Skocz do zawartości

Wynik badania negatywny USZ


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

zmianami przepisów  raczej się nie zajmuję

No to nie wiem, jak Paprockowi tak zależy na tej informacji, to zawsze może udać się do najbliższego mu biura poselskiego i tam na sto procent uzyska informację jak i co zrobić krok po kroku. Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem jakiś czas temu dowód za USZ. Wysłałem go do odpowiedniego wydziału komunikacji. Przyjechali na ponowne, był pozytyw, wydałem zaświadczenie. Kilka dni temu babka odebrała dowód od siebie z wydziału i przyjechała po pieczątkę. Jeśli jej wierzyć to Panie w wydziale komunikacji były zaskoczone że co ja w ogóle odwalam 🙄 😁

Edit: Badanie ponowne 20zł brutto, wysłanie poleconego z potwierdzeniem odbioru - 9,5zł + dojazd na pocztę.🤣

Edytowane przez Gentleman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie min. dla tego diagnosta powinien móc zatrzymać i oddać DR elektronicznie.

2 godziny temu, Gentleman napisał:

Badanie ponowne 20zł brutto, wysłanie poleconego z potwierdzeniem odbioru - 9,5zł + dojazd na pocztę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rzeczoznawca napisał:

I właśnie min. dla tego

Nie cytuje się w całości postu poprzedzającego. Można dostać darmową "kreskę" ...

Choć pewnie niektórzy, "kreskę" chętnie by wciągnęli :giggle: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czytając waszą twórczość myślę sobie że zatrzymanie DR przez diagnostę to jest najgorsza możliwa kara dla klienta 😁, jak zostanie raz przeciągnięty przez ten cykl to mu się odechce przyjeżdżać na przegląd śmietnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz to za mało, jakby takie przejścia rok po roku nastąpiły to może by coś klientowi zaświtało, że rzeczywiście nikt się pod złom nie podłoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 19:48, bertone122 napisał:

to mu się odechce przyjeżdżać na przegląd śmietnikiem

Na to bym nie liczył. Jest grupa klientów, którzy przyjeżdżają takim "październikiem", że powinno się kierowcę zakopać w kanale, a on jeszcze z fochem odjeżdża, że nie chcesz podjąć się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 08:06, adam1501 napisał:

, a on jeszcze z fochem odjeżdża, że nie chcesz podjąć się tematu

Ja się podejmuję tematu :D, właśnie wczoraj miałem przypadek Peugeot 407, przeszło dwa tygodnie temu dałem mu N za światła, Airbag, sygnał dźwiękowy i sworzeń wahacza, oczywiście miał pretensje do mnie że musiał zapłacić dwa razy za przegląd i że przecież nie musiałem mu pisać o światłach na zaświadczeniu tylko powiedzieć żeby zrobił, kontrolkę airbag mechanik mu wykasował błędy i zgasła a sygnał zaczął działać ... normalnie czułem w powietrzu ten hejt od niego i poczułem te ch... które na mnie powiesił za plecami :) ale może następnym razem przyjedzie na przegląd (jeśli przyjedzie) chociaż z działającymi światłami i bez dziury w kloszu tylnym (to przelało czarę) jestem młodym diagnostą więc nadal wierzę w tych ludzi a jeśli to nie poskutkuje to będę ich punktował do skutku, nie mam nic przeciwko wypisywaniu usterek, ich strata, nasz zarobek, jest jeszcze opcja "oceny technicznej przed przeglądowej" za 40 zł, inteligentni ludzie z tego korzystają a inteligentni inaczej twierdzą że to za drogo bo to koszt połowy przeglądu :D, każdy ma wybór ;) trzymajcie się panowie diagności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bertone122 napisał:

jest jeszcze opcja "oceny technicznej przed przeglądowej" za 40 zł

A proszę mi ładnie opowiedzieć z jakiego zapisu " naszych czynności " to wynika i skąd " akurat " taka kwota ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leski66 napisał:

z jakiego zapisu " naszych czynności " to wynika i skąd

 

1 minutę temu, IVVO napisał:

w której ustawie

to jest nasza firmowa usługa , nasz pomysł, nie jest opatentowany także możecie naśladować za darmo, nie dziękujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bertone122 napisał:

to jest nasza firmowa usługa , nasz pomysł

Stacja kontroli to nie stacja diagnostyczna - wystawiacie za to paragon/fakturę - na podstawie której pozycji z cennika

I czy wprowadzacie to do rejestru badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 5. 1. Rejestr prowadzi podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów. Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem
systemu informatycznego.                                                                                                                                                            2. W rejestrze zamieszcza się dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu jest określony w załączniku nr 8 do rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Tobie tego klarował bo tematów na ten temat już było w pi ..u

12 minut temu, bertone122 napisał:

co to za czynności?

W tym co zaznaczyłeś masz odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivvo, są dwa fronty w tej sprawie. Jeden za, że wolna gospodarka i swoboda działalności. A drugi, że jednak stacja to działalność regulowana. W każdym razie ładu nie dojdziesz. Ktoś tam coś próbuję usystematyzować, zalegalizować, żeby to, co dzisiaj lewe było jutro prawe, ale ja wiem kiedy to będzie... OK, masz rację. "W pi...u" było już klepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

z jakiego zapisu

 

48 minut temu, Rafi90 napisał:

więcej złego niż dobrego

 

37 minut temu, IVVO napisał:

takie rzeczy za kesz

 

22 minuty temu, Paprock napisał:

wolna gospodarka i swoboda działalności

Dziękuję wam za przestrogę, rozumiem że wy w godzinach pracy na skp nie świadczycie żadnych innych usług niż te które są w Dz.U. 223 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak prześwietlisz tematy - a jest ich naprawdę wiele - to tyle z tego iż na końcu będziesz sam się drapał z zabitym ćwiekiem - przegroda, swoboda - opis cennika..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bertone122, daj 'se' na luz i rób co chcesz. Tego nie rozbierze, nie ogarnie, nie rozkmini... Są stacje przy serwisach gdzie różne cuda się wydziwia. U mnie po godzinach i opony i klocki i olej się wymienia w aucie pracownika lub jego rodziny. Są akcje wespół z Organami typu "Sprawdź światła przed wakacjami". Jedni oferują dzikie "usługi" między badaniami. Inni w tym czasie przerwę techniczną ogłaszają. Jakoś się kręci i wszyscy zadowoleni. 

Tak się jakoś mi ze dwa razy złożyło, że akurat podczas kontroli trafił się samochód po serwisie na ścieżkę diagnostyczną z wydrukiem dla klienta. Już mniejsza o to, czy szło o hamulce, czy o amortyzatory. Ale inspektorzy coś tam do protokołu wklepali, że samochodu marki... numer rejestracyjny... nie wprowadzono do rejestru. Innym razem przerwałem popisowe badanie, bo akurat znajomy po opony podskoczył, które mu w kanciapie przechowywałem. No i zespół kontrolny też miał o to zastrzeżenia, ale już poza protokołem reprymendą zostałem pouczony, że tak nie należy robić. Ja durnowaty odrzekłem, że fakt, racja, bo która lubi przerywane.:silent: Jakby kogoś dziwiło, to u nas chodzą koedukacyjne zespoły.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Jeśli już komuś coś sprawdzasz, życzliwie, oczywiście za free przejeżdżasz przez stanowisko, to żadnych wydruków, żadnych zdjęć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

Ja durnowaty odrzekłem, że fakt, racja, bo która lubi przerywane.

Heeeheeee. , ale " niby ogólnie " jest to lepsze niż w " opakowaniu " :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.