Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów na forum może potwierdzić, iż działa cepik 2 na kartach CERTUM?

 

 

działa już trzeci dzień :) i jak ktoś tu napisał"pełen automat" :-)

 

U mnie, i nie tylko u mnie, kompletna lipa.

 

Wszystkie procedury naprawcze wielokrotnie przerobione. Stacja SQL zassała nową aktualizację. I nic.

 

Miałem zdalne połączenie z COI, sprawdzili mojego kompa, wg nich wszystkie certyfikaty i VPN w jak najlepszym porządku. Odesłali do producenta oprogramowania.

Wstępnie wg rozmowy z Asseco (Cetrum) wskazują, iż z certyfikatem mam wszystko OK.

 

W Norcom telefon albo zajęty albo nikt nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mam coś takiego oprócz błędu 002,=========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://172.25.254.34/cepik/ping): OK

ODPOWIEDZ CEPIK (TEXT): Witaj w CEPiK 2.0

ODPOWIEDZ CEPIK (PONG): TEST

ODPOWIEDZ CEPIK (CERT):

=========================================

=========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://172.25.254.34/cepik/ping/aaa): OK

BLĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):

Forbidden (403) - 'https://172.25.254.34/cepik/ping/aaa'

=========================================

=========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://172.25.254.34/cepik/ping/sign): OK

BLĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):

Forbidden (403) - 'https://172.25.254.34/cepik/ping/sign'

=========================================

Na 99% karta ma certyfikat, który nie został przez MC dodany jako uprawniony do dostępu do środowiska CEP.

Trzeba to zgłosić przez stronę CEPiKu, przygotowujmy instrukcję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgodnie z rozmową przesyłam, zgłoszenie błędu dostępu do CEPIK2

 

 

Błąd przetwarzania XML: nie znaleziono elementu

Obszar: https://hello.skp.cepik/

Numer wiersza: 1, kolumna 1:

 

zrzut z karty

CN = LLE/005

SERIALNUMBER = REGON: 430173147

OU = M.Oleszek, A.Oleszek

OU = MILEROL Spółka Jawna

OU = Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe

O = Stacja Kontroli Pojazdów

C = PL

 

zrzut z ceryfikatu

CN = LLE/005

SERIALNUMBER = REGON: 430173147

OU = A.Oleszek

OU = Przedsiebiorstwo Handlowo-Uslugowe MILEROL Sp.J. M.Oleszek,

OU = DICT077_SKP

OU = Stacja Kontroli Pojazdow

OU = VPN

O = CEPIK

C = PL

 

Wysłane do portal@coi.gov.pl

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zaskoczony - mimo braku zgłoszenia z mojej strony help zadzwonił do mnie i sprawdzili mi prawidłowość ustawień CEPiK-u i vpn - pełen szacun :ok - jak bym mógł postawił bym piwko - dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PATRONACIE jak wpiszesz podstawowe dane i klikniesz SZUKAJ POJAZDU W CEP to dostajesz jasną informację zwrotną w małym okienku BADANIE W CEP WYSTARTOWAŁO (jakoś tak). Więc moim zdaniem jak sprawdzisz swój pojazd to złotówka z ciebie "leci" i musisz jakoś zakończyć badanie które zacząłeś. Może wynik: BEZ OCENY i w uwagach KLIENT UCIEKŁ, ZNIKNĄŁ ZA HORYZONTEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę np,swój samochód sprawdzić w cepiku?

 

A co zrobisz jak niezgodności wykryjesz? :D

 

wrc69:

BEZ OCENY i w uwagach KLIENT UCIEKŁ, ZNIKNĄŁ ZA HORYZONTEM. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodzwonić do cepiku. Bardo miły pan wszystko posprawdzał i z ich strony wszystko powinno być ok. Zalecił kontaktować się z twórcą programu. Niestety nie ma takiej możliwosci, telefony zajęte. Nie mam już pomysłów, caly czas bład inicjalizacji Certyfikat ..... W instrukcji napisane jest ze dwa pola aktywny i pk powinny byc zaznaczone, ja mam jedno. Czy tak jest ok? a jak nie jest to jak zmienic? pozdrawiam... i POMOCY!

https://ibb.co/k0rDv6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte kółka - badanie po modyfikacji, do wysłania do cepa

 

Nie wiem czemu, ale czasem się tak pojawia.

 

Negatywy przechodzą, zwykłe okresowe też.

 

Problem pojawił się przy okresowym i zmianach

 

Zrobiłem screena, ale mi się cuś nie zapisał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak do potwierdzenia badanie dodatkowe pojazdu skierowanego przez OKRD przechodzą do CEPiKa. Tylko nie wiem czy nie musiał by być zmodyfikowany rodzaj dokumentu do identyfikacji na "pokwitowanie + dane z cepik" ale to już tak na boku pytanie do Pana Norberta.

Powypadkowe.thumb.jpg.870f3c7698ecc914189f8dddd324ee4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SQL-u wchodzisz na rekord wysłanego badania w rejestrze badań i klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcje potwierdzenie do cepik. Właśnie wtedy otwiera ci się to potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiły się żółte kropki przy wyniku negatywnym nic nie modyfikowałem tylko usterki (jedyna zmiana z domyślych UD na UI) oraz przy wystawianiu zaświadczenia do WK z adnotacją "brak mijsca w ....." w uwagach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze uwagi, wezmę je pod uwagę podczas prac nad kolejnymi wersjami --> bardzo dziękuję za zgłoszenia.

Nadal preferowanym sposobem przesłania zgłoszenia jest mail na adres n.jezierski@norcom.pl.

 

Sytuacja zdaje się z lekka stabilizować, na szczęście.

 

Wszystkich tych, którzy nie mogą się do nas dodzwonić a mają problem - proszę o PWz numerem telefonu i opisem problemu, postaram się pomóc.

Nadal mamy problemy z telefonami - tak dużo osób do nas dzwoni (bardzo często w błahych sprawach, niestety), że siada nam centralka telefoniczna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodzwonić do cepiku. Bardo miły pan wszystko posprawdzał i z ich strony wszystko powinno być ok. Zalecił kontaktować się z twórcą programu. Niestety nie ma takiej możliwosci, telefony zajęte. Nie mam już pomysłów, caly czas bład inicjalizacji Certyfikat ..... W instrukcji napisane jest ze dwa pola aktywny i pk powinny byc zaznaczone, ja mam jedno. Czy tak jest ok? a jak nie jest to jak zmienic? pozdrawiam... i POMOCY!

https://ibb.co/k0rDv6

Wygląda na to, że certyfikat z karty nie jest wykrywany przez system, sprawdź czy czytnik kart jest zainstalowany i czy można odczytać dane certyfikatu w oprogramowaniu do obsługi kart:

karta Certum -> proCertum Manager

karta Encard -> Encard Zarządca kart

 

PS. U nas działają wszystkie 6 stanowisk na kartach Certum i encard bez problemów, nie wysyłają się tylko prerejestracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już ta kolejna wersja instrukcji naprawczej ?

Jaki macie dokładnie problem ?

Jest częsty błąd dot. nieprawidłowo wydanych certyfikatów, wówczas instrukcja naprawcza zawodzi ...

 

Pracuje nad nową wersją, będzie w ciągu godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd z zagranicy na PC po wpisaniu znajduje go w CEP a po daniu zamknij jest błąd:

 

" The Update statement conflicted with The foregin Key constraint "FK_PojazdZmiany_TypyDowodowRej". The conflict in database "Stacja", table" dbo. TypyDowodowRej".column'TypyDowodowRej|D'

 

i nic się nie dzieje nie można wpisać do rejestru bo nie wyskakują żadne okienka potem koniec.

Ktoś coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z CEPiK przez Cisco jest ok, ale dane nie chcą się pobierać. Gdy chcę wysłać zrobione już badania, wyskakuje błąd "BRAK ODPOWIEDZI ZE SRODOWISKA CEPIK"

W czym może być problem?

 

Jeżeli ktoś ma taki sam problem to pomogła procedura naprawcza ze strony Norcom. (ta w przeglądarce internet explorer)

 

Czekamy jeszcze na możliwość przesyłania badań przed pierwszą rejestracją, ale to już chyba tylko kwestia aktualizacji programu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam i nie mogę znaleźć info. Pierwsza rejestracja w kraju pojawia się info czy chce prerejetrowac wybieram tak kończę badanie i kółko jest czerwone ponowna próba wysłania nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd z zagranicy na PC po wpisaniu znajduje go w CEP a po daniu zamknij jest błąd:

 

" The Update statement conflicted with The foregin Key constraint "FK_PojazdZmiany_TypyDowodowRej". The conflict in database "Stacja", table" dbo. TypyDowodowRej".column'TypyDowodowRej|D'

 

i nic się nie dzieje nie można wpisać do rejestru bo nie wyskakują żadne okienka potem koniec.

Ktoś coś pomoże ?

Przełącz się na tryb awaryjny na czas tego jednego badania, zgłosiłem problem programistom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też wysyłka działa po zaleceniach (link z góry strony)... jedynie HAK i Przed 1rej. nie, ale to kwestia czasu z informacji Pana Norberta :) zespół NORCOMu wie co robi:)będzie dobrze

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.