Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

I myślę że na 99% nie będzie to żadna SKP, a jakaś "instytucja" którą sobie stworzy władza żeby obsadzić pupili. Jeszcze chwila i będziemy mieć drugą Białoruś, gdzie nawet papier do du*y będzie państwowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Solaris napisał:

o których mowa w przepisach wydanych na podstawie ust. 5

Jaka jest treść ust. 5 bo pogubiłem się w tych punktach i podpunktach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, tylko do wejścia w życie pozostało 1,5 miesiąca a my nie wiemy kto, gdzie, kiedy, za ile... będzie to czynił. Jak ma do tego podejść SKP jak pojazd się pojawi na ZK? Chyba, że ma to na celu po cichu udusić system ZK, tak jak uczyniono z SAMami.

Teraz, radekd2 napisał:

Jaka jest treść ust. 5

Chyba taka: "...5. Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrami właściwym do spraw wewnętrznych oraz Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia. ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1501 napisał:

Chyba taka: "...5

albo taka:

Cytat

5) wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne, o których mowa w ust. 3a pkt 1;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustęp 5 mowi o rozporządzeniu o warunkach technicznych

Dzienniki ustaw zawsze na stronie www.dziennikustaw.gov.pl

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Solaris napisał:

ustęp 5 mowi o rozporządzeniu o warunkach technicznych

Cytat

4b. Potwierdzenia spełnienia odpowiednich warunków lub wymagań technicznych w odniesieniu do pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie ust. 5 (5. Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrami właściwym do spraw wewnętrznych oraz Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.), dokonuje służba techniczna wyznaczona przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego albo Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego.";

To jakich pojazdów będzie dotyczyła ta zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, markes30 napisał:

Właśnie zabrali nam kolejne 10% przychodu

Już Cię kiedyś pytałem i nie odpowiedziałeś - serio co dziesiąte badanie u Ciebie to zmiany konstrukcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

co dziesiąte badanie u Ciebie to zmiany konstrukcyjne?

Dla mnie ta zmiana nie ma znaczenia bo w roku mam dwa badania na ZK.
Ale zdaje sobie sprawę, że to może być początek czegoś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że obowiazki które miał do tej pory TDT  związane ze zmianami konstrukcyjnymi  chce oddać  w ręce nowego tworu tj. "służby technicznej" ?
I w to miejsce oddanych obowiązków być może wezmą nadzór nad SKP. 
podejrzewam, że data 01.07.2023 jest nieprzypadkowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dominik_z napisał:

A to nie jest przypadkiem tak, że obowiazki które miał do tej pory TDT  związane ze zmianami konstrukcyjnymi  chce oddać  w ręce nowego tworu tj. "służby technicznej" ?

Do tej pory obowiązki TDT związane ze zmianami konstrukcyjnymi zawężały się do zmiany liczby miejsc a teraz czytając ten przepis widać że chodzi o wszystkie zmiany konstrukcyjne a nie tylko zmiana liczby miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dla diagnostów ta zmiana wcale nie będzie taka zła, bo nie będą musieli się zastanawiać czy najazd wyspawany w stodole przez warsztat z pkd 45.20z  z wątpliwej jakości elementów nie połamie się pod średniej klasy samochodem.  Wszystkie zmiany będą musiały przejść przez certyfikowane warsztaty- i dobrze :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Solaris napisał:

a teraz czytając ten przepis widać że chodzi o wszystkie zmiany konstrukcyjne a nie tylko zmiana liczby miejsc

A moim zdaniem zakres tych zmian będzie ujęty w warunkach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dominik_z napisał:

nie będą musieli się zastanawiać czy najazd wyspawany w stodole

Ale nikt (przynajmniej ja) się nie zastanawiał. Opinię rzeczoznawcy z listy ministra proszę. Nikt nie wracał.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45.20z wykona za 2000 , TDT służba techniczna oceni za 1000 a wróci na stacje do zalegalizowania za 83.... i tyle się zmieni

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

A moim zdaniem zakres tych zmian będzie ujęty w warunkach technicznych.

Bo tak wynikałoby z tych zmian gdy się je czyta

Cytat

Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrami właściwym do spraw wewnętrznych oraz Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.

Jednak czy ministerstwo zdąży do tego czasu ?

Dawniej przez noc potrafili zmienić, teraz gdy już się utuczyli i obrośli sadłem, to może być ciężko.

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie mi tego brakowało...co niektórzy co narzekali niech teraz się zderzą z TDTem to im przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.