Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

A u mnie wszystko śmiga jak ta lala wczoraj jeszcze były problemy z przekazaniem niektórych badań do cep. Dziś wszystko przeszło bez problemu. jedynie pre rejestracji nie ma i dodatkowe HAk nie idzie. A tak to normalnie jestem zaskoczony.

PS wczoraj w popołudniowym zapraszamy do trójki był poruszany problem wczorajszego dnia. Zarówno badań jak i rejestracji. Muszę stwierdzić, że większość ludzików to w ogóle nie ma zielonego pojęcia o badaniach technicznych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Poniżej link do instrukcji, która na 90% usunie Wasze problemy z certyfikatami.

Bardzo proszę o jej pobranie i - niestety - zastosowanie się do niej.

Starałem się opisać to możliwie "czytelnym językiem", mam nadzieję, że dacie radę.

 

Zakładamy, że stacja ma poprawnie skonfigurowane połączenie VPN.

 

http://norcom.com.pl/download/cepik/IT.NORCOM_StacjaSQL_naprawa_certyfikat%C3%B3w_SSL.pdf

 

do tego certyfikatu nie ma klucza i nie można go zarejestrować w encard 4.0 , co z tym zrobić . inne zrobiłem i zają 2 pola zaznaczone a ten nie ma ani jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te badania, które udało się wysłać widnieją w historii pojazdu na stronie CEPiK? Mi udało się wysłać wczoraj kilka (potem już błąd 0007), ale te wysłane nie widnieją w CEPiKu do tej chwili :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrk , nasze problemy mogą poprostu wynikać z ich problemów , a tu czlowiek sie stresuje

Nie wiem co sie dzieje na jednej stacji jest wszystko ok, dzisiejsze badania sie wyslaly , a na drugiej lipa eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś w tym temacie.

 

Witam. Wrócę do tematu badanie na hak. W stacji sql wybrałem rodzaj badania "dodatkowe hak" na początku niby pobrało dane z CEPiK ale przy zapisie nie przesłało do CEPiKu teraz w rejestrze wisi z czerwoną kropką. Ktoś się wypowiadał wcześniej żeby wybrać "inne czynności" czy to sprawdzone i wyśle. A co z pozycją nr 1 na drugiej stronie zaświadczenia, z ręki dopisać "hak"

Panowie wiecie coś w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że druga strona to kumam, ą że pozycja 'nr 1' to już nie kumam.

Po mojemu można z ręki dopisać [HAK], tylko że ja to wpisuje na stronie drugiej w punkcie numer 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSŁAŁEM ZALEGŁE BADANIA

 

Pomimo, że nie miałem problemu z kluczem wykonałem instrukcje z problemu nr 1 z listy Norcomu. Czyli wykonałem ponowna recertyfikację w systemie (encarda już miałem 4.0). Obowiązkowo restart kompa po tej operacji !!!

 

Cepik przyjął mi wszystkie zaległe badania. Czekam na następnęgo klienta i kliknę co z nowym bt będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock w pkt. 1 druga strona zaświadczenia stacja sql z automatu dodaje jaki rodzaj badania jest robiony i o to pytam. Że spełnia warunki hak to wpisuję pod 2. A moje pytanie dotyczyło tego że przy wybraniu badania "dodatkowe hak" nie poszło do CEPIKU, i nie wiem czy zrobić korektę na rodzaj badania "inne czynności" tak jak wcześniej któryś z kolegów wspominał czy wtedy przejdzie do CEPIKU. I czy wtedy ten wpis pod 1 zmienić ręcznie z "inne czynności" na "hak". Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez błąd 007...pobieranie ok, ale nie mam poczekalni na badania - w ustawieniach coś trzeba zmienić?

Stałe systemowe/badania techniczne/włącz badania w toku

 

Poczekalnia odpalona... czyli po dodaniu do poczekalni wchodzę w korektę i zapisuje badanie tak? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem całą instrukcję krok po kroku. Nadal nie działa. Jest jak w podpunkcie B - po podaniu pinu strona się nie wyświetla...

To będzie wredne, co powiem - ale spróbuj raz jeszcze, zwłaszcza naprawę. Czasem tak jest, trzeba to robić kilkukrotnie, do czasu poprawy sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSŁAŁEM ZALEGŁE BADANIA

 

Pomimo, że nie miałem problemu z kluczem wykonałem instrukcje z problemu nr 1 z listy Norcomu. Czyli wykonałem ponowna recertyfikację w systemie (encarda już miałem 4.0). Obowiązkowo restart kompa po tej operacji !!!

 

Cepik przyjął mi wszystkie zaległe badania. Czekam na następnęgo klienta i kliknę co z nowym bt będzie...

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

- nie ma sprawy.

Myślę, że jako 'inne czynności' i bez określania wyniku będzie OK.

Coś mi podpowiada, że słownik rodzajów badań musi być spójny. No tak podobnie jak ze skrótami dokumentów rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa :)

 

Nie mogę jeszcze wysłać zaległego badania pierwszego z zagranicy ale wyskakuje, że będzie to możliwe w następnej wersji programu.

 

Dzięki

 

[ Dodano: 14-11-2017, 10:29 ]

Ważne żeby test certyfikatu zadziałał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę za wczesna radość

wszystko OK do zakończenia badania

a potem KEY ERROR 0007

Czekamy na info ze strony MC, to błąd po ich stronie.

Od czasu do czasu warto wejść do rejestr BTP i spróbować wysłać zaległe badania, czasem się to udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe badanie przeszło od A do Z

 

Zaciągnęło dane, porównało, zrobiłem badanie, wysłało i zapisało je w cepiku...

 

Ale nie wiem czemu, jak wchodze do rejestru jest ono z żółtą kropka i jest aktywny klawisz wysyłki do cepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem całą instrukcję krok po kroku. Nadal nie działa. Jest jak w podpunkcie B - po podaniu pinu strona się nie wyświetla...

To będzie wredne, co powiem - ale spróbuj raz jeszcze, zwłaszcza naprawę. Czasem tak jest, trzeba to robić kilkukrotnie, do czasu poprawy sytuacji.

Świetnie, że jest taka krok po kroku procedura. Szkoda, że tylko dla kart Enkard... a co zrobić z kartą Unizeto, Certum by Asseco, bo też nie łączę się z cepem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.