Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest w Austrii, u nas to diagnoście uprawnienia mogą zabrać w każdej chwili a SKP dalej będzie działała, najwyżej zmieni się kilku diagnostów puki nie trafi się odpowiedni.  Widzę jak to wygląda u nas, nadzór i przedsiębiorca bawią się na imprezach wspólnych znajomych, wszystko jakieś znajomości, koligacje rodzinne itd. Osobiście znam człowieka który nie ma żadnych znajomości i układów, jesteśmy kolegami od podstawówki, sprzedał po rodzicach dom i jakąś działkę, chciał właśnie budować SKP to nie dostał pozwolenia na budowę bo plan zagospodarowania wyklucza usługi motoryzacyjne, a kilkadziesiąt metrów dalej na tej samej ulicy ktoś otworzył warsztat, hałdy opon leżą nikomu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jast napisał:

 Dużo stacji zostanie przerobionych na warsztaty

Może część wykupi TDT za pół darmo, lub za psie pieniądze wydzierżawi, będzie miał jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle zmian było i miało być tak żle, trzeba się przyzwyczaić  do ponownych egzaminów, jeśli będą, trudno przeżyjemy ,a nie narzekanie bo emeryt pracuje ,albo pisanie jeden o drugim ,tylko patrzeć na siebie tak jest prawda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja zawodówkę skończyłam z wyróżnieniem! 6lat robiłam, jak porządne technikum....

Ja się o maturę otarłam!!!"

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast opowiadać farmazony, może byście się zainteresowali jak wyglądają programy kształcenia. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, to co napisane jest na stronie. To kurs eksternistyczny przygotowujący do dość trudnego egzaminu państwowego, który na żadnym etapie nie jest egzaminem praktycznym, jak to kiedyś bywało. Takie są obecnie standardy edukacyjne i to od kilku lat. I taki kurs zawodowy jest skierowany do osób, które raczej posiadają wykształcenie zasadnicze lub mają praktykę w zawodzie, a chcą otrzymać również dokument potwierdzający zdobycie odpowiedniego zawodu. Ja technikum robiłem dwa lata, mając średnie wykształcenie. Wtedy już była mowa o zmianie programów edukacyjnych.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o uzupełnienie wykształcenia. Czy w tym przypadku prawo nie działa wstecz? Starosta już raz nadał uprawnienia danej osobie do wykonywania badań technicznych. Według mnie trochę nie halo co chcą wprowadzić z tymi dyplomami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś ze zrozumieniem ?

Cytat

Część osób posiadających uprawnienia diagnosty posiada dyplom technika pojazdów samochodowych, ale większość diagnostów tego dyplomu nie posiada.

Dla tych, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i uzyskać dyplom technika pojazdów samochodowych prowadzimy nabór na kurs przygotowawczy, na którym w 10 spotkaniach przygotujemy do przystąpienia do egzaminu eksternistycznego na uzyskanie dyplomu technika pojazdów samochodowych.

Wyrażnie napisane - Dla tych, którzy chcieli by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Gdzie napisali, że takie wyciągnąłeś wnioski o zabieraniu/cofaniu uprawnień ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wynika z tego projektu:
4) wykształcenie średnie branżowe albo średnie oraz posiadanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika albo dyplomu technika albo tytułu zawodowego technika w zawodach związanych z motoryzacją i udokumentowane łącznie 3 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam albo coś mi umknęło, albo projekt ustawy tego jednoznacznie nie precyzuje. Kto właściwie ma finansować szkolenia okresowe dla diagnostów? Pracodawca, czy diagności z własnej kieszeni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jednak dalej:
Art. 7. 1. Uprawnienia wydane diagnostom przez starostów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność i uprawniają do przeprowadzania badań technicznych do dnia wydania świadectwa kompetencji diagnosty, nie dłużej niż przez okres 36 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, z zastrzeżeniem ust. 12. 2. Diagności, którzy posiadają uprawnienia, o których mowa w ust. 1, są obowiązani do odbycia, w okresie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, pierwszych warsztatów doskonalenia zawodowego.
...
 13. Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego po odbyciu pierwszych warsztatów doskonalenia zawodowego w przypadkach, o których mowa w ust. 2 i 12, wydaje diagnoście, na jego wniosek, w terminie 30 dni od dnia otrzymania wniosku, świadectwo kompetencji diagnosty, nadaje mu numer ewidencyjny, wpisuje go do rejestru diagnostów oraz wydaje mu zaświadczenie o wpisie do rejestru diagnostów. Do wniosku dołącza się zaświadczenie o ukończeniu warsztatów doskonalenia zawodowego. Wpis jest zwolniony z opłat.

To może ktoś bardziej obeznany już w temacie odpowie na pytanie czy żeby dostać świadectwo kompetencji mając już uprawnienia oraz po odbyciu tego szkolenia trzeba uzyskać dyplom technika w zawodach związanych z motoryzacją czy nie? Pytam, bo niektórzy mają wykształcenie średnie techniczne, ale o specjalizacji nie związanej z motoryzacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Masz odbyć warsztaty doskonalenia zawodowego i zgłosić ten fakt dyrektorowi TDT. Posiadasz uprawnienia wydane zgodnie z dziś obowiązującymi przepisami.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.