Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przy wysyłce badania mam Brak odpowiedzi ze środowiska CEPIK. Spróbuj ponownie później.

 

To masz tak jak ja, ale ja nawet danych z cepa nie zaciagam.

 

Niestety nie pamiętam dokładnie jak to się robiło...

 

Karta w czytnik - encard zarządca - zaznaczasz swój certyfikat i u góry bardziej po prawej ikonka zarejestruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teraz przy wysyłce badania mam Brak odpowiedzi ze środowiska CEPIK. Spróbuj ponownie później.

 

To masz tak jak ja, ale ja nawet danych z cepa nie zaciagam.

 

Niestety nie pamiętam dokładnie jak to się robiło...

 

Karta w czytnik - encard zarządca - zaznaczasz swój certyfikat i u góry bardziej po prawej ikonka zarejestruj

Robię tak jak piszesz i pojawia się komunikat "Zarejestrować można tylko certyfikat klucza CSP" co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość Waszych problemów wynika z uszkodzenia tych mechanizmów Windows dotyczących certyfikatów, z których korzystamy w naszym oprogramowaniu :-(

 

Ratunkiem jest - znów w większości przypadków - przeinstalowanie oprogramowania Encard.

Przygotowujemy instrukcję postępowania - jak tylko będzie gotowa pojawi się ona na stronie i na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja nie wymusza najpierw opłaty potem BT? Nie jest to jak na filmiku instruktazowym.

To jest po staremu.

Odwrotna kolejność jest tylko na SKP, które fiskalizują poprzez STACJA.SQL.

 

No właśnie fiskalizujemy Stacją. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku badania wyświetla dane z cepik, jednak na koniec badania wyświetla się komunikat " komunikat od cepik: kom.blad.nieznany" i w rejestrze przy badaniach mam czerwone kropeczki.

Ktoś wie jaki jest powód takiego komunikatu i co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robię nie tak?

Co do ENCARD to trzeba ściągnąć i zainstalować najnowsze oprogramowanie ENCARD 4.0 - ja pobrałem z sd.coi.gov.pl. Powinno pomóc.

Ja z kolei mam problem z działaniem klienta Anyconect na windowsach 10 - wycina on komunikacje po LAN i stacja.SQL nie widzi bazy i nie uruchamia się.

U nas póki co udało się wysłać 4 badania - reszta pokazuje błąd z cepiku kom.blad.nieznany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest na początku komunikat " szukam pojazdu w bazie cepik" i tak szuka z 30 sekund, a następnie znika pierwsza tabela. Trzeba wyłączyć cepik 2,0 i w trybie awaryjnym zrobić badanie. Inaczej się nie da :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi tylko tryb awaryjny. Wykonanych bt tez nie mogę przesłać. Komunikat - Brak odpowiedzi ze środowiska CEPIK - i tyle. Wszystkie certyfikaty niby mam pododawane i do SQL-a i VPN, i sam SSL też jest. Kij wie o co kaman...

 

Jak robimy BT to niby szuka w cepiku i tez woła, że brak odpowiedzi. A potem każe odpalić tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku badania wyświetla dane z cepik, jednak na koniec badania wyświetla się komunikat " komunikat od cepik: kom.blad.nieznany" i w rejestrze przy badaniach mam czerwone kropeczki.

Ktoś wie jaki jest powód takiego komunikatu i co z tym zrobić.

U mnie ten sam błąd co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wciąż to samo " komunikat od cepik: kom.blad.nieznany". Jak Oni nie znają to co ja mam powiedzieć :-(

Czerwone kropki przy badaniach zapisanych w trybie awaryjnym. Kiedyś może uda się wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tylko z jednym badaniem, które zrobiłem. Zassał dane z CEPiK, zrobiłem badanie i podczas wysyłania wyświetla: "brak pojazdu w bazie CEPiK" i nie mogę wysłać. Reszta poszła bez problemu od A do Z :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest na początku komunikat " szukam pojazdu w bazie cepik" i tak szuka z 30 sekund, a następnie znika pierwsza tabela. Trzeba wyłączyć cepik 2,0 i w trybie awaryjnym zrobić badanie. Inaczej się nie da :?

 

Mam dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekd2... a jak próbuje wysłać zrobione badania to najpierw szuka pojazdu, potem przekazuje dane do cepik, a następnie wywala "nieznany błąd" :? Na dziś już chyba nic nie wymyślę ( zresztą wszystkie połączenia mam raczej ok ) wiedząc co dzieje się w WK to raczej wina cepiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam tak jak większość błąd inicjalizacji , certyfikat poprawny , ale cały czas miałem cepik 2,0 na zielono , mimo , że się z nim nie łączyłem . Teraz po którymś z rzędu uruchomieniu Stacji mam cepik na czerwono. Czy ktos może mi powiedzieć , czy błąd jest po mojej stronie , bo do Norcom-u nie ma szans się dodzwonić -próbuję od 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.