Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Żółte kółka - badanie po modyfikacji, do wysłania do cepa

 

Dla przypomnienia

 

 

Problem pojawił się przy okresowym i zmianach

 

Same zmiany konstrukcyjne też generuja błąd. W załączniku:

ScreenShot001.jpg.fab0089edd862ccf8b171ec2fd549a47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cytat:

Żółte kółka - badanie po modyfikacji, do wysłania do cepa

 

Psuj oświeć mnie. Co mam modyfikować w N ? Nawet dostałem potwierdzenie z Cepa o wysyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte kółka

Kolego jeszcze coś nie funguje - więc zaznacz badanie i jeszcze raz wyślij - mimo komunikatu zwrotnego - będzie zielona kropka - co któreś się tak zdarza a dla pewności nie zaszkodzi poświęcić 5 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd z zagranicy na PC po wpisaniu znajduje go w CEP a po daniu zamknij jest błąd:

 

" The Update statement conflicted with The foregin Key constraint "FK_PojazdZmiany_TypyDowodowRej". The conflict in database "Stacja", table" dbo. TypyDowodowRej".column'TypyDowodowRej|D'

 

i nic się nie dzieje nie można wpisać do rejestru bo nie wyskakują żadne okienka potem koniec.

Ktoś coś pomoże ?

Przełącz się na tryb awaryjny na czas tego jednego badania, zgłosiłem problem programistom.

 

Szybka podpowiedź gdzie bo dopiero miesiąc pracuję na SQL'u. Nie łączyć Cepik'u na zielono ? czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie połączył się z Cepem ale jak wpisuje numer rejestracyjny pojazdu wyskakuje komunikat "W bazie danych nie znaleziono pojazdu.Nie można wyszukiwać danych na datę z przyszłości [sKP-20032/].Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko działa do momentu zmiany logowania na drugiego diagnostę .

Potem wyskakuje błąd 0007.

nie wiem czy mam os..e ręce :) [/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie połączył się z Cepem ale jak wpisuje numer rejestracyjny pojazdu wyskakuje komunikat "W bazie danych nie znaleziono pojazdu.Nie można wyszukiwać danych na datę z przyszłości [sKP-20032/].Ktoś miał podobny problem?

 

U mnie się taki wyświetla. Napisałem do P. Norberta. Czekam na odpowiedź.

 

Dodam, iż posiadam czytnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekd2 proszę zatem jutro skontaktować się z producentem karty https://www.certum.pl/pl/cert_kontakt_dane_teleadresowe/ jaką ma on procedurę naprawczą bo na jego stronie nie znalazłem takiej instrukcji

 

Skontaktowałem się dzisiaj rano. Wymiana emaili wraz ze zrzutami ekranu z mojego komputera.

Podsumowane ze strony Asseco Data Systems S.A. (CERTUM):

 

​​​​​Szanowny Panie,

 

czyli ma Pan certyfikat prawidłowo skonfigurowany.

[...]

Reasumując na chwilę obecną problem nie jest związany z certyfikatem i należy kontaktować się z administratorem systemu.

 

Czekam, aż wyjdzie najnowsza instrukcja od pana Norberta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - warto zaopatrzyć sie w czytnik - nie mam najmniejszego problemu z wpisaniem danych - program szybko zasysa dane z CEPA

 

Mam czytnik i z czytnikiem jest dokładnie ten sam błąd.Wyskakuje mi opcja pre rejestracji i nie wiem czy mam z niej korzystać wypisując badanie, czy nie robić badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę np,swój samochód sprawdzić w cepiku?

 

A co zrobisz jak niezgodności wykryjesz? :D

 

 

Usterka drobna :lol:

zassałem dane ,sprawdziłem ,wyszedłem z programu i ok . :) taką mam nadzieję. 8)

 

Do Norcomu-czy te dane które porównujemy z DR z cepem mogą być zaznaczone grubszą czcionką.(modyfikacja w przyszłości,bo teraz są wazniejsze tematy)

Od tych cyferek oczy bolą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepik działa od dzisiaj już normalnie, jedynie przy jednym pierwszym mi nie wysyła ale o dziwo inne OBT przed 1-rej poszło bez problemu.

Kiedy ukaże się nowa aktualizacja z usterkami zgodnie z rozporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie wysyłania badan do CEP, bo kolega z WK twierdzi ze nie mogą zrobić większości operacji w ich systemie z uwagi na to iż nie ma wprowadzonych aktualnych badan w CEP (nawet tych przed 13.11). Czy jest możliwe ze większość BT mogło nie zostać wysłanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe ze większość BT mogło nie zostać wysłanych?
- możliwe, że stacje badania wysyłąją, tylko pytanie gdzie one trafiają, jak w ogóle gdzieś trafiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Żółte kółka - badanie po modyfikacji, do wysłania do cepa

 

Psuj oświeć mnie. Co mam modyfikować w N ? Nawet dostałem potwierdzenie z Cepa o wysyłce.

 

Nie masz modyfikować, tylko masz je jeszcze raz wysłać do cepa.

 

Badanie poprawkowe po okresowym i zmianach błąd w screenie. Ale tu moze być coś na rzeczy bo jeszcze negatyw tez nie wysłany

ScreenShot003.jpg.e1f98d5aecc85b21a2185b3719ac72e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poprawka wysłania zakończyła się zieloną kropeczką. Zbiło mnie z tropu to, że wczoraj N-ki szły jako zielone a dziś nie. Globalnie jst spoko. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z programem wyskakuje mi cały czas komunikat błąd inicjalizacji certyfikatu czy ktoś może pomóc w tej kwestii.

Instrukcja naprawcza jest u góry forum.

 

Panowie wszystko działa do momentu zmiany logowania na drugiego diagnostę .

Potem wyskakuje błąd 0007.

nie wiem czy mam os..e ręce :) [/fade]

Wczytałeś certyfikat dla diagnosty, a nie dla STACJI.

Rozwiązanie u góry forum, ostatni plik (link powielam poniżej)

http://norcom.com.pl/download/cepik/IT.NORCOM_Stacja.SQL_BladInicjalizacjiCertyfikatu.pdf

 

U mnie połączył się z Cepem ale jak wpisuje numer rejestracyjny pojazdu wyskakuje komunikat "W bazie danych nie znaleziono pojazdu.Nie można wyszukiwać danych na datę z przyszłości [sKP-20032/].Ktoś miał podobny problem?

Nieprawidłowy czas w komputerze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te dane które porównujemy z DR z cepem mogą być zaznaczone grubszą czcionką. Od tych cyferek oczy bolą :P

 

Czyli jest nas przynajmniej dwóch. Zerknij do Tematy do 13/11/2017 r. tam pozwoliłem sobie szepnąć na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.