Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Rafi90 napisał:

wybuch jakiejś rozróby

Lokalne wybuchy są szybko pacyfikowane. Rozróby ogólnokrajowe (jak zamach stanu na Ukrainie) są sponsorowane z zewnątrz przez tzw. "organizacje pozarządowe". Nawet Solidarność za "komuny" i nasza wolność była sponsorowana przez USA. Jak słyszę: "ruchy oddolne", "spontaniczne protesty", to śmiać mi się chce (choć rzadko, bo to żałosne raczej).

Przepraszam za cynizm, ale w polityce międzynarodowej nie ma żadnych "spontaniczności", jest tylko sterowanie emocjami.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Nawet Solidarność za "komuny" i nasza wolność była sponsorowana przez USA. Jak słyszę: "ruchy oddolne", "spontaniczne protesty", to śmiać mi się chce (choć rzadko, bo to żałosne raczej).

Przepraszam za cynizm, ale w polityce międzynarodowej nie ma żadnych "spontaniczności", jest tylko sterowanie emocjami.

O to to to to!

Weźmy na przykład teraz tę "5 dla zwierząt", mieszkam w powiecie jest bardzo dużo rolników, a PiS ma to co najmniej od dekady poprawcie na poziomie 65-80% i słowo daję nie spotkałem ani jednego człowieka, któremu by ta ustawa przeszkadzała (poza zakazem trzymania psów na łańcuchu), bo TVPiS wmówiła im, że to dla ich dobra. Ci co protestują w stolicy to de facto garstka, która prawdopodobnie i tak na obecną partię nie głosowała, także raczej nikt ich nie posłucha. Tak samo byłoby ze zmianami w badaniach technicznych, pewnie 99% klientów narzekało by, że "ich w tej Warszawie pop****ło z tymi zmianami", ale i tak by się dostosowali. Może by się pojawiły jakiś protesty, ale jeśli nie byłyby wspierane z zewnątrz, to umilkły by równie szybko co powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że trzeba założyć ręcę , spuścić głowę i czekać. Jakby nasi dziadkowie mieli na wojnie taki zapał to teraz gadalibyście po niemiecku albo rusku, a orzełka wspominać by można było jedynie w opowiadaniach...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rafi90 napisał:

Czyli rozumiem że trzeba założyć ręcę

Oby nigdy historia koła nie zatoczyła bo przy teraźniejszych czasach to pozostanie.

48 minut temu, Rafi90 napisał:

orzełka wspominać by można było jedynie w opowiadaniach..

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 10:23, Czolgista napisał:

Weźmy na przykład teraz tę "5 dla zwierząt", mieszkam w powiecie jest bardzo dużo rolników, a PiS ma to co najmniej od dekady poprawcie na poziomie 65-80% i słowo daję nie spotkałem ani jednego człowieka, któremu by ta ustawa przeszkadzała (poza zakazem trzymania psów na łańcuchu)

Zapewne większość z tych rolników to pseudo rolnicy nie hodujący zwierząt a uprawiający tylko jakiś kawałek pola. Dziś można zakazać hodowli norek a jutro kur a pojutrze świń czy krów. Tu nie chodzi o rodzaj zakazu a o sondowanie w jakim tempie i w jakim stylu będzie można zlikwidować polskie rolnictwo. Trzeba też zauważyć, że np. zakaz hodowli zwierząt na cele rozrywkowe to nie zakaz tresury zwierząt cyrkowych a de facto zakaz posiadania psa w bloku czy rybek w akwarium. Przepisy są tak lakoniczne, że aktem wykonawczym można zakazać hodowli prawie wszystkich zwierząt nie trzymanych w celach pozyskania mleka czy mięsa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielg539 napisał:

Zapewne większość z tych rolników to pseudo rolnicy nie hodujący zwierząt a uprawiający tylko jakiś kawałek pola.

To jest bardziej skomplikowane, ale rzeczywiście najwięcej jest takich, którzy żyją z handlu warzywami i zbożami oraz tzw. chłopo-robotnikow, którzy mają raczej symboliczny areał, ale na tyle duży, żeby ciagnąć dotacje z "agencji" i ubezpieczać się w KRUSie.

3 godziny temu, danielg539 napisał:

Przepisy są tak lakoniczne, że aktem wykonawczym można zakazać hodowli prawie wszystkich zwierząt nie trzymanych w celach pozyskania mleka czy mięsa!!!

Ale nie będziesz w stanie tego wytłumaczyć tubylcom, dla nich to nie problem. Oni nie widzą potencjalnych zagrożeń jakiekolwiek ustawy, bo przez całe swoje życie prawdopodobnie żadnej nie czytali, ba dla nich prawdopodobnie taka czy inna ustawa nawet nie istnieje, przynajmniej do póki jej skutki nie dotkną ich bezpośrednio, a wtedy jest tylko lament, ja nie chciałem, ja nie wiedziałem.

Polska, a zwłaszcza jej prowincja, to banda ignorantów, u których bardzo ciężko z jakimkolwiek myśleniem, a co dopiero mówić o krytycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czolgista napisał:

Polska, a zwłaszcza jej prowincja, to banda ignorantów, u których bardzo ciężko z jakimkolwiek myśleniem

A rządzący skrzętnie to wykorzystują niszcząc ten kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art
Zastanawia mnie ten zapis
Art.7.1 Uprawnienia wydane diagnostom przez starostów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność i uprawniają do przeprowadzania badań technicznych do dnia wydania świadectwa kompetencji diagnosty, nie dłużej niż przez okres 36 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, z zastrzeżeniem ust. 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu danego okresu diagności mający uprawnienia przed wejściem w zycie zmian będą musieli zgłosić się pewnie do TDT po te całe świadectwa. Jak ktoś się nie zgłosi to mu uprawnienia przepadną. Tak to rozumiem. Swoją drogą ciekawe, jaki będzie los kolejnego projektu... Warto go czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartek24 napisał:

będą musieli zgłosić się pewnie do TDT po te całe świadectwa

Ale żeby dostać te nowe świadectwo to chyba trzeba będzie spełnić nowe wymagania czyli np; wykształcenie, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tobiasztj napisał:

Ale żeby dostać te nowe świadectwo to chyba trzeba będzie spełnić nowe wymagania czyli np; wykształcenie, chyba że się mylę.

W art. 7 określono systematykę dotyczącą zachowania dotychczasowych uprawnień przez diagnostów, uzupełniania przez nich kwalifikacji, ważności zaświadczeń o ukończeniu szkolenia oraz przekazywania informacji o diagnostach przez starostów. Także dyrektywa 2014/45 zakłada, iż należy ustanowić okres przejściowy pozwalający obecnej kadrze diagnostów na sprawne dostosowanie się do systemu okresowych szkoleń lub egzaminów. Ustawodawca reguluje kwestie zachowania ważności uprawnień wydanym diagnostom przez starostów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy. Jednocześnie diagności posiadający dotychczasowe uprawnienia są obowiązani do odbycia pierwszych warsztatów doskonalenia zawodowego i przekazania do Dyrektora TDT zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w tych warsztatach. Dyrektor TDT na podstawie ww. zaświadczenia oraz złożonego wniosku wydaje świadectwo kompetencji diagnosty i wpisuje go do prowadzonego rejestru. Ustawodawca wyraźnie określił terminy uczestnictwa w powyższych warsztatach, w zależności od daty uzyskania uprawnień, stosownie 24 lub 36 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy. Ustawa zakłada także możliwość uzupełnienia posiadanego uprawnienia w ramach warsztatów doskonalenia zawodowego. Starostowie obowiązani zostali do przekazania w wyznaczonym terminie Dyrektorowi TDT informacji na temat wydanego bądź cofniętego uprawnienia diagnosty, co jest niezbędne do prowadzenia przez Dyrektora TDT rejestru diagnostów, który powinien zawierać informacje w tym zakresie.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to szkolenie wystarczyło, mam nadzieję, że nie będą cofać uprawnień za to, że ktoś skończył inne kierunki niż wyżej wymienione w ustawie...

 

W zasadzie doczytałem i pisze:

Cytat

Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego wydaje na wniosek zainteresowanego, po wniesieniu opłaty, w drodze decyzji, świadectwo kompetencji diagnosty, jeżeli osoba ubiegająca się o jego wydanie spełnia wymagania, o których mowa w art. 83h ust. 3. ..

W tym ust 3, nie ma akurat mowy o tym jakie doświadczenie to ma być, więc raczej nie powinni się czepiać. Jest o tym mowa dopiero w kolejnym. Jednak niech mnie ktoś sprostuje, jeśli myślę źle..
 

Edytowane przez sven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cezary napisał:

wystarczył  jeden malutki SARS COV 2

Nie popadajmy w paranoję, COVID COVIDem, ale świat się kręci dalej. A że tak jak pisałem wcześniej następne wybory za 3 lata, protesty rolników i COVID, to lepszych warunków na zmiany w BT prędko nie będzie.

Także na 99% zmiana PoRD przez sejm przyleci jak błyskawica i od nowego roku będziemy mieli "nową" starą rzeczywistości BT.

Warto też zauważyć, że ten projekt wyznacza konkretne daty jak chodzi o wyznaczenie seminariów i szkoleń, w poprzednim projekcie sobie tego nie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt z tego co na ostatnim szkoleniu ITS mówił najprawdopodobniej na bliżej nieokreślony czas skończy na zakurzonej półce, i tak ich nieoficjalnie poinformowano więc nie jarał bym się za bardzo bo może w ogóle nie wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.