Skocz do zawartości

Bez DR od 1-go pażdziernika


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

a taka sytuacja - policja zatrzymuje wirtualnie DR ( np. za usterke techniczną ) . klient ma DR ( i w d...e  zatrzymanie wirtualne ) . sprzedaje pojazd . jak potencjalny kupujący sprawdzi czy DR jest "ważny "  czy "zatrzymany " ( przecież fizycznie go widzi , nawet pewnie miał w ręku ) ? nieświadomie w dobrej wierze kupi taki pojazd ale schody zaczna się w WK bo tam wyjdzie wirtualne zatrzymanie DR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piter1973 napisał:

nieświadomie w dobrej wierze kupi taki pojazd

 

Jeżeli na umowie wpisali autentyczną kwotę zakupu to ma szanse odzyskania całości z powodu zatajenia stanu prawnego przez sprzedawcę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, uzytkownik2 napisał:

to teraz jak?
kontrola drogowa -w trakcie zaistnieje przesłanka do zatrzymania DR, ale go nie ma. Policjant wprowadzi do systemu informacje o zatrzymaniu DR (chociaz bardziej o niedopuszczeniu do ruchu, bo przeciez fizycznie nie zatrzymuje DR). pojawia sie klient na SKP z pokwitowaniem. ogarniamy badanie, wysylamy do CEP, wystawiamy zaswiadczenie i co?  samo nasze wysłanie badania do CEP bedzie zezwalało na ponowne dopuszczenie pojazdu do ruchu czy bedzie leciało przez WK?

Przez WK już podobno nic nie leci. Policja nie przysyła DR do WK i w związku z tym WK nie wprowadza do systemu zatrzymania DR. Klient z zaświadczeniem z badania technicznego idzie na Policję i tam mu odblokowują DR bo odblokować może tylko ten organ, który zablokował DR. Taką informacje uzyskałem z naszego WK.

Chociaż ze strony CEPIK 2.0 http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/od-1-pazdziernika-dowod-rejestracyjny-i-polise-oc-mozesz-zostawic-w-domu wynika coś innego niż to co mi powiedzieli  w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie będzie w przypadku zatrzymania dowodu przez skp za warunki techniczne,klient na drugi dzień przyjeżdża naprawiony pojazdem " bad. poprawkowe" z wynikiem pozytywnym i zwrot dowodu, a programiści z cepik w piśmie rozesłanym do autorów programów dla skp nie przewidzieli takiej możliwości i w cepik będzie wisiał zatrzymany dowód ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rewers napisał:

Klient z zaświadczeniem z badania technicznego idzie na Policję i tam mu odblokowują DR bo odblokować może tylko ten organ, który zablokował DR

 

Chwila to jak to ma być np mieszkam w Krakowie i w Gdańsku mi zatrzymali dowód. Mam już badanie i co muszę z Krakowa do Gdańska jechać z zaświadczeniem aby mi odblokowali dowód? Coś źle zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o przypadku gdy dowód jest jeszcze na skp , zgodnie z przepisami "zatrzymany dokument należy przesłać  niezwłocznie do organu który go wydał " , przeważnie do 3 dni  od zatrzymania , np. rano zatrzymany dowód na skp a popołudniu naprawiony pojazd na skp i z zgodnie z art.132 ust 6  organ który zatrzymał czyli skp przekazuje informacje do cepik o zwrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smaug napisał:

przesłać  niezwłocznie

( I najlepiej to trzeba będzie zrobić ):icon_wink:. A co do służb cytat:

Dz.U. 2018 poz. 957

 

USTAWA z dnia 9 maja 2018 r.

 

o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw1)

 

 

Art. 1. W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260, z późn. zm.2) ) wprowadza się następujące zmiany:

 

  9) w art. 132:

 

      h) ust. 6 otrzymuje brzmienie:

 

     „6. Po ustaniu przyczyny uzasadniającej zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) i przekazaniu informacji o ustaniu tej przyczyny przez posiadacza          zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) organowi, który zatrzymał dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe), lub organowi, który go wydał, organ ten przekazuje do centralnej ewidencji pojazdów informację o zwrocie zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego).”,

 

Cytat z artykułu z CEP :

Zwrot elektroniczny będzie mogła odnotować dowolna jednostka, w ramach organu, który zatrzymał dokument. Oznacza to, że jeśli dokument zatrzymał policjant w Płocku, zwrócić go może dowolna jednostka w kraju np. policjant w Gdańsku.

Jedynie Stacje kontroli pojazdów (SKP) postępują zgodnie z dotychczasową procedurą. Oznacza to, że w przypadku, gdy podczas badania technicznego wystąpią przesłanki do zatrzymania dokumentu, jest on zatrzymywany przez SKP fizycznie i przesyłany do organu, który go wydał. To jedyna sytuacja, w której po zwrot dokumentu trzeba udać się jak dotychczas, czyli do konkretnego Starostwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, smaug napisał:

np. rano zatrzymany dowód na skp a popołudniu naprawiony pojazd na skp i z zgodnie z art.132 ust 6  organ który zatrzymał czyli skp przekazuje informacje do cepik o zwrocie

To jeszcze napisz jak technicznie wykonać taki zwrot zatrzymanego DR aby było to widoczne w CEPiK-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, danielg539 napisał:

wykonać taki zwrot zatrzymanego DR aby było to widoczne w CEPiK-u

Na " dzień dzisiejszy" niewykonalne....... :icon_wink:

 

18 minut temu, leski66 napisał:

po zwrot dokumentu trzeba udać się jak dotychczas, czyli do konkretnego Starostwa.

Jedyne wyjście. " co nie ":icon_wink:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Andrzej89 napisał:

 

Chwila to jak to ma być np mieszkam w Krakowie i w Gdańsku mi zatrzymali dowód. Mam już badanie i co muszę z Krakowa do Gdańska jechać z zaświadczeniem aby mi odblokowali dowód? Coś źle zrozumiałem?

Podobno odblokować możesz na każdej komendzie Policji lub WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej89 napisał:

 

Chwila to jak to ma być np mieszkam w Krakowie i w Gdańsku mi zatrzymali dowód. Mam już badanie i co muszę z Krakowa do Gdańska jechać z zaświadczeniem aby mi odblokowali dowód? Coś źle zrozumiałem?

Ktoś poszerzył mój pomysł   :P

 

A pod nim przecież była odpowiedz @michal_k

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak klient przyjedzie na skp z dowodem i nie powie że mu go wirtualnie zabrali,nie pokaże zaświadczenia.

Diagnosta zrobi normalne badanie ,bo widzi DR i przekaże badanie do Cepa i tam pokaże się informacja na zielono o ważnym badaniu.

Gdyby tak zrobił ,to po co ta cała checa z policją ,odblokowywaniem i zgłaszaniem do WK?

Sytuacja przykładowa za zabrany DR za brak ważnego przeglądu.

Edytowane przez janmarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, janmarek napisał:

A co będzie

a nic nie będzie, klient ma  papierowy  DR więc do badania możesz przystąpić, zapytasz jakie badanie masz wykonać ( ja zawsze pytam), zainkasujesz kasę, zrobisz, wyślesz do cep i dla Ciebie po sprawie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

nic nie będzie

A gdy by tak klient postąpił ,gdy DR zabrano mu za usterki lub za uczestnictwo w kolizji?

Przecież DR mu nikt nie zabrał a samochód już sprawny ,bo kolizja była taka ,że mu lampa od puknięcia się potłukła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janmarek napisał:

A gdy by tak klient postąpił ,gdy DR zabrano mu za usterki lub za uczestnictwo w kolizji?

jeżeli z dr wynika brak ntb i klient nic więcej nie mówi, wykonuje obt, jak reszta została zatajona, a prędzej czy później to wyjdzie, klient i tak bekanie, albo w ubezpieczalni, albo u organów które wirtualnie dr zatrzymały i nie otrzymały info o wykonanym badaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pytaniach chodziło mi o to żeby zasugerować wszystkim diagnostą ,że będziemy oszukiwani przez klientów kombinatorów.

Jak  zabiorą wirtualnie DR ,to większość będzie jeździło do końca przeglądu ,ryzykując że drugi raz już nie wpadnie na kontrolę policji,i przyjedzie na przegląd jak by nigdy nic się nie stało.

Edytowane przez janmarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niemalże pewien, że informacja o zatrzymaniu DR będzie widoczna w Cepiku podczas pobierania danych do wykonania BT, tak jak jest widoczna informacja o tym, że pojazd ma wykonane BT z wynikiem negatywnym.

Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie jeżeli komuś już trafił się wirtualnie zatrzymany DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.