Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Ktoś wie na kiedy jest planowana podkomisja, komisja w kwestii zmiany PoRD. Na razie utknęło i nie widzę, żadnych terminów. Niby odczyt sprawozdania jest planowany na 26-27 X, ale co mają odczytywać jak w komisjach utknęło bez echa. Raczej na 1 stycznia już szans nie ma ciekawe czy na Wielkanoc się wyrobią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podkomisja przegłosowała projekt z poprawkami, teraz o ile zdążą będzie sprawozdanie (26-27.X), jeżeli zdążą to będą trzy wyjścia: przyjmą projekt - odrzucą - bądź odeślą do dalszych prac. Ale patrząc na zaangażowanie władzy, jest prawdopodobne przyjęcie projektu w obecnej postaci, chyba, że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirek_handlarz napisał:

odeślą do dalszych prac

Na ostatniej komisji odesłali do podkomisji. Piotr Król powiedział, że podkomisja już naniosła swoje poprawki i nie wiadomo jakich innych oczekuje komisja, bo na posiedzeniu nic konkretnego nie padło poza tym co wnosił poseł Mirosław Suchoń, ale jego propozycje zostały odrzucone w podkomisji. Także można przewidywać, że projekt utknie na komisjach na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, norcom19787 napisał:

Najpierw niech podniosą ceny za badania a nie wprowadzają kolejne utrudnienia i brednie

Ceny za badania pozostaną bez zmian do czasu uzdrowienia systemu BT, czyli po osiągnięciu poziomu wyników negatywnych takiego jaki jest w krajach "cywilizowanych" czyli na poziomie 20-30 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

Na ostatniej komisji odesłali do podkomisji

Dokładnie tak , też oglądałem ten cyrk. Teraz podkomisja zagłosuje , teoretycznie tak samo jak poprzednio bo zmian istotnych w komisji nie dokonano , jeśli przegłosuje projekt trafi do komisji. Wszystko fajnie tyle że za "dupogodziny" w komisji należy się posłom dodatkowa kasa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafi90 napisał:

Myślę że na 1 stycznia to nie ma szans, choć do przedsiębiorców już przychodzą już sms  z "cepik" że od 1 stycznia obowiązkowe zdjęcia i żeby pobrać apkę...

Ja bym uważał z tymi SMS i z tą aplikacją. Ostrożnie! 

Informację jaką dostałem od SITK, że planowana data wejścia w życie to 09.01.2023 r. chodź dla mnie to i tak wątpliwa data. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Ceny za badania pozostaną bez zmian do czasu uzdrowienia systemu BT, czyli po osiągnięciu poziomu wyników negatywnych takiego jaki jest w krajach "cywilizowanych" czyli na poziomie 20-30 %

To jest największe kłamstwo stosowane przez rządzących. Jak mam możliwość to staram się wyjechać na 2-3-5 dni za granicę. We Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, krajach bałkańskich o Rumunii i Bułgarii nawet nie wspomnę, po drogach publicznych jeżdżą dużo gorsze pojazdy niż w Polsce. 3/4 pojazdów jest uszkodzone (zadrapania zagniecenia ostre krawędzie) a 1/2 pojazdów u nas nawet na SKP by nie wjechała (urwane lusterka, zwisające kierunkowskazy, lampy poklejone na taśmę a zderzaki na try-tytkę...). Jeszcze w tym tygodniu wrzucę zdjęcia. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 29. Ustawa wchodzi w życie z dniem 9 stycznia 2023 r., z wyjątkiem: 1) art. 1 pkt 9 lit. b, który wchodzi w życie z dniem wdrożenia rozwiązań technicznych określonym w komunikacie (...)

art. 1 pkt 9 lit. b, -  to są zdjęcia. Czyli będziemy mieli czas na przygotowanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markes30  nie rozmawiamy o stanie technicznym pojazdów poruszających się po ulicach a o statystykach dotyczących wyników badań. Wiem, że w krajach południowych tak dużej wagi do wyglądu pojazdu się nie przywiązuje ale w takich Włoszech system badań po reformie wskazywany jest jako wzorowy. Może w tamtych krajach pojazdy sa naprawiane dopiero przed badaniem. Skoro tamtejsza policje (nasza zresztą też) stan techniczny pojazdów nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

@markes30  nie rozmawiamy o stanie technicznym pojazdów poruszających się po ulicach a o statystykach dotyczących wyników badań. 

Mam bliską rodzinę w Niemczech i wiem na czym głównie robią statystyki.

Brak płynu w spryskiwaczu, odbarwiona żarówka kierunkowskazu, stara apteczka. Przyznam, że nigdy nie dałem N za tego typu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, traper napisał:

Mam bliską rodzinę w Niemczech i wiem na czym głównie robią statystyki.

Brak płynu w spryskiwaczu, odbarwiona żarówka kierunkowskazu, stara apteczka. Przyznam, że nigdy nie dałem N za tego typu usterki.

Oj od listopada za brak płynu możesz dostać już usterkę drobną a za resztę... raczej nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z mojej rodziny ma firmę w Niemczech. Miał mieć pierwszy raz robiony tam przegląd. Przyjechał do mnie autem na SKP abym mu je sprawdził. Auto wg mnie było w stanie idealnym. Pojechał na przegląd do Dekra. Wynik badania negatywny. Kilkanaście usterek ale same pierdoły, np. wg nich zużyte pióra wycieraczki, za dużo płynu do wspomagania, klocki hamulcowe nie są nowe (!), niewykasowany błąd sprzed roku o braku ładowania akumulatora i kilka innych których już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, traper napisał:

Brak płynu w spryskiwaczu,

W moich okolicach swego czasu był patrol policji, który za takową usterkę zatrzymywał DR - bo niestrawne spryskiwacze.

 A najczęstsza usterka na SKP, to i tak braki w oświetleniu TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii To samo co w Niemczech, warsztat nie ma rolek czy szarpaków ale przeglądy robią. Negatywów nie brakuje, większość za żaróweczki, że słabiej świecą, klocki czy tarcze nie nowe, płyn do spryskiwaczy że mało, ciśnienie w oponach (różnica powyżej 0,1 bar) - warsztat musi zarobić. Usterki drobne w ich mniemaniu nie istnieją.

Edytowane przez GABIUSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.