Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, rurek777 napisał:

w poprzednich projektach pisało o dwóch zdjęciach po przekątnej ,teraz jest już jedno , czyli możliwości już jest wiele , traktor nr. rej ma z tyłu , a z tyłu większość  traktorów i przyczep wygląda tak samo

a Polak potrafi

niektórym to utrudni  a czy pomoże tym solidnym to zobaczymy , o ile to wejdzie

czyli patrząc na ten rząd to i wyjdzie że tablica wystarczy ;)
Albo inny traktor + słaby aparat ;)

A tak serio to jak wyżej pisał kolega - stary telefon + karta, zrzucić raz na kilka tygodni na kompa i w razie problemów (jakieś sprawy) wyciąga się zdjęcia z archiwum. Mi robienie fotek licznika nie przeszkadza bo robili na serwisie w ASO żeby wiedzieć ile wpisać w dokumenty, sam jak wymieniam olej też robię fotkę żeby wiedzieć kiedy.
Wielu sprawom z mego zawodu też niestety towarzyszy aparat z telefonu bo rozwiązuje sprawy urzędnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 10:05, Krzysztof plus napisał:

Mam wrażenie że nowe przepisy nie ukrócą patologii .  Samo   dokumentowanie obecności pojazdu nie poprawi jakości badań, gdyż cała prawda na ich temat widoczna jest z poziomu kanału i wyników z urządzeń. Dlatego sesja fotograficzna powinna zostać rozszerzona a zwiększenie obowiązków diagnosty uwzględnione w zmianie wysokości opłat za badania techniczne i wynagrodzeniu diagnosty (coś jak opłata na poprawę jakości badań).

Dlatego diagnosta powinien być pracownikiem TDT, UDT, ITD lub TD :) . Tyle i tylko tyle brakuje do wdrożenia dyrektywy (niezależność diagnosty). Jak ktoś chciałby wprowadzić zdjęcia to już dawno by były wprowadzone rozporządzeniem. Reszta to ściema, stołki i kasa dla swoich i bat na diagnostów. Sam fakt, że nie opublikowano projektów rozporządzeń wykonawczych świadczy o tym, że rządzący nie traktują nas poważnie. Nawet nie wiecie czy tych batów będą 3 czy 4 .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba było zrobić bo unia się "dopomina" ale to jest jak z izbą dyscyplinarną. Prędzej czy później coś będzie, ale pewnie niewiele zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markes30 napisał:

nie opublikowano projektów rozporządzeń wykonawczych

Jak nie jak tak.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12339453/katalog/12729695#12729695

Pod linkiem jest kilka dokumentów z 09.02.

54 minuty temu, Rafi90 napisał:

pewnie niewiele zmieni

Pewnie tak. Jeszcze prawo w powijakach a w postach już masz ze dwie furtki do jego ominięcia: "każdy traktor z tyłu wygląda tak samo", "mała rozdzielczość zdjęć to pole do popisu" (cytaty mogą nie być wierne, cytuję z pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wrc69 napisał:

Jak nie jak tak.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd nie ma projektu rozporządzenia w sprawie badań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 20:22, markes30 napisał:

nie ma projektu rozporządzenia w sprawie badań technicznych.

A czego Kolego oczekujesz? Nadal 776 będzie obowiązywał, dopiszą zdjęcia. Wielką nowością natomiast będzie, że ktoś skontroluje jak te przepisy z 776 będą wypełniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

dopiszą zdjęcia.

Teraz mają inne zmartwienia, co pokazuję wszystkie stacje, więc odłożą to na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

A czego Kolego oczekujesz? Nadal 776 będzie obowiązywał, dopiszą zdjęcia.

Jak to fajnie się żyje w błogiej nieświadomości !!! Oczekuję zmiany Dz. U. 40 i kosztów na SKP w związku z modernizacją lub wymianą sprzętu.

Na dziś zmartwieniem mojego pracodawcy jest rachunek za gaz. Z 4000 zł wzrósł do 21`000 zł. Jednego mechanika z warsztatu zwalniają a nam diagnostom zmniejszają z pełnego etatu na 3/4. Dziękuję wszystkim kolegom, którzy protestowali przeciw podwyżkom cen badań. Już brakuje na pensje !!! Dziękuję !!!!

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markes30 napisał:

Dziękuję wszystkim kolegom, którzy protestowali przeciw przeciw podwyżkom cen badań.

Ale to był jakiś protest odnośnie  sprzeciwu podniesienia cen za badania?  coś mnie ominęło? 
Prawda jest tak, że każdy chce zmiany cennika BT, niektórzy chcieli żeby przed zmianą cennika zmienił się nadzór który czuwa nad prawidłowością  przeprowadzenia badań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli do rozporządzenia o przeprowadzaniu badań technicznych dopiszą tylko jedno zdanie to i tak na RCL pojawi się nowy projekt. Więc nadal czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, markes30 napisał:

zmniejszają z pełnego etatu na 3/4.

Przez 1,5 roku pracowałem na 4/5 bo SROVID. Jak rzuciłem "papierami" to okazało się, że da się w firmie pracować na pełny etat.

Prowadziłem kiedyś własną działalność. Nie wychodziło, bilans miesięczny się nie spinał, zamknąłem w cholerę. Nie stać płacić diagnoście, nie spina się bilans na SKP? Zamknąć.

8 godzin temu, markes30 napisał:

Jednego mechanika z warsztatu zwalniają

Newsletter Jooble z dziś 24.02.2022: Mechanik samochodowy Warszawa - 15 ofert pracy. Diagnosta samochodowy Warszawa - 2 oferty pracy. Kierownik serwisu samochodowego - 2 oferty pracy.

Wasz mechanik sobie poradzi.

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem gdzie tak zamykają te stacje, bo u nas na Południu to się budują. Może i kokosów nie ma, ale jak ktoś opiera swój biznes tylko na SKP to niech nie liczy na cuda. Chyba że poczta

15 godzin temu, wrc69 napisał:

Przez 1,5 roku pracowałem na 4/5 bo SROVID.

 

U nas tak było 2 miesiące , 1/3 etatu. Później miesiąc po niższej stawce, następnie mówię że albo wracamy do normy albo się zwalniam no i od tego czasu wszystko już wróciło na normalne tory, a i od stycznia wpadła niezła podwyżka. Oby jeszcze ceny bt poszły w górę, z jednoczesną zmianą w przepisach, żeby poczty badania za 184,20 (tak jak było w jakimś tam zamyśle) nie robiły po 130zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale przecież w tym artykule nic nie ma. Nie ma żadnych szczegółów tylko napisane by napisać.

I pewnie jeszcze na zamówienie.

Do tego pisany przez kogoś kto ma słabość do facetów. Bo jak już @leski66 zauważył, tylko ktoś taki mógłby napisać

Cytat

I niemożliwe będzie otrzymanie go na ”piękne oczy”, a więc nie będzie sensu wysyłania żony z autem na badanie.

:biggrin::biggrin:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Serwisie Motoryzacyjnym  jest ciekawszy artykuł na temat świadectwa kompetencji i braku zachowanych praw nabytych w temacie uprawnień diagnosty..

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Do wyborów na pewno żadnych zmian nie będzie a po wyborach może i coś się ruszy.O podwyżkach też chyba trzeba zapomnieć 18 lat ta sama cena nie długo coś mi się wydaje że pierwsze zamknięcia skp będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.