Skocz do zawartości

Wynik badania negatywny USZ


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś dawniej, kiedy ludzie byli mądrzejsi, a już ci młodsi bywali bardziej ogarnięci, to owszem, robiło się i sprawdzenia i żarówki i stuki na pukaniu i inne takie. Ale teraz... A w życiu! Dekiel na pięć zeta fakturę bierze, a mi się nie chce całej procedury płatności rozdmuchiwać i rachunki pisać. Grzać terminale płatności i rozpalać kasy fiskalne. I jeszcze żale, że czekać musi, jak to pięć minut i już go nie ma. A kuwa tylko takiego pod auto wpuścisz, to jeszcze tu by pan spojrzał i tam zobaczył, i jeszcze tam popatrzył..., bo jemu się zdaje. Łazi, szwenda się, marnuje czas i robi foty, bo mechanikowi musi pokazać. Pierniczę, nie robię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w chwili wolnej sprawdzę - ale warunek - nic nie drukuje, żadnych fotek, klient nie lata po stacji czy kanale - a jak hasło -" to proszę mi zapisać " - to odpowiadam- " wtedy musiał bym Pana skasować a nie mam ku temu pozycji w cenniku" i Dowiedzenia

A najważniejsza sprawa - to żadnych sprawdzeń przed zakupem a już szczególnie od handlarzy 

Oni szukają "fajnych chłopów" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przed zakupem", to raczej nikt normalny tego nie robi. Kiedyś było, ale na życzenie jednych i drugich się skończyło.

Jakby ktoś miał zastrzeżenia, to uroczyście oświadczam, wręcz przekonany jestem, że ci, co to wykonują jeszcze odstąpią wcześniej lub później. Obstawiam wcześniej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

odstąpią wcześniej lub później

Ja dodam dosadnie - Jeszcze się w G... nie wpi...... - ale to tylko kwestia czasu

A klient potrafi być roszczeniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

to chociaż się nie chwalcie i nie uznawajcie tego za prawilne

Swoboda działalności. Sprawdzenie stanu pojazdu jest dozwolone, cena umowna itd. Oczywiście nie jest to badanie techniczne, więc do rejestru nic się nie wpisuje. Czy komuś zabrali uprawnienia albo zamknęli stację z powodu sprawdzania stanu technicznego? Czy takie sprawdzenie nie podnosi bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

Jedyne czego należy się bać to roszczeniowość klienta - że "źle pan sprawdził" ;)

Edytowane przez michal_k
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

Swoboda działalności

Tak ale prowadzenie SKP jest działalnością regulowaną -i tylko zacytuję tu moje motto z cennika:

w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów
(Dz. U. z dnia 14 października 2004 r.)

Czyli - widziały gały co brały 

To ode mnie wszystko w temacie - w innych podobnych są wszystkie za i przeciw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

Tak ale prowadzenie SKP jest działalnością regulowaną

Ale żaden przepis nie zabrania przedsiębiorcy do wykorzystywania urządzeń na stacji do innych celów zgodnych z prawem.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy o tym było, że... Swoboda działalności nie polega na tym, że jak ktoś sobie smażalnię ryb otworzy w sezonie, to będzie w niej kuł konie. Idzie o to, że jak otwieram kino, to wyświetlam filmy, a nie organizuję pokazy rozbieranych panien. Nikt mi nie zabroni linii kolejowej otworzyć, ale po szynach mają toczyć się wagony, a nie samochody. Mamy stację, jest jej numer, lokalizacja, adres i jest tabela opłat oraz zakres co jak i za ile i przez kogo się tutaj wykonuje. Na stacji wykonuje się badania pojazdów, a do ich przeprowadzania jest przeznaczony diagnosta. Cała reszta o swobodzie to teoria naciągana. Wydział urbanistyki zajmuje się urbanistyką, rejestracja pojazdów rejestracją, a opieka pomocy społecznej pomocą. I nic tu swoboda nie ma do gadania. No sorry, ale takie moje pitolenie o tej niepisanej swobodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, IVVO napisał:

Tak ale prowadzenie SKP jest działalnością regulowaną

Tak, ale wyłącznie w zakresie badań technicznych i czynności wymienionych w rozporządzeniach. Tu zakresy, ceny i sposób wykonywania jest ściśle określony (chociaż też nie do końca). Pozostała działalność SKP nie jest regulowana i podlega tym samym prawom rynkowym co sprzedaż drożdżówek, zapałek, czy lampek choinkowych. Poza tym w działalności każda stacja ma odpowiednie PKD,

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

że "źle pan sprawdził" ;)

 

52 minuty temu, aboz napisał:

Poza tym w działalności każda stacja ma odpowiednie PKD

Chociaż dwóch mnie podniosło na duchu :) Myślę że każdy kto się tutaj wypowiedział ma rację, a to się bierze stąd że polskie przepisy są niejasne, nie powinno się ich  interpretować tylko robić tak jak jest napisane :) ale wy wszyscy powinniście wiedzieć że to jest utopia, jest jeszcze jedna strona medalu :D robienie czegoś dla kogoś za darmo albo za piwo jest po pierwsze nie oplacalne a po drugie karalne, bo od usługi za piwo nie odprowadzisz podatku VAT a ja osobiście bardziej boję się US niż TDT, klient przychodzi do biura i mówi co chce, jeśli przegląd okresowy to płaci ustawową kwotę plus 1zl na cepik i cześć, następnie daje dokument, rozpoczynamy badanie, sprawdzamy auto, piszemy usterki, dajemy pieczątkę lub zaświadczenie i tyle, wystarczy trzymać się tej kolejności i wszystko będzie dobrze, skp zarobi, państwo zarobi, mechanicy zarobią, klient będzie bezpiecznie jeździć a diagnosci i tak zawsze będą oczerniani i oskarżani tak jak mechanicy i policja :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IVVO napisał:

Jak już robicie takie rzeczy za kesz - to chociaż się nie chwalcie i nie uznawajcie tego za prawilne

Dlaczego ma się nie chwalić?

Swoboda wykonywania działalności gospodarczej. SKP jest własnością prywatną i co z nią robi właściciel, gdy nie robi ustawowych przeglądów, to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Swoboda działalności nie polega na tym, że jak ktoś sobie smażalnię ryb otworzy w sezonie, to będzie w niej kuł konie.

A właśnie że może kuć konie, byle warunki sanitarne smażalni były zachowane :P Na tym polega swoboda właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bertone122 napisał:

dajemy pieczątkę lub zaświadczenie

Że co ? :nausea:. Jakie "lub", zaświadczenie wydajemy zawsze i stempel po wyniku P jak jest miejsce w DR. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym pisałem - jedna z przy serwisowych SKP wystąpiła z pismem do MI o możliwość wykonywania na stacji  dodatkowych czynności związanych z działaniem serwisu - odpisano iż nie a za przyczynę odmowy podano paragraf 3   http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20060400275/O/D20060275.pdf i tyle w temacie.

Ale jeśli ktoś chce to uprawomocnić nic nie stoi na przeszkodzie wystąpić do MI - a może ktoś już wystąpił i dostał jakąś odpowiedz 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

odpisano iż nie a za przyczynę odmowy podano paragraf 3

Ten paragraf stanowi tylko o tym, że SKP ma być wydzielonym miejscem w infrastrukturze zakładu. Gdyby zapytanie do MI padło czy w trzecim wjeździe do budynku możemy pompować koła i ustawiać światła w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to podejrzewam, że odpowiedź byłaby "róbta co chceta - to wasz zakład". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, IVVO napisał:

jedna z przy serwisowych SKP wystąpiła z pismem do MI

Kolega sugeruje że ten przypadek jest precedensem na podstawie którego żadna z skp nie może takowych czynności wykonywać? :D muszę kolegę zmartwić ale z tego co mi wiadomo w Polsce nie ma czegoś takiego jak precedens 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak - jeśli jest to dopuszczone przez "swobodę" - to proszę takie czynności wykonać w czasie kontroli starostwo + TDT - ja i jak widzę Paprok to przerabiałem i dostałem bana w protokole pokontrolnym - więc proszę to przetestować 

Raz w roku jest taka możliwość

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.