko biodrowymi.Czy takowe są dopuszczalne czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 9a. W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach

o homologacji pojazdów, mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli:

1) liczba miejsc nie przekracza osiem (bez kierowcy) i

2) P – ((M + 75) + N x 68) ≥ N x 68, gdzie:

P – dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M – masa własna pojazdu,

N – liczba miejsc, nie licząc miejsca kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P – ((M + 75) + N x 68) ≥ N x 68

Mały Master nawet z 9 miejscami jeżeli jego DMC wynosi 3500 kg jest w stanie spełnić powyższy warunek więc może pozostać jako ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam pytanie odnośnie aktualnych przepisów dot. pasów bezpieczeństwa. W jakie typ pasów musi być wyposażony samochód osobowy, nie nie widzę informacji w dzienniku ustaw poz. 2022. I jeszcze odnośnie zagłówków na ten moment tylko na przednich zewnętrznych siedzeniach obowiązkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie kiedy dwupunktowe a kiedy trzypunktowe ? Jest to uzależnione po prostu od ilości punktów kotwiczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to gdzieś po dyrektywach rozpisane kiedy, gdzie i jakie pasy. Ogólnie można przyjąć, że jak producent punkty kotwiczenia pokombinuje, to tak jest dobrze. Raczej nigdy się nie wgryzałem w ten temat przy samochodach osobowych. Z praktyki wiadomo jak to wygląda, co nie oznacza, że trzypunktowe można pozamieniać na dwupunktowe. A rozbieranie tematu w dostawczakach o dwóch rzędach siedzeń i więcej, w tak zwanych brygadówkach i podobnych wynalazkach, też sobie darowałem najczęściej. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie kiedy dwupunktowe a kiedy trzypunktowe ? Jest to uzależnione po prostu od ilości punktów kotwiczenia ?

Od kilka lat żadne nowe auto osobowe nie może mieć innych pasów niż 3 punktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.