Skocz do zawartości

Przeróbka lamp na xsenony.


Ruslan Vitkovic

Rekomendowane odpowiedzi

tak się zastanawiam czemu nie dostaje powiadomień o `ruchu ` na forum :/

odnośnie tematu wczoraj widziałem volvo xc90 z dziadostwem w reflektorach 8)

dzisiaj muszę kogoś wyleczyć z tych światełek, za długo miałem przerwę :D

 

Faktycznie, ważne zadanie, z pewnością szkodliwość społeczna o wiele większa niż jazda na bani czy haju, no ale też "ofiara" łatwiejsza do złapania i w buzie nie da... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrajnych przypadkach podczas jazdy po drodze o nachyleniu powyżej 10% przy wjeżdżaniu na wzniesienie zasięg świateł mijania wyniesie najwyżej kilkanaście matrów, a podczas zjazdu światła mijania będą mialy zasięg swiateł drogowych i będą oślepiać jadących z przeciwka.

 

Mi się wydaje ze jeżeli jedziemy bez pasażerów to światła są ustawione na maxa na górę, wiec w przypadku zjazdów z pochyłości układ nie podniesie świateł wyżej bo się nie da już wyżej chyba ze mammy 3 pasażerów i światła powinny być obniżone a układ wtedy nam podniesie światła to wtedy będzie oślepiało innych no i do tego chyba dochodzi czas bo gdzieś mi się obiło o uszy ze on poziomuje dopiero po 15 s wiec jeżeli zjedziemy w czasie krótszym niż 15s to układ wcale nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

tak się zastanawiam czemu nie dostaje powiadomień o `ruchu ` na forum :/

odnośnie tematu wczoraj widziałem volvo xc90 z dziadostwem w reflektorach 8)

dzisiaj muszę kogoś wyleczyć z tych światełek, za długo miałem przerwę :D

 

Scigaj Sierzant scigaj tylko nie zdziw sie bo XC to moze miec fabrycznie zamontowane.

A no i prosze o lagodny traktowanie zoltych motocykli z HID'em bo czasem bywam w Twoich okolicach, na krotko, przelotem rzeklbym, bo drogi nie najgorsze ale bywam.

BTW nie wiem czy wczoraj na Twojej dzialce nie prostowalem danych wypisanych na pokwitowaniu. Alez sie pan aspirant tlumaczyl z pomylki - zupelnie niepotrzebnie bo przeciez na jednym wozku jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jedziemy bez pasażerów to światła są ustawione na maxa na górę

Tak jest w przypadku tradycyjnej regulacji, ale w tym przypadku nie wiadomo w którym miejscu ustawi ci silniczki to ustrojstwo. Ze sposobu kalibracji podanego na aukcji wynika, że po podłączeniu do silniczków trzeba ustawić światła, czyli w domyśle "światła te zostaną przestawione" a to oznaczałoby, że silniczki nie będa ustawione na maxa w górę. Gdyby kalibrację przeprowadzało się w ten sposób, że podłączamy urządzenie do prawidłowo ustawionych świateł i tak regulujemy tą "przystawką" aby światła pozostały w pozycji pierwotnej wtedy Twoje rozumowanie byłoby poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji fabrycznych korektorów świateł w pojazdach wyposażonych w lampy wyładowcze wynosi 0,5-1 s. Jeżeli w tym chińskim badziewiu czas ten wynosi 15 s to na pewno nie spełniają one poprawnie swojej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji fabrycznych korektorów świateł w pojazdach wyposażonych w lampy wyładowcze wynosi 0,5-1 s.

 

Też kiedyś tak myślałem. Ale to akurat dotyczy najnowszych układów. Tam rzeczywiście regulacja jest przeprowadzana w czasie rzeczywistym (heh... masło maślane mi wyszło :) ) ale troszku starsze pojazdy mają korekcję po upływie pewnego czasu i jest to faktycznie kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

czytaliście dokładnie regulamin 48 z 30.05.2007 wersja 4 [poprawka1] ? poz 6.2.9 mówi ze xenony mozna stosować wyłącznie z urządzeniem do oczyszczania lamp ,zgodnie z regulaminem 45 [1] i ta jedynka w nawiasie opisana poniżej mówi ,że - umawiające się strony odpowiednich regulaminów mogą jednak zabronić stosowania mechanicznych urządzeń czyszczących,jeżeli zamontowane są plastikowe klosze lamp [świateł] oznaczone symbolem PL - koniec cytatu ,teraz obecne auta mają wyłącznie klosze reflektorów plastikowe ,widziałem mase pojazdów z xenonami fabrycznymi ,co nie miały spryskiwaczy ,np Volkswagen Passat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umawiające się strony odpowiednich regulaminów mogą jednak zabronić stosowania mechanicznych urządzeń czyszczących,jeżeli zamontowane są plastikowe klosze lamp [świateł] oznaczone symbolem PL - koniec cytatu ,teraz obecne auta mają wyłącznie klosze reflektorów plastikowe ,widziałem mase pojazdów z xenonami fabrycznymi ,co nie miały spryskiwaczy ,np Volkswagen Passat

 

Według mnie mechaniczne czyszczenie to jest wycieraczka a nie spryskiwacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem nowego Pasat B z salonu bixenony wraz z doswietlaniem zakretów i nie ma zadnych wycieraczek reflektorow tylko spryskiwacze !!!!

wiec dziwię ze ,ze mowicie o wycieraczkach?

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych wycieraczek reflektorow tylko spryskiwacze !!!!

 

tak , one mają kapkę większe ciśnienie, dlatego mogą zastąpić niejako wycieraczki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak , one mają kapkę większe ciśnienie, dlatego mogą zastąpić niejako wycieraczki ,,,

 

Podobno nawet do 40 atm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdczas jazdy w dzień proponuje na czas spryskiwania szyby wyłączać swiatła mijania, to spryskiwacz reflektorów nie zadziała. :)

adam1501, Przyjemności kosztują

Zwlaszcza jak sie przepali żarówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Psuj"

 

Palnik. Akurat najtańsza rzecz z zestawu. Zaboli dopiero jak szlag trafi przetwornicę :)

 

Racja palnik. :) Pół biedy jak przetwornica jest wymienna, choć i tak warto szukać używanej całej lampy bo może być taniej. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie Wasz problem nie Wasz kasa.

Nie martwcie sie iel to kosztuje.

MOje auto moj problem

A koszt jednej liry plynu mniej niz piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się nie martwimy, tylko zadziwia nas kwestia, że kogoś stać na konia a nie stać go później na owies. Przypadek ze swego podwórka, klient ma pękniętą szybę czołową i przyjechał na BT i mówię do niego, że to trzeba wymienić a on do mnie z tekstem "...czy ja jestem świadomy kosztów tej operacji, on nic nie będzie wymieniał bo to drogo kosztuje i poszuka mniej dociekliwej SKP..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek, przyjeżdża gość dwa dni przed końcem ważności BT, na szybie krecha od słupka do słupka i pyta (przejdzie to u was?). Panie, pierwszy napotkany patrol policji dowód panu weźmie,,,gość na to, nie weźmie jestem z branży,,,nie u was to przejdzie gdzie indziej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybie krecha od słupka do słupka i pyta (przejdzie to u was?

A ja mówię że przegląd przejdzie tylko wynik badania będzie negatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,nie u was to przejdzie gdzie indziej,,,
Trzeba wiec było zadzwonić do "branży" niech z drogi go "ściągną" Bezrozumne chwasty w każdej branży 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.