Skocz do zawartości

negatyw


pawel87

Rekomendowane odpowiedzi

Też się nad 6.2.7. zastanawiałem, a nawet wklepałem posta i skasowałem. :D

Coś mi nie pasi to sterowanie. Samo sterowanie jest sprawne, tylko sprzęgło styrane.

No i bardziej z przeniesienia napaędu wartałoby coś zapodać, ale z braku laku dobry i kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli wystawiam negatyw z badania okresowego i właściciel wraca w ciągu 14 dni wybieram

rodzaj badania : ponowne sprawdzenie pojazdu (ponieważ nie robimy już zakresu okresowego tylko sprawdzamy te usterki które stwierdzono) jeśli przekroczy 14 dni wybieram okresowe.

Jeśli wynik N na innej stacji to i tak właściciel przychodzi i mówi że chce przegląd okresowy

wiec wybieram rodzaj badania okresowe pobieram dane z CEP a tam widnieje wynik N i opis usterki z innej stacji i to mnie nie interesuje robię odnowa okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robiłeś badanie okresowe i dałeś wynik badania NEGATYWNY to w ciągu 14 dni jak klient do ciebie wróci robisz poprawkowe badanie ale w dalszym ciagu okresowe.

Pierwsza strona wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Dekry w pozycji Rodzaj badania jest coś takiego : Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu usterek. I to wybieram gdy klient wraca ponownie z usuniętymi usterkami, które zdyskwalifikowały go podczas badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiam negatyw z badania okresowego i właściciel wraca w ciągu 14 dni wybieram rodzaj badania : ponowne sprawdzenie pojazdu

Możesz się określić skąd się wziął taki rodzaj badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy babol jest po stronie programów ,czy też CEP-a który narzuca słowniki .

W Patronacie była możliwość wpisania z palucha do słownika, teraz nie da rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SkPro nie mam z tym żadnego problemu, robię okresowe, pobieram za usterki, w uwagach usterka/ki usunięto, info że to poprawkowe i koniec, z automatu daje datę ód pierwotnego badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uwagach usterka/ki usunięto, info że to poprawkowe i koniec,

Dla wtajemniczonych, pozycja cennika oraz TNBT powinny wystarczyć,

laikom choćbyś tam poezje tworzył - nie pomoże

a rodzaj badania, to ciągle okresowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety SKPro też posiada takiego babola.

 

Dodam, że jak się wybierze w rodzaju badania ponowne sprawdzenie to nie zapisuje do CEPiKu terminu badania. Poza tym z ustawy PORD wynika, że mamy tylko 3 rodzaje badań :

1. Okresowe

2. Dodatkowe

3. Badanie zgodności z war. tech.

 

Poza tym występują zarówno w ustawie jak i w rozporządzeniu inne czynności ( nabicie nr. tabliczka znamionowa zastępcza.

Czyli w rejestrze powinna być:

 

4 Inna czynność.

 

I na tym koniec !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laikom choćbyś tam poezje tworzył - nie pomoże
nigdy nie wiem,jaki miłośnik poezji na kontrolę do mnie wpadnie,albo miłosnik z WK zadzwoni,więc wychodzę z założenia,że jeżeli mi to nie sprawia wiele trudu to piszę.Z drugiej strony uważam,że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu,lae w tym przypadku ją stosuję i nie miałem z tym żadnych kłopotów.JANUSZ60, jak robisz pierwsze w kraju to wpisujesz coś w uwagach?

 

[ Dodano: 22-12-2017, 09:19 ]

a rodzaj badania, to ciągle okresowe
nie napisałem że inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w patronacie jest pozycja "ponowne sprawdzenie inne usterki " i normalnie zapisuje do CEP . Ta pozycja jest dla usterek które nie są opisane w rodzaju ponownego sprawdzenia.

Jak wybiorę ponownie na sprawdzeniu jako okresowe to w cep są dwa okresowe jedno jako N drugie jako P . I teraz jak to wytłumaczyć przecież na ponownym sprawdzeniu nie robimy już zakresu okresowego tylko usterki a jak kontrola ze skarbówki to jak tłumaczyć przecież okresowe to z góry 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jak to wytłumaczyć

Normalnie,tak jak do tej pory,tu nic się nie zmieniło- badania dzielą się na:

 

[ Dodano: 22-12-2017, 09:37 ]

przecież okresowe to z góry 99 zł.

Nie prawda

 

Czym innym jest RODZAJ BADANIA a czym innym CZYNNOŚCI (patrz wzór zaświadczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy któryś z Was miał problem, że rodzaj badania po N określił tak albo tak? podejrzewam że nie, to po co ten cały spór? czemu ma służyć?, najważniejsze, że klient naprawił to co złe i ma teraz pojazd bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylić RODZAJU BADANIA z tabelą opłat.

 

[ Dodano: 22-12-2017, 09:53 ]

czemu ma służyć?, najważniejsze, że klient naprawił to co złe i ma teraz pojazd bezpieczny.

Dla urzędnika w WK nie koniecznie.Na zaświadczeniu ma być czarno na białym jakie to BADANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urzędnika w WK nie koniecznie

no to napiszę jak ja robię i jakoś nigdy nie było z tego powodu reklamacji: po N wpisuję "ponowne sprawdzenie" w uwagach na pierwszej stronie - ciąg dalszy okres. badania tech. poj. nr .... z dn. ...., przenoszę do uwag na str. 2 zaś. w poz. 1 i tyle. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne sprawdzenie to tylko dla naszej wiadomości. To jest w dalszym ciągu dokończenie badania okresowego i jest to badanie okresowe. Jaki termin następnego badania wbijamy, taki który odpowiada dacie kiedy klient trafił do nas pierwszym razem i dostał N. Czyli kończymy badanie okresowe wynik P. Oczywiście zachowując 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.