Skocz do zawartości

Przeróbka lamp na xsenony.


Ruslan Vitkovic

Rekomendowane odpowiedzi

czy jakieś żarniki z obsadą np h7 mają atest ?

Skoro element świetlny halogenowy to nie wyładowczy, który ma posiadać swoje oznaczenie homologacyjne.

Nie bądz taki pewny bo są juz zestawy hid z żarnikami d2s i wszytko ładnie pasuje.

Jestem pewny bo jak do reflektora homologowanego HCR włożysz wyładowcze źródło światła to z premedytacją stracisz DR a w uwagach zaświadczenia dostaniesz zapis "...zakaz poruszania się po drogach publicznych..." i przy próbie odjechania spod SKP o własnych siłach z mojej strony zostanie wykonany telefon do najbliższego "gniazda sierżantów". Nie stać Cię na taki zestaw w pojeździe to nie kombinuj tylko zbieraj odpowiednią ilość kasy na odpowiedni zestaw bądź auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądz taki pewny bo są juz zestawy hid z żarnikami d2s i wszytko ładnie pasuje.

 

Letko fantazja cię ponosi :D Nie ma takich zestawów, bo nie pasują one do kloszów lamp typu H i nikt by tego nie kupił. Mówisz o niefirmowych palnikach sprzedawanych na alledrogo (chińszczyzna) Kolega kupił za 100 pln dwa palniki i musiał piłować je pilnikiem bo nie wchodziły a jeden spalił się po trzech dniach :evil: Stówa w błoto i poszedł do sklepu kupił philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie zestawy zobacz na allegro sprzedawcy oferują hidy z zarnikami h7 h4 ale i również D2S, nie miałem tego w reku wiec nie wiem czy trzeba coś piłowac czy nie ale i do tego są specjalne adaptery tak żeby podpiąć przetwornice HID. Wiec nawet mając oryginalny żarnik philipsa możesz za pomocą adapteru podpiąć przetwornice HID . Ja wszystko rozumiem ze jak jest HCR to to kazdy xenon w tej lampie jest nie legalny i ze chińskie żarniki to dziadostwo. Ale mam lapę z holologacją DC i ona ma obsadę zarówki h7 wiec moje pytanie brzmi jakie oznaczenia na żarniku i przetowrnicy mam szukać żeby xenon był legalny, oczywiście mam system samooczyszczania i samopoziomowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec moje pytanie brzmi jakie oznaczenia na żarniku i przetowrnicy mam szukać żeby xenon był legalny

Za Dz.U.32:

"...§ 10. 1. Przedmioty wyposażenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich użytkowania i ochroną środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:

1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";

2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;

3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;

4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;

5) tablice rejestracyjne mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli oznakowane są znakiem producenta zgodnie z przepisami o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.

2. Przepis ust.1 stosuje się do producentów, importerów, dystrybutorów oraz podmiotów montujących i świadczących usługi.

3. Wykaz przedmiotów wyposażenia i części związanych z bezpieczeństwem użytkowania pojazdu i ochroną środowiska podlegających sprawdzeniu w tym zakresie przez jednostki akredytowane w polskim systemie akredytacji określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

4. Przedmioty wyposażenia i części objęte obowiązkiem homologacji typu określone są w przepisach o homologacji pojazdów..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam lapę z holologacją DC i ona ma obsadę zarówki h7 wiec moje pytanie brzmi jakie oznaczenia na żarniku i przetowrnicy mam szukać żeby xenon był legalny,

 

Żaden nie będzie bo ksenon nie ma prawa mieć mocowania typu H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włansśe oglądałem przetwornice najtańsze od zestawu hid i jest na nich E13 oraz CE a na żarniku z obsadą h7 dokładnie tak jak piszesz nie ma nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś takie cudo w reflektorze http://www.fotosik.pl/aukcja/55946/086e2db687a61c27.html

 

Pomyslowośc chinoli nie zna granic. Ciekaw jestem jaką homologację mają te żarówki - myślę że nie mają żadnej a wtedy stosować ich oczywiście nie wolno. Ciekawe jaką granice swiatla i cienia mają reflektory po zamontowaniu takich żarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie diodowe pojazdów to jest nieunikniona przyszłość. I to dobra dla nas przyszłość... ale nie w tej formie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby czytali forum. :)

Nie sądzę bo w programie "Na osi" nie siedziałby sierżant na tle TIRa z dziesiątkami różnej maści świateł na sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bo w programie "Na osi" nie siedziałby sierżant na tle TIRa z dziesiątkami różnej maści świateł na sobie.

 

Też mnie to zastanawiało jak to jest że sierżant i inspektor swoją obecnością firmują "choinki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim w praktyce ale nie koniecznie mi się to podoba ponieważ gdyby układ samo poziomowania był tak prosty a jednocześnie skuteczny fabrycznie pojazdy były by wyposażane w takie układy. Póki nie spotkam się z tym w praktyce i nie sprawdzę jak to działa i czy posiada dopuszczenie nie odpowiem autorytatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten układ jest do bani ponieważ odnosi dane do poziomu bezwzględnego a układy montowane w pojazdach odczytują pochylenie pojazdu względem drogi. Ten układ będzie obniżał światła podczas postoju na wzniesieniu i podnosił je np. poczas długotrwałej jazdy "z górki" nie bacząc na to, że to droga się pochyliła, nie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten układ jest do bani ponieważ odnosi dane do poziomu bezwzględnego a układy montowane w pojazdach odczytują pochylenie pojazdu względem drogi. Ten układ będzie obniżał światła podczas postoju na wzniesieniu i podnosił je np. poczas długotrwałej jazdy "z górki" nie bacząc na to, że to droga się pochyliła, nie samochód.

 

Masz 100% racji uklad taki nie będzie działałał poprawnie. W skrajnych przypadkach podczas jazdy po drodze o nachyleniu powyżej 10% przy wjeżdżaniu na wzniesienie zasięg świateł mijania wyniesie najwyżej kilkanaście matrów, a podczas zjazdu światła mijania będą mialy zasięg swiateł drogowych i będą oślepiać jadących z przeciwka. Wniosek jest taki, że stosowanie takiego układu samopoziomowania jest gorsze niż nie stosowanie żadnego układu samopoziomowania. :sad:

Każdy fabryczny układ samopoziomowania reflektorów oblicz położenie korektora świateł w oparciu o położenie nadwozia względem jezdni (mieży ugięcie zawieszenia) a nie względem poziomu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czemu nie dostaje powiadomień o `ruchu ` na forum :/

odnośnie tematu wczoraj widziałem volvo xc90 z dziadostwem w reflektorach 8)

dzisiaj muszę kogoś wyleczyć z tych światełek, za długo miałem przerwę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.