Skocz do zawartości

Wynik badania negatywny USZ


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Temat prawie z przed roku ... ale co tam ...

Jak sam napisałeś

50 minut temu, Koszak napisał:

 w cepiku jest widoczny wynik negatywny wraz z usterką? 

To na jakiej podstawie taki pojazd może się poruszać po drogach, jak twierdzi policja ?

A przypominam, iż ta informacja policji jest z roku 2012, a więc z czasów kiedy nie tylko policja nie wiedziała jaki był wynik badania. Dlatego może być nieaktualna

Tym bardziej, że co innego brak adnotacji hak, czy gaz, a co innego luzy w układzie kierowniczym, zawieszeniu lub wycieki płynu hamulcowego, które mogą zagrażać porządkowi ruchu

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jest mętlik, więc konkretne pytanie: Czy przy obowiązujących obecnie przepisać przy USZ wysyłacie zatrzymany dowód rejestracyjny do organu rejestrującego czy dowód leży u Was aż wróci na poprawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wystąpienia przesłanek do zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) Diagnosta zatrzymuje dokument i przesyła go do organu, który go wydał, nie ma możliwości zwrotu zatrzymanego dokumentu. W tym przypadku zwrotu dokumentu może dokonać wyłącznie organ, który go wydał (właściwy starosta).

Podsumowując : zatrzymujesz fizycznie DR,PC i niezwłocznie przesyłasz z zaświadczeniem z BT do organu, który go wydał.

O! :smile:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

SKP nie ma wirtualnego zatrzymania, a tylko i wyłącznie fizyczne --> zwrotu dokonuje WK.

Po chłopsku to ujmując:
nie można dać klientowi negatywa i zatrzymać dowodu, a dwa dni później dać mu pozytywa (poprawka) i oddać mu DR
--> taki DR będzie miał w CEP status zatrzymanego do czasu wizyty klienta w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SKP nie powinna mieć możliwości zatrzymania wirtualnego a po usunięciu usterek jego zwrotu? Co stoi na przeszkodzie by ten przepis zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rzeczoznawca napisał:

Co stoi na przeszkodzie by ten przepis zmienić ?

Zapewne potrzeba czasu. Rok czekaliśmy na możliwość zwroty wirtualnie zatrzymanego DR to może za następny rok sami będziemy mogli zatrzymywać tak DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 14.03.2021 o 15:11, rzeczoznawca napisał:

Co stoi na przeszkodzie by ten przepis zmienić ?

To pytanie należy skierować do ustawodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komu? Bo jakby co, to za ścianą jest kompania, która bierze sprawy w swoje ręce! Powtarzam: komu zadać pytanie konkretnie?

A może sam byś podpytał, co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podpytam, bo szczerze mówiąc mi to wisi, ale proszę:

Prawo do złożenia skargi lub wniosku gwarantuje Konstytucja RP. Skargi i wnioski w Ministerstwie Infrastruktury przyjmuje Departament Kontroli.

Skargę lub wniosek możesz:

  • przesłać listownie na adres:

Ministerstwo Infrastruktury
Departament Kontroli
ul. Chałubińskiego 4/6
00-928 Warszawa

  • doręczyć osobiście do Kancelarii Głównej MI, przy ul. Chałubińskiego 4/6 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16.00.
  • złożyć ustnie do protokołu w Wydziale Skarg i Wniosków Departamentu Kontroli, przy ul. Chałubińskiego 4/6, we wszystkie dni powszednie w godzinach pracy urzędu – od 8.15 do 16.15, a we wtorki od 8.15 do 17.15;
  • przesłać pocztą elektroniczną na adres: skargi.wnioski@mi.gov.pl;


Pamiętaj:

  • Zamieść w swojej skardze lub wniosku imię, nazwisko i adres. Jeśli tego nie zrobisz, pozostawimy pismo bez rozpoznania.
  • Skarg i wniosków nie przyjmujemy telefonicznie.
  • Jeśli zdecydujesz się złożyć skargę lub wniosek ustnie, pracownik naszego ministerstwa sporządzi protokół. Oprócz Ciebie, on także złoży swój podpis na dokumencie. Możesz zażądać od niego potwierdzenia złożenia skargi lub wniosku.


W sprawie skargi lub wniosku, możesz też spotkać się z członkiem kierownictwa ministerstwa. Uzgodnij wcześniej termin wizyty z pracownikami Departamentu Kontroli. Możesz to zrobić telefonicznie pod nr: 22 630 11 97, 22 630 15 05 lub 22 630 17 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś kombinujesz. Odpowiadasz, że pytanie w sprawie zmiany przepisu nalży skierować do ustawodawcy. To pytam konkretnie komu, a Ty mi wywieszasz "zeszyt" skarg i zażaleń. Sorry ale to nie ustawodawca. No przynajmniej dla mnie.

Krótka piłka, kto pełni rolę ustawodawczą w Polsce?

A tu na pamiątkę:

10968375_863896937010533_109709975376460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 15:11, rzeczoznawca napisał:

Co stoi na przeszkodzie by ten przepis zmienić ?

Zaczynając od poczatku ;

- Jeden (przynajmniej), który da taki projekt

- 230 +1, by w sejmie przeszło

- 50 + 1, by w senacie przeszło

- Długopis, by podpisać

To chyba niezbędne minimum, czy się mylę ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój.

Może ma tak jak ja. Mnie też wisi i jeszcze lotto ... jak majtek zapomnę założyć. Wiek już nie ten, to się i zapomina człowiek czasem ... :oops:

 

:icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mecher napisał:

jak majtek zapomnę założyć

O ! i od razu widać, że Kolega " *rurek " nie nosi. :P

* spodnie - żeby nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 17:12, LUKASZ_7 napisał:

 

W dniu 18.11.2019 o 17:12, LUKASZ_7 napisał:

Mam pytanie.

Wykonano BTP z wynikiem negatywnym UI - sworzeń wahacza nadmierny luz.

Klient dostał zaświadczenie.

Dwa dni później policja zatrzymuje go do kontroli. Okazuje On podczas kontroli DR i zaświadczenie.

Zatrzymują mu wirtualnie DR, za brak ważnych badań technicznych, mandat, pokwitowanie itp.

Klient tłumaczy się dowodem i zaświadczeniem, oraz tym że jest umówiony już na warsztat.

Policjant: Ten papier /mowa o zaświadczeniu/ nic nie znaczy, jest nieważny.

 

Moje pytanie:

a) miał takie prawo

b) miał ale mógł pouczyć

c) nie miał podstaw zatrzymywać DR

 

spotkaliście się z takim czymś? bo ja  pierwszy raz od 7 lat bycia w zawodzie.

Czy to jest normalne, czy może już nie?

I czy jest to już konsekwencja zbierania na 500+  i 13 emerytur ? :P

 

Dziękuje za rzeczową odpowiedź.

 

Policja może zatrzymać DR pojazdu za niepoddanie pojazdu BT. Jeśli pojazd został poddany BT i uzyskał N to Policja nie powinna zatrzymać DR, chyba, że znajdą inne usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz quiz. Klient naprawia sworzeń i wraca na poprawkowe BT. Jakie czynności wykonuje diagnosta, jakie badanie i jaką pobiera opłatę ? :lol:

Oczywiście moje pytanie odnosi się do przypadku opisanego wyżej łącznie z zabranym DR

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolf napisał:

Policja może zatrzymać DR pojazdu za niepoddanie pojazdu BT. Jeśli pojazd został poddany BT i uzyskał N to Policja nie powinna zatrzymać DR, chyba, że znajdą inne usterki.

Ta? Zakładając, że poddał się badaniu w wyznaczonym terminie nie oznacza jeszcze, że wszystkie znamiona zostały spełnione co do nie zatrzymywania dowodu. Bo po pierwsze: gdzie termin badania wyznaczony prawidłowo? Bo po drugie: co ten samochód miał wspólnego z artykułem 66 ustawy PoRD? Bo po trzecie: co zausterkowany samochód robi na publicznej drodze? A po czwarte, to jest wprost z życia wzięte wyjaśnienie dylematu, że z UI się nie jeździ!

48 minut temu, Rafi90 napisał:

No to teraz quiz.

Siadam do kompa, ściągam cepikowe dane i widzę co mam na czerwono. Opowieści z mchu i paproci są bez znaczenia. Liczy się ostatni stan faktyczny.

A tam link z historycznych wytycznych do dalszej polemiki: 👉 https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14333-wynik-badania-negatywny-usz/&do=findComment&comment=281197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paprock napisał:

kto pełni rolę ustawodawczą

Kiedyś był taki przedmiot w szkole Wiedza Obywatelska, potem zmieniono nazwę na Wiedza o Społeczeństwie i z tego co pamiętam to mamy trójpodział władzy, a mianowicie:

Władza ustawodawcza (Sejm, Senat)

Władza wykonawcza (Rada ministrów czyli rząd)

Władza sądownicza (chyba nie trzeba definiować)

Jeżeli coś się zmieniło, albo ja się pomyliłem, albo czegoś nie wiem, to przepraszam, możesz mnie poprawić.

W tej informacji, którą przytoczyłem w poprzednim wpisie możesz nie tylko donieść na kogoś, ale również złożyć wniosek, więc tak do końca nie wiem o co Ci chodzi?

17 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

Od jak dawna

Oczywiście miałem na myśli tylko i wyłącznie elektroniczne zatrzymywanie i oddawanie DR, jeżeli myślałbym o czymś innym, napisałbym "on".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Slawex napisał:

Skargę lub wniosek możesz:

  • przesłać listownie na adres:

Ministerstwo Infrastruktury
Departament Kontroli

Ten, Departament (jak doczytałem) zmianami przepisów  raczej się nie zajmuję. Ale co ciekawe przeprowadza kontrole podległych mu organów administracji wtedy gdy ktoś się wpisze do "książki życzeń i zażaleń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.