Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, radekd2 napisał:

dla własnego bezpieczeństwa robię inaczej.

Ja uważam, że robisz dobrze. 

31 minut temu, IVVO napisał:

Mówimy tu o konkretnym przypadku - braku pokwitowania - a to z pocztą nie ma za wiele wspólnego 

Jak rozumiem wykonujesz wszystkie badania bez pokwitowania policji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Jak rozumiem wykonujesz wszystkie badania bez pokwitowania policji?

Nie kolego - to jest w ciągu roku z kilka przypadków - inaczej - jest ich wiele / przez lekceważenie tego dokumentu/ dokąd  klient się dowiaduje ile za badanie bez pokwitowania a szczególnie z gazem - to jakoś szybko się ono znajduje albo do Pana policjanta się udaje po wypis - jakoś przez "portfel" szybciej  to do nich dociera - takich bez jest niewiele 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! OK! Powoli!

Mam zatrzymany dowód z tego ogólnego powodu, co się najczęściej w cepikowych informacjach pojawia. Ale nie za brak badań!

Wbijam na stację z Kartą Pojazdu i wnioskuję o badanie okresowe.

Kto jakie wykona lub nie wykona z uzasadnieniem dlaczego tak właśnie postąpi a nie inaczej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paprock napisał:

Kto jakie wykona lub nie wykona z uzasadnieniem dlaczego tak właśnie postąpi a nie inaczej.?

No chyba wszystko zostało już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

Oczywiście. Jeden nie zrobi, bo nie zrobi, a drugi cudawianki za 94 złote będzie tworzył.

Z analizy tego wątku można wywnioskować, iż prawo nie określa sposobu postępowania. 

Jednak dla mnie wydaje się oczywiste, iż w pierwszej kolejności usuwamy przyczynę zatrzymania DR. Aby poprawnie to wykonać musimy mieć zaświadczenie z policji czy innych służb.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

11.

a)

b)

 

Coś za krótka podstawa. Ale rozumiem, że wykonujesz badanie pojazdu skierowanego, co do którego w ogóle nie wiesz czy był skierowany ani w jakim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wiesz? Przecież masz w Cepie informacje, ale bez pokwitowania nie wiesz co się z tym autem np uszkodzonym stało dokładnie.   A czasem i na pokwitowaniu pisze :

"zagrożenie bezpieczeństwa - kolizja" . Dosłownie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 12:51, Rafi90 napisał:

Nie jest Ci znany zakres uszkodzeń więc 94+98  za powypadkowe i pełen zakres okresowego i ewentualnie ustalenie nowego termin badania

 

Okresowe to jeszcze OK, ale powypadkowe bez skierowania? Na jakiej podstawie wykonujesz? Przecież mógł mieć zabrane za usterki, albo brak badań i później Ci zarzuci że go naciągnąłeś i jeszcze koło pióra narobi. Ja bez pokwitowania nie wykonuję badania i jeszcze się nie zdarzyło żeby klient nie dostał cudownego oświecenia i pokwitowania nie znalazł, a takich co twierdzili że nic nie dostali były dziesiątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafi90 napisał:

Przecież masz w Cepie informacje

 

Niedokładne i nie wynika z nich absolutnie, czy pojazd został w ogóle skierowany na DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym w takim razie wiąże się zatrzymanie elektroniczne dowodu rejestracyjnego i jakie są sposoby na jego odblokowanie?  [ZE] Za brak badania zawsze mam info że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Demart napisał:

Na jakiej podstawie wykonujesz? Przecież mógł mieć zabrane za usterki, albo brak badań

Za usterki a brak badań jest inna informacja w CEP i nie trzeba pięciu fakultetów by to odróżnić. Za brak badań w CEP a klient nie posiada pokwitowania oczywiście zrobię samo OBT,ale jak już jest info w CEP że zatrzymany za zagrożenie itp. a klientowi pies i to przy tobie zjadł pokwitowanie?To logicznym dla mnie by jest zrobić powypadkowe tym właśnie sposobem według mnie swoją du**ę  obronić można. Zawsze lepiej wykonać więcej niż jedną czynność za mało. No chyba że poczekamy aż pies chlasnie dwójkę i odczytamy za co było zabrane na pokwitowaniu?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi że pies zjadł mu pokwitowanie? To w jego interesie jest pilnować swego. Już miałem wielu co twierdzili że nie mają i cudownie odnajdywali. A co jak:

 

7 godzin temu, radekd2 napisał:

Przecież DR może być zatrzymany np. za złe masy pojazdu, dwa numery VIN nabite na pojeździe itd... 

Jak DR zatrzymany elektronicznie, nie ważne co mówi klient, ma okazać zaświadczenie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... kto nie chce niech bez pokwitowania nie robi ma takie prawo, wkoncu to jego pieczątki są. Ja jeśli wyjścia nie ma innego nie boje się zrobić robiąc powypadkowe i w razie W jestem w stanie to obronić. A co do podwójnego nr VIN  to już niedawno był wątek przerobiony. Nie rozumiem tylko tych złych mas pojazdu o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yogi1984 napisał:

. Nie rozumiem tylko tych złych mas pojazdu o co chodzi.

 

 

No jak nie rozumiesz? Policjant zabierze DR za niezgodność danych z TZ, a Ty dopuścisz do ruchu dając UD za oczywiste omyłki bo nie będziesz wiedział że DR za to został zatrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, yogi1984 napisał:

w razie W jestem w stanie to obronić

 

Jak obronisz wykonanie powypadkowego "całego" w sytuacji, kiedy na pokwitowaniu wskazano np. niesprawny hamulec "ręczny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak policjant wpisze że pojazd zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym bo nie ma hamulca ręcznego, a ja podczas badania stwierdzę że auto ma jedno koło w prawo drugie w lewo, i skrzywiony drążek kierowniczy to nie mogę zrobić całego powypadkowego ? Tylko sprawdzić ręczny i jeśli jest ok to go wypuścić z P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

37 minut temu, michal_k napisał:

Jak obronisz wykonanie powypadkowego "całego" w sytuacji, kiedy na pokwitowaniu wskazano np. niesprawny hamulec "ręczny"?

Bardzo prosto. Cały czas rozmawiamy że klient jest świadomy tego że brak pokwitowania z jego strony skutkuje wykonaniem całosci bo ja wróżka nie jestem i nie mam takich darów jasnowidzenia bądz wiary w slowa klienta jak kilku kolegów i wykonałem całość. To bardziej sie obroni jak nie wykonanie i zaniechanie którejś czynności. Ale powtarzam to jest moje zdanie i nikogo nie namawiam i na siłe nie wciskam  by robił tak samo.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafi90 napisał:

Czyli jak policjant wpisze że pojazd zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym bo nie ma hamulca ręcznego, a ja podczas badania stwierdzę że auto ma jedno koło w prawo drugie w lewo, i skrzywiony drążek kierowniczy to nie mogę zrobić całego powypadkowego ?

 

Powypadkowego nie możesz zrobić za to możesz i wręcz powinieneś zrobić badanie 6.10 z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art.81.1.11

pkt.

6) w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

To jak możesz zrobić badanie 4.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

Wbijam na stację z Kartą Pojazdu i wnioskuję o badanie okresowe

i wykonuję okresowe , wbijam pieczątkę w DR ( zakładam pozytyw ) . dodatkowe wykonujemy niezależnie od okresowych , guzik mnie obchodzi czy odblokujesz DR czy nie . przyjedziesz za 2 dni i poprosisz znów o okresowe to oczywiście wykonam ( oznajmię tylko ,że 2 dni temu było wykonane ale jeśli klient sobie życzy to proszę ) .  jeśli w karcie pojazdu będzie wpis LPG ,  hak , taxi itd.  to oczywiście poproszę o dokument dozorowy , legalizacje taksometru itp.  teoretycznie klient mógł zbubić dokumenty ( z pokwitowaniem ) lub być okradziony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia o szeryfowaniu i usilnym odblokowywaniu ewentualnym naginaniu pod swoje 'widzimisię', czy z mołotowami na sejm ruszamy?

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.