Skocz do zawartości

Przyczepa sprowadzona z Niemiec


maciej308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jak zarejestrować przyczepę sprowadzoną z Niemiec nie była rejestrowana w Niemczech 

Badania technicznego nie można zrobić bo nie ma DR

Czy WK wyda PC i co trzeba mieć aby WK wydał PC 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przyczepa HL6011  ładowność 6 ton to dmc będzie ponad 8 ton nie była zarejestrowana bo podobno przyjechała z Niemiec z gospodarstwa a w Niemczech nie była rejestrowana bo tam takiej potrzeby nie było ale czy to jest prawda to nie wiem miałem klienta na stacji po poradę czy takie coś się da zarejestrować bo chce kopić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem dokument niemiecki o tytule "Licencja wydana na pojazd który nie jest rejestrowany" Wystawiony na przyczepę rolniczą. Do tego był wystawiony" raport techniczny" z danymi tech. i nr.ramy. 

Jeżeli jest akt kupna sprzedaży .To PC ,tablice próbne i na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @michal_k wyraził się jasno! Pytać w swoim WK!

Raport to raport, a homologacja to homologacja. Pytać o szczegóły tego, co użył tajemniczego sformułowania. Równie dobrze ten raport mógł wystawić niemiecki diagnosta lub podobna Dekra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam , taki przypadek : przyczepa lekka sprowadzona z Danii . Zarejestrowana w Danii , jest DR , TR . jest potrzeba zarejestrować ja wPL . jakie badanie wykonać ? Okresowe odpada bo nie podlega i nie ma zakresu takiego badania , nie ma w cenniku . Ustalenie danych ? Zrobiłem ustalenie ale WK ( mój)  odrzucił bo ma być okresowe przed 1 rej w PL . pytam - jaki zakres badania mam wykonać i jaki cennik zastosować  i jaki termin wyznaczyć ? pani rozłozyla ręce . Okresowego bez wyznaczenia terminu CEP nie przyjmuje . powiedziała twardo i ostatecznie ,że okresowe przed 1 rej , dip a jak ja to zrobie to mój problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie , proszę ja Was , to samo powiedzieć bezpośrednio pani z WK ?  :D . gdyby to nie mój "nadzór " to bym się skłócił niemiłosiernie ale jakoś chce zachować na prawdę dobre stosunki ( bez głupich skojarzeń ) z nimi .

42 minuty temu, Logen napisał:

masz w cenniku przyczepę do 3.5 tony

no jest ,tylko jaki termin wyznaczyć ? bez wyznaczenia terminu CEP "nie łyknie badania okresowego .

42 minuty temu, blakop napisał:

jeśli powiedziała Ci tak jak piszesz

mam to nawet na karteczce z logo WK zapisane . Zapisała klientowi na niej co ma przynieść do WK aby  przyczepę zarejestrować . chcecie skan karteczki ? poprawiłem na okresowe przed 1 rej , bez łączności z CEP ( bo nie przyjmuje bezterminowych ) , wypisałem DIP , w uwagach zapisałem kilka "uwag " i adnotacje ,że ... na wyraźne polecenie WK z .......  .Jutro się wyjaśni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piter1973 napisał:

poprawiłem na okresowe przed 1 rej , bez łączności z CEP ( bo nie przyjmuje bezterminowych ) , wypisałem DIP , w uwagach zapisałem kilka "uwag " i adnotacje ,że ... na wyraźne polecenie WK z .......  .Jutro się wyjaśni .

Ja bym nie poprawił a raczej z kierownikiem WK bym porozmawiał.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz coś takiego robiłem. Zrobiłem okresowe przed pierwszą rejestracją z DIPem. Z cennika przyczepa do 3,5 tony. Termin badania BEZTERMINOWO. Cepik łyknął, Wydział komunikacji łyknął. Ale w sumie tak jak teraz was czytam to ustalenie danych też powinno być dobrze, a chyba nawet lepiej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielg539 napisał:

z kierownikiem WK bym porozmawiał.

miałem przyjemność osobiście  dziś telefonicznie . to polecenie to od kogo myślisz dostałem  ?

dzięki za odpowiedzi , uspokoiliście mnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piter1973 napisał:

czy możecie , proszę ja Was , to samo powiedzieć bezpośrednio pani z WK ?  :D . gdyby to nie mój "nadzór " to bym się skłócił niemiłosiernie ale jakoś chce zachować na prawdę dobre stosunki ( bez głupich skojarzeń ) z nimi .

Pokaż tylko pani co na forum napisali :giggle:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... No nie wiem...

Zaiste ta przyczepka nie podlega cyklicznym badaniom okresowym, ale głęboko trzeba się zastanowić czy nie łapię się na okresowe badanie przed pierwszą rejestracją:

 

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega

b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6–10.

 

Trudna sprawa! :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piter1973 napisał:

 Ustalenie danych ? Zrobiłem ustalenie ale WK ( mój)  odrzucił bo ma być okresowe przed 1 rej w PL . 

No to ja ci odpowiem: miałem bardzo podobnie jak ty  ,  dla spokoju pani w WK i "zadowolenia" klienta ustąpiłem. Wypłynęło na kontroli  TDT . Ja mam wpis a przedstawiciel WK uśmieszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Paprock napisał:

trzeba się zastanowić czy nie łapię się na okresowe badanie przed pierwszą rejestracją:

tylko cep nie wpuszcza okresowego badania przed 1 rej bez podania terminu . XXXX-ów  nie przyjmuje , bezterminowo nie przyjmuje . zrobiłem bez cepa . na wszelki  mam karteczkę z WK z odręcznym pismem pani z WK gdzie jest jasno napisane że diagnosta ma poprawić badanie na okresowe przed 1 rej w PL .wiem , podpisu i stempla nie ma ale jest logo WK , charakter pisma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

głęboko trzeba się zastanowić czy nie łapię się na okresowe badanie przed pierwszą rejestracją

 

Nie łapie się. Przyczepa lekka nie podlega okresowym badaniom.

 

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

miałem przyjemność osobiście  dziś telefonicznie . to polecenie to od kogo myślisz dostałem  ?

 

I przez to uleganie takie niedouczone głupki z WK będą zawsze tego wymagać.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wszystko rozumiem. Jakoś te badania robić trzeba, mimo zawiłości przepisów i niedoskonałości cepa. Mimo wszystko należałoby wpierwej rozwikłać przepis, a następnie ścigać twórców cepa. 

Nie mnie oceniać kto jest głupi, a kto nie. Jak widać po przykładach, życie co innego pokazuje. I powtórzę: mowa jest o okresowym badaniu przed pierwszą rejestracją. Dość specyficznym badaniu, bo i DiP, i tablic nie trzeba mieć. Także dla mnie, to jest ciut inne okresowe badanie, niż „klasyczne” okresowe badanie. No takie moje pokręcone zdanie. Można się zgadzać. Można też przeciwne zdanie mieć. Nie pierwszy i nie ostatni przepis o niejasnej interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są w tej kwestii jasne. A Ty próbujesz naciągać.

 

Badania "okresowe" przyczep lekkich skończyły się w momencie, kiedy zniknęło z PORD tzw. pierwsze badanie. Kiedy istniało pierwsze - przyczepa lekka mu podlegała (jednorazowo). A teraz nie ma pierwszego, a okresowemu nie podlega. Amen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie, również związane z wydziałem komunikacji. Podstawiono motorower bez tablic na pierwsze badanie. Sęk w tym że nie było zagranicznego dowodu rejestracyjnego tylko wyciąg ze świadectwa homologacji. Nie był to nowy pojazd, miał 2 lata i parę tysiaków przebiegu. Odmówiono badania ze względu na brak odpowiedniego dokumentu. Zalecono pozwolenie czasowe i czerwoną tablicę. Po konsultacjach Wydział Komunikacji stwierdził że takie badanie można wykonać bez tablic na podstawie homologacji. Co o tym sądzicie ??

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michal_k napisał:

Przepisy są w tej kwestii jasne. A Ty próbujesz naciągać.

 

Właśnie widać jak jasne. :evil:

Tak! Naciągam, żeby jakoś sobie takie badanie uzasadnić. To tak, jak rejestracja i czasowa rejestracja. Podobnie jak czynności z HAKIEM są albo nie są badaniem. No i klasyka z niepodzielnym podatkowym badaniem, a jednak na trzy dzielonym bezpodstawnie. Wypisz wymaluj tutaj identiko. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.