Skocz do zawartości

Anulowanie badania - patronat


ar

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Paprock napisał:

A przez to dziwne hasło szłoby [Historię] otworzyć?

No nie, bo to jest tak, jak do " chałupy " :

- ma klucz to wchodzi

- nie ma klucza to stoi pod drzwiami

Podjąć z historii to badanie może ten Diagnosta, z którego " kodu dostępu " było zaciągnięte z Cep. :smile:

Resztę wywodu Kolegi ( pościk wyżej ) prze-mil-czę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

" Apka " ta, to nie jeden Program ma pod sobą, tylko chwilowo sterujący jakby zabłądził. :smile:

 

PROGRAMY to są trzy! Potem długo, długo nic, a na końcu do przepaści chylą się cztery apki. I jednej życzę coby dno osiągnęła jak najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

To ma być prosty, łatwy, czytelny program.

I jest. Ja to bym Ci stemple zabrał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, DARIO64 napisał:

Ja to bym Ci stemple zabrał.

Tak na początek to by się przydało. :evil:

Kolega @Paprock ma jakiś " awers " to instytutowego Programu, który jest łatwy, lekki i przyjemny. :silent:

:smile:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leski66 napisał:

który jest łatwy, lekki i przyjemny.

Masochista.

9 godzin temu, leski66 napisał:

Resztę wywodu Kolegi

Oparł ją na doświadczeniu z prawdziwym rejestrem badań technicznych. Powrót do apki z prawdziwego programu jest szokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1501 napisał:

Masochista.

śmiech szyderczy.gif

Myślę, że to jest " wyimaginowany, chory awers " Kolegi @Paprock do Programu, który jest :

- łatwy

- lekki

- przyjemny

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle osób narzeka ale mi praca na Patronacie nie sprawia żadnych trudności. Badania działają, menu łatwe, wszelkie zestawienia czy raporty robię w minutkę... Nie wiem w czym problem. Jak coś nie gra to zdalnie sobie poklikają i już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

Jak coś nie gra to zdalnie sobie poklikają i już działa.

I nie zdarza się to często , przeważnie przez błąd operatora , który coś namiesza z komputerze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tej apki jestem totalnie nieprzystosowany. Już lepszym narzędziem był DMS dla mnie. A oprócz SKP-PRO, to pozostałe przeleciałem. Szkoda gadać, bo swoje powiedziałem. Gdyby dzieło programistów było zrobione Made in Szopa, to OK - nie ma sprawy. Ale nie ITS do cholery jasnej! Przecież ten wyrób, to po części świadectwo, jakby nie było, naczelnej państwowej instytucji! Powinno błyszczeć, a nie trącać myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

wyimaginowany, chory awers

To nie chory awers tylko doświadczenie na innych programach. Nie rozumiem co tam informatyk ma na myśli tworząc niektóre rozwiązania, np. tworzenie zaświadczenia dla ADR. Forma skreśleń tam rozwiązana to mistrzostwo świata. Komunikaty są tak nieintuicyjne, że kiedyś nie mogłem anulować badania zanim nie przeczytałem, że potwierdzenie anulowania to "NIE".

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź wytłumacz "tfurcy" dlaczego przy ciężąówce się drze, że nie może mieć terminu na dwa lata! ;D

Badziew! Hand made BADZIEW!!! 👎

Tak! "Apka" było za łagodnie, za miałko, za delikatnie. Jakoś tak bez polotu.  Od teraz to BADZIEW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paprock napisał:

A ja do tej apki jestem totalnie nieprzystosowany.

Tu jest sedno i nie ma się co ciągać dalej za języki.

 

14 minut temu, adam1501 napisał:

Komunikaty są tak nieintuicyjne, że kiedyś nie mogłem anulować badania zanim nie przeczytałem, że potwierdzenie anulowania to "NIE".

To jest jedna z większych wad tego programu. Nie dość, że komunikaty są nieintuicyjne, to często nie po polsku napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aboz napisał:

Nie dość, że komunikaty są nieintuicyjne, to często nie po polsku napisane.

IVVO doskonale ten język określił!

:evil: :evil: :evil:

 

Poza tym w tamtym temacie i podgląd iteesowskiego rejestru można znależć.

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15673-nowe-pokwitowanie-od-policji-pokolizyje-usterki/&do=findComment&comment=309903

:evil: :evil: :evil:

 

No niech rzuci kamieniem pierwszy ten, co nie czuje skojarzeń. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

No niech rzuci kamieniem pierwszy ten, co nie czuje skojarzeń.

No... dobrze, maleńkie potknięcie jest ( jak wszędzie ), ale moje zdanie jest niezmienne :

- Program jest łatwy lekki i przyjemny. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat pracowałem na Patronacie i jedyna rzecz jakiej nie mogłem zaakceptować to właśnie sposób wypełniania zaświadczenia ADR. Reszta raczej była OK, choć cokolwiek znaleźć lub wyfiltrować łatwo nie było. Program Norcomu pochwalić należy tylko za to, sa w nim podpowiedzi i wszystko można wyfiltrować na dowolny sposób, ale samo wypełnianie pól podczas BT bardziej przyjazne było w Patronacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

żeby apka na jedną czwartą ekranu była

Już nie bardzo mi się chce polemizować, ale wystarczy

Wejść w ustawienia > lokalne > rozmiar > ustawić żądaną rozdzielczość > pamiętaj > tools > zamknij program

Cała czynność trwa 30 sek. i okno jest takie jakie ustalił operator. OPERATOR !  i wcale nie musi mieć wielkich umiejętności, zupełnie wystarczą podstawy i zdrowy rozsądek. :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mariusz12 napisał:

zmiennik, chcąc wykonać swoje badanie moje przeniósł do historii (czy jakoś tak)-

to tzw poczekalnia . otworzy poczekalnie ten , kto ją utworzył ,czyj login był w tym momencie zalogowany . jesli na twoim to logujesz się , klikasz wpis do rejestru i w prawym górnym rogu klikasz F6 historia . dalej sobie poradzisz       .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, piter1973 napisał:

(...) dalej sobie poradzisz       .

Już chyba po sprawie :

6 godzin temu, mariusz12 napisał:

Dziękuję bardzo za pomoc, udało się zamknąć ww. badanie. Pozdrawiam.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, cezary napisał:

Cała czynność trwa 30 sek. i okno jest takie jakie ustalił operator. OPERATOR 

Rozumiem, że to żart. W żadnej konfiguracji ustawień okno nie wypełnia choć z grubsza całego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adam1501 napisał:

Rozumiem, że to żart.

Rozumiem że tego nie sprawdzałeś. Mam ekran 19' i przy ustawieniu rozdzielczości 1364x768 okno programu jest idealnie dopasowane do ekranu monitora. :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

to co z pozostałymi sprawami na ekranie?

Bez obaw, zastają bez zmian ! :smile:

Tylko na " Fullscreen'ie " programowym jeszcze trza nauczyć jak wywołać dolny pasek systemowy. :silent: ( by móc korzystać z innych rzeczy na kompie )

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pi..., bo u mnie nie zadziałało. Wszystko się rozjechało.😕

A weź. Zostaję przy rozdzielczości zalecanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.