Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Diagnostadz napisał:

Przyjeżdża klient na przegląd samochodem bez dowodu rejestracyjnego. W systemie (Patronat) wyświetla się komunikat że zablokowano dowód rejestracyjny elektronicznie ale nie ma napisane za co .  Pokwitowania kierowca/właściciel nie posiada ponieważ twierdzi że policja nie zablokowała dowodu. Co robimy w takim przypadku

 

To jaki dokument przedstawił do badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj dokładnie pytanie ze zrozumieniem a dopiero odpowiedz na pytanie.

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ze zrozumieniem i dalej nie wiem z jakim dokumentem przyjechał klient.

A dokument o którym ja napisałem to nic innego jak opłata za badanie. Więc czytanie ze zrozumieniem działa w obie strony :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dobrze rozumiem . Nadal nie rozumiesz ty kolego .   Chodzi o to że przyjeżdża klient bez dowodu rejestracyjnego i bez pokwitowania z policji a po pobraniu danych z Cepik okazuje się że dowód jest zablokowany elektronicznie i czy zrobić przegląd czy odesłaći anulować badanie  ,czy może wypisać negatywny przegląd  ?.

 

 

 

 

 

stosuj się do powyższego ...

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 16:39, michal_k napisał:

To jaki dokument przedstawił do badania?

Kolego nie dziw się dalszym wypowiedzią - Michał zadał konkretne pytanie

Na postawie czego chcesz zrobić badanie

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam szukacie dziury w całym. Ostatnio przyjechał do mnie gość autem z dojczlandu i mówi że chce badanie. No to pięknie proszę kluczyki i papiery, a gość daje mi zaświadczenie z BT + DIP z jakiejś stacji i z innego województwa i mówi że to to i żebym robił, ja się go pytam gdzie brify, a on mi na to że w Niemcowni i to ma wystarczyć :ph34r::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

samochód osobowy zarejestrowany za granicą po stłuczce w Polsce z innym pojazdem uszkodził lusterko wsteczne i Policja zabrała kierowcy szwedzki dowód rejestracyjny/Brif. Policjan wpisał mu poświadczenie i kazał jechać na stację zrobić przegląd dodatkowy  . Czy można zrobić przegląd samochodu z zagranicy który nie jest zarejestrowany u nas w Polsce i nie ma go w Cepik  ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można.

Mówi o tym art. 132 ust. 5 ustawy PORD oraz §7 rozporządzenia o sposobie przeprowadzania badań.

Edytowane przez rewers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię min.miesięcznie 2 szt. takich badań(taka lokalizacja) i bezproblemowo . Nadzór w postaci TDT-u tylko potwierdza że jest to słuszne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, magentis2 napisał:

Gdzie można odebrać dowód?

Tu jest odpowiedź :

Cytat

Art. 132 [Przyczyny zatrzymania dowodu]

(...)

5. Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1a pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji albo Straży Granicznej przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, magentis2 napisał:

Gdzie można odebrać dowód? W Szwecji ?

Trzeba dopytać policję gdzie DR wysłali ...

 

Ambasada Szwecji 

ul. Bagatela 3

00-585 Warszawa

 

Honorowy Konsulat Generalny Szwecji
ul. Bielańska 5
80-851 Gdańsk 

 

Konsulat Honorowy Szwecji
ul. Rolna 43
40-555 Katowice

 

Konsulat Honorowy Szwecji
c/o Radisson Blu Hotel Krakow
ul. Straszewskiego 17
31-101 Kraków

 

Konsulat Honorowy Szwecji
Plac Żołnierza Polskiego 1B/II piętro
70-551 Szczecin

 

Konsulat Honorowy Szwecji
ul. Mydlana 2
51- 502 Wrocław

 

https://www.swedenabroad.se/pl/embassies/polska-warszawa/

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blakop napisał:

A co z pobraniem danych z CEP?

 

Skoro ich tam nie ma to się nie pobiera.

 

Badanie można, a nawet trzeba wykonać, bo skoro pojazd został skierowany na podstawie polskich przepisów to podlega badaniu dodatkowemu w myśl polskich przepisów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak Rosjan i Białorusinów (Dziki Wschód) i nie ma problemu.

Badanie dodatkowe, skierowane przez OKR, warunki techniczne.

Identyfikacja na podstawie pokwitowania.

Tryb awaryjny (pojazdu nie ma w CEP).

Wynik P (lub N, oczywiście) w uwagach: "Dotyczy: [to co napisali w pokwitowaniu]"

Kasa: po 2 dyszki za usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 18:27, blakop napisał:

Ty Michał - to jak np. "kupiłem" auto, ale umowy nie mam to do rejestracji nie muszę jej pokazać, tak? :)

 

A co ma piernik do wiatraka??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.