Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, markes30 napisał:

Na razie brak podwyżek cen badań  spowodował, że zamyka się

To nie brak podwyżek cen za badania spowodował, że SKP stała się nierentowna, a 
 

Godzinę temu, markes30 napisał:

diagności, którzy nie robili lewizny.

 

  • Polub 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie to  ucierpią Ci najlepsi bo zostaną bez pracy. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale w ciągu roku zamknęło się ponad 100 SKP .

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście było dwóch ogarniętych tokarzy/frezerów  którzy posiadali tokarki konwencjonalne i o cokolwiek byś ich nie poprosił byli w stanie wsadzić to w  "maszynę" i zrobić jak chciałeś-  od dwóch lat mają pozamykane biznesy, bo nie było roboty, czy temu też był winny "państwowy cennik"?  ilu jest takich tokarzy/frezerów  którzy w  ostatnim roku postanowili zamknąć interes? 
 

45 minut temu, markes30 napisał:

w ciągu roku zamknęło się ponad 100 SKP

Czy znasz środowisko w którym funkcjonowały te zamknięte SKP?  Może była zbyt duża konkurencja (kolejna SKP na tej samej ulicy) , może SKP zostały otwarte "na pałę" bo pod innymi SKP w godzinach porannych i wieczornych były kolejki i ktoś pomyślał, że tak jest cały dzień?  A finalnie okazało się, że kolejek jednak nie ma, a i diagnostów do pracy za najniższą krajową do pracy też chętnych nie ma, a może właściciele byli zwykłymi szuszfolami i ludzi mieli za niewolników? 
Znam też takich którzy otwierali jakieś 5-7 lat temu SKP, bo uważali, że za rok dwa, stawki za BT będą 2x, lub 3x większe, bo tak niskie nie mogą  być cały czas. 
Więc sorry, ale na mnie akurat te "ponad 100 SKP" nie robi większego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

w ciągu roku zamknęło się ponad 100 SKP .

U mnie jakoś ani jedna się nie zamknęła, a podobno ma się jeszcze jakaś otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dominik_z napisał:

może SKP zostały otwarte "na pałę"

Najczęściej tak bywało. Ich biznesplan był taki - powieszę szyld nad drzwiami i od jutra mam dziesięciu w kolejce. Wiele razy o tym wspominałem z własnego doświadczenia pomagając otwierać nowe przybytki. Miasto 15-16 tys. a gość otwiera piątą stację gdzie cztery były od zawsze (nie wspominając o stacjach w powiecie) i po pół roku jest zawiedziony bo biznes "nie zażarł" :faint:. Kolejny otwiera nastą stację w powiecie i po roku nie stać go utrzymać pracownika (bo drugi to tylko na papierze) i zaczyna się szukanie oszczędności... itd. Osoby biorące się za ten rodzaj działalności najczęściej nie mają o nim zielonego pojęcia a przerób wyobrażają sobie poprzez pryzmat tego jak sami sobie "załatwiają badanie".

12 godzin temu, dominik_z napisał:

diagnostów do pracy za najniższą krajową do pracy też chętnych nie ma

Nie tylko za najniższą krajową, w ogóle nie ma. Jak nowy narybek przebrnie przez sito egzaminacyjne to ma "w czapce" klepać wszystko jak leci. Młodzi się szanują i za marne grosze pracować nie chcą a emeryci i emeryci resortowi się kończą, ponieważ jednych filtruje sąd ostateczny a drugich egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pracy dla diagnosty nie aktualny. Diagnosta dostał pracę w firmie farmaceutycznej na magazynie. Będzie jeździł wózkiem widłowym za 500 zł więcej niż miał na SKP. 

14 godzin temu, michal_k napisał:

U mnie jakoś ani jedna się nie zamknęła, a podobno ma się jeszcze jakaś otworzyć

Porozmawiaj z kolegami z sąsiednich powiatów. Dokładnie w całej RP w 2021 zamknięto 152 SKP.

Źródło: https://piskp.pl/trudna-sytuacje-w-branzy-skp-potwierdzaja-dane-z-cep/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam1501 napisał:

Osoby biorące się za ten rodzaj działalności najczęściej nie mają o nim zielonego pojęcia a przerób wyobrażają sobie poprzez pryzmat tego jak sami sobie "załatwiają badanie".

 

Dlatego ja mówię od zawsze. Właściciel SKP powinien mieć uprawnienia i przynajmniej z 3 lata udokumentowanej pracy w zawodzie. Zaraz się tu odezwą że mamy wolny rynek i swobodę działalności itd itd. Jeszcze mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

Dokładnie w całej RP w 2021 zamknięto 152 SKP.

Doleję oliwy do ognia. Gdzie jest napisane że ktoś wykłada raz  2 bańki i dozgonnie liczy zyski? Biznes jak każdy inny, zawsze wiąże się z ryzykiem. Było już wiele branż które miały swój złoty czas, może podobnie jest ze stacjami kontroli. Ja rozumiem że dla wielu z nas to oznacza jakieś tam kłopoty np z przebranżowieniem ale taki jest świat. 

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 09:52, markes30 napisał:

Dokładnie w całej RP w 2021 zamknięto 152 SKP.

A ile się otworzyło w międzyczasie? U mnie w mieście dwie się zamknęły, dwie nowe otworzyły. W powiecie żadna się nie zamknęła, dwie nowe uruchomione. Bilans nadal na plus. Do tego przyczyny zamknięcia stacji bywają różne. Nie zawsze chodzi o nierentowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie znam przypadku aby w ostatnim czasie (3 lata) zamknięto jakąkolwiek SKP w znanej mi okolicy. Jedyne SKP jakie się pozamykały to SKP w ASO i to nie tyle z braku klientów co z powodu braku miejsca na naprawy. Zawsze to lepiej sprzedać 5 rbh dziennie po 200 PLN netto niż wykonać 5 OBT a i tematy kontroli, legalizacji i układania grafików odpadają. Natomiast widzę, że ciągle jakieś nowe SKP powstają, może nie jest ich dużo ale 1-2 w roku się otwiera. Obserwuję też, że wiele stacji zmieniło numery, czyli zaszły jakieś zmiany w zakresie ich własności.

Edytowane przez danielg539
  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

 wiele stacji zmieniło numery, czyli zaszły jakieś zmiany w zakresie ich własności.

Raczej przegapili odnowienie certyfikatów i zostali "z urzędu" wykreśleni , a po uzyskaniu nowego dostali też nowy numer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jacdiag napisał:

zostali "z urzędu" wykreśleni , a po uzyskaniu nowego dostali też nowy numer. 

U nas, zarówno w powiecie jak i w mieście numery stacji nie ulegają zmianie nawet jakby ktoś zawiesił działalność. Tylko w przypadku zmiany podmiotu prowadzącego SKP, zmienia się jej numer.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie argumenty, jak przytaczacie, że dwie stacje w okolicy się zamknęły ale też dwie nowe otworzyły nie mają tutaj uzasadnienia że bilans pozostaje bez zmian, czy nawet że liczba stacji wzrasta. Chodzi o to że macie jak na tacy wykładane dane ile stacji przekazywało badania do CEP w połowie 2021 a ile w połowie 2022. I sumarycznie wychodzi że o ponad 150 stacji mniej przekazuje badania do CEP. Więc co z tego że dwie się zamknęły i dwie otworzyły jak ogólnie w całej Polsce ubyło ponad 150 stacji przez rok. Gdyby się zamknęły i otworzyły pod nowym właścicielem i nowym wyróżnikiem SKP to i tak w bilansie są ujęte że przekazują dane do CEP.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie do końca. Moja ostatnia stacja oficjalnie dalej funkcjonuje,  choć na stanowisku szef handlarz urządził magazyn części do importowanego złomu połączony ze stanowiskiem naprawy pojazdów. Badań do CEP praktycznie nie przekazuje, tylko to co sprzeda. Swoją drogą to też jest patologia handlarz sprowadzający rozbitki na własną skp...

Inna firma transportowa, w tym samym mieście, otworzyła własną OSKP, dała ogłoszenie i na rozmowie niemal wprost powiedzięli, że ich tabor na stacje nie będzie musiał przyjeżdżać...

Jeszcze nie czytałem projektu z sejmowego linku,  ale zakładam, że nie ma tam ani słowa ograniczającego w/w patologię.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adam1501 napisał:

pojazd na strzeżonym policyjnym, DR u prokuratora w szufladzie a pojazd w tym czasie przeszedł BT.

Albo w trakcie kontroli ITD kilkadziesiąt kilometrów od bazy i SKP. Ale jak niektórym o tym mówię, to twierdzą, że konfabuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Solaris napisał:

macie jak na tacy wykładane dane ile stacji przekazywało badania do CEP w połowie 2021 a ile w połowie 2022

Jestem ciekaw czy Ministerstwo Infrastruktury dysponuje danymi ilu diagnostów ubyło lub przybyło w tych okresach, bądź podobne statystyki np kto najwięcej rocznie wykonał badań   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof plus napisał:

czy Ministerstwo Infrastruktury dysponuje danymi

Nie ma centralnego rejestru, więc raczej nie mają takich danych. Liczysz na nagrodę za super Reksia w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.