Skocz do zawartości

Bez DR od 1-go pażdziernika


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

"Chodzi o zniesienie obowiązków, które kosztują obywatela, a nie są już dziś potrzebne"

Ciekawe dlaczego nadal DR ma drukować PWPW skoro rejestracja pojazdu jest czynnością elektroniczną i w obecnej dobie podrobienie DR nie ma najmniejszego sensu.

Dlaczego SKP nie może zwracać i zatrzymywać DR w sposób elektroniczny?

Dlaczego gdy DR zostanie zatrzymany jest przez Policję a użytkownik pojazdu wykona BT na SKP to dlaczego SKP nie może oddać zatrzymanego elektronicznie DR?

Jak widać hucznie się świętuje ułatwienia dla obywatela, które w praktyce są związane z niepotrzebnymi procedurami i wizytami w urzędach bądź instytucjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielg539 bo najlepiej dotrzeć do wyborcy kiełbasą wyborczą, przecież lada moment wybory, to

Cytat

 zniesienie obowiązków, które kosztują obywatela,

brzmi bardzo przekonująco.

ale kiedy brak obowiązku wymiany dr tego nie wie nikt https://moto.wp.pl/dowodu-rejestracyjnego-nie-musimy-wozic-ale-trzeba-go-wymieniac-ministerstwa-nie-zgraly-swoich-dzialan-6304402119051393a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎12 o 19:06, danielg539 napisał:

Dlaczego SKP nie może zwracać i zatrzymywać DR w sposób elektroniczny?

Właśnie dlaczego? Przecież na policji by było luźniej od petentów zawracających d..e a i WK by trochę zmniejszyły kolejki. Widzą tu więcej plusów niż minusów. Boją się dać jak ktoś zauważył diagnostom (plebsowi) tego jakże zdaniem decydentów "odpowiedzialnego" zadania. Trochę mnie takie bezsensowne podejście denerwuje i jako diagnostę ale też biegającego od skp do policji (WK) i z powrotem klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, yatsek napisał:

Trochę mnie takie bezsensowne podejście denerwuje

I nie jesteś odosobniony w tej kwestii ( też mam takie samo zdanie na ten temat ):icon_wink:, wrócę do kwestii niezgodności w CEP ( czyli rozbieżności danych uniemożliwiających ich wprowadzenie do ewidencji ) do dziś musimy zgłaszać elektronicznie lub papierowo ( a od 4 czerwca 2018r.  miało się coś zmienić ).:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozmawiałem ze swoim WK - oni widzą zatrzymanie baz pośrednio / zatrzymanie dzisiaj rano/ - a w danych z CEP lipa - więc to nie wina CEP tylko ograniczenie dostępu do danych dla SKP.  Prędzej czy później będzie z tego smród 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, IVVO napisał:

oni widzą zatrzymanie baz pośrednio

Ta informacja przecież powinna Nam ( jako pierwszym ) wyświetlać się, bo :

53 minuty temu, IVVO napisał:

Prędzej czy później będzie............

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel widząc iż w moim systemie nic nie ma o zatrzymaniu skomentował krótko - To po jaki h... ja tu przyjechałem

I straciłem 4 dychy

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, IVVO napisał:

To po jaki h... ja tu przyjechałem

I jeszcze przecież trzeba ( na Policji czy w WK ) " od ptaszkować " wirtualne zatrzymanie DR ( następna strata czasu dla posiadacza pojazdu ) " co nie ":icon_wink:. Wg. mojej oceny jako diagności zostaliśmy pominięci w tym całym systemie  " dobroci dla zmotoryzowanych obywateli tego kraju ":silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Wam możliwość odblokowania DR? Od tego są odpowiednie organy państwa/administracyjne. Powiem więcej. Po co Wam wiedza o zatrzymaniu DR. To jest w interesie klienta żeby odblokowali mu DR. Jeśli upoważnione organy będą odpowiednio podchodzić do tej kwestii (za usterki/kolizję - badanie dodatkowe a nie OBT, jak to niektóre WK robią), to porządek będzie. A jak klient nie widzi problemu z nie usunięciem zatrzymania, to może następna kontrola OKRD go nauczy. Przestańmy się zajmować nie swoimi sprawami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy doprowadza do kłopotów - pojazd z gazem uczestniczył w kolizji a Ty o tym nie wiesz - robisz zwykłe OBT a za tydzień butla leci w kosmos - twierdze - prędzej czy później będzie problem

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba19787 przeanalizuj sobie na spokojnie i wyciągnij wnioski;-)  cytat 

Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.)

ZAŁĄCZNIK Nr 2 
WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK PODCZAS PRZEPROWADZANIA DODATKOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU :

  1.  Dodatkowe badanie techniczne pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym  zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,     lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych  konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu     drogowego.

      1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu :

         Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego.

            Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie. [ UI ]

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałbym się tylko upewnić. Mimo, że policjant nie zabrał fizycznie dowodu rej. to i tak wydaje zaświadczenie w formie papierowej?

Przyjechał klient na badanie pokolizyjne twierdząc, że nie otrzymał nic od policji, a dowód leży w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.