Skocz do zawartości

Wynik badania negatywny USZ


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa jest, że żaden przepis nie zabrania wykorzystania SKP właścicielowi do dowolnego celu... OK

Ale posiadanie statusu UDS'a już chyba zawęża zakres jego obowiązków do przedmiotu jego uprawnień. Należało by wówczas mieć angaż również mechanika, a co za tym dalej idzie, księgować takie dodatkowe czynności jak np. sprawdzenie stanu - nie będące badaniem na drukarkach fiskalnych on-line - czyż nie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Mowa jest, że żaden przepis nie zabrania wykorzystania SKP właścicielowi do dowolnego celu... OK

Ale posiadanie statusu UDS'a już chyba zawęża zakres jego obowiązków do przedmiotu jego uprawnień.

 

 

Myślę że większość z własnej woli wykonuje dodatkowe prace żeby "coś wpadło" . Ja takie rzeczy wolę robić po pracy w swoim warsztacie (motocykle) bo wiem za co robię i że robię na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Ale posiadanie statusu UDS'a już chyba zawęża zakres jego obowiązków do przedmiotu jego uprawnień.

To jest indywidualna kwestia zakresu obowiązków w ramach umowy o pracę. Np. ja jako urzędnik mam wpisane w umowie coś w stylu "wykonywanie pozostałych czynności zleconych przez przełożonego".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie

1 minutę temu, michal_k napisał:

a jako urzędnik mam wpisane w umowie

zmierzam do tego, żeby nie było później jakiegoś "ale", dobrze by było mieć na papierze drogę do takich sprawdzeń umocowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

a co za tym dalej idzie, księgować takie dodatkowe czynności

A to jakiś problem księgować ?

Dla mnie żaden, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do wystawienia paragonu potrzeba etatu księgowego, to muszę poprosić pryncypała o wysłanie na szkolenie.

Ale że jeszcze US sie tym nie zainteresował ?

 

Będzie jak znalazł zajęcie, gdy się zrezygnuje z bycia diagnostą ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Mecher napisał:

A to jakiś problem księgować ?

 

Godzinę temu, mirek_handlarz napisał:

księgować takie dodatkowe czynności jak np. sprawdzenie stanu - nie będące badaniem na drukarkach fiskalnych on-line - czyż nie? 

Istotna kwestia dla stacji nie prowadzących warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja ręcznie paragon wypisuje, że to nie jest księgowane ?

Czyli, że trzeba niby do kieszonki zbierać bez wystawiania paragonu ?

Wtedy rzeczywiście kwestia istotna będzie, jak pani naczelnik z Bartoszyc odwiedzi. Tak jak z tą żarówka było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się, a ja też ze swojej strony - niepotrzebnie użyłem skrótu myślowego. Zapytałem retorycznie o drukarkę on-line, bo usługami typu sprawdzenie/regulacja wykraczamy poza standard zakresu usług SKP wkraczając na pole stricte mechaniki pojazdowej, a tu już wymaga się fiskalizacji usług on-line. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

"wykonywanie pozostałych czynności zleconych przez przełożonego".

np słynne parzenie kawy ?😀 . tez mam taki zapis w umowie . stacja jest przy okazji serwisu ciężarowych to zdarza się wykonać jazdę próbną przed czy po naprawie jak nie ma nikogo z prawem jazdy. i przy okazji tegoż serwisu właśnie są prace dodatkowe - ust świateł po naprawie , żbieżności , spr hamulcy . odbywa się to na stanowisku stacji ale jest przy tym mechanik naprawiający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to włączyć komp, drukarkę, radio i zrobić sobie herbaty. :yeah:

Pierwsza czynność cztery przyciski ...

1 godzinę temu, mirek_handlarz napisał:

bo usługami typu sprawdzenie/regulacja wykraczamy poza standard zakresu usług SKP wkraczając na pole stricte mechaniki pojazdowej

Z tym bym polemizował, ale niech będzie, bo zależne od punktu widzenia. A zgadzać się nie musimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mecher napisał:

komp, drukarkę, radio

ja mam nawet TV 😀

 

45 minut temu, michal_k napisał:

nalać wody do czajnika,

bo do włączenia czajnika to uprawnienia SEP potrzebne 😄 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

posiadanie statusu UDS'a już chyba zawęża zakres jego obowiązków do przedmiotu jego uprawnień

Idąc tym tokiem myślenia, to w umowie, musieli bysmy jeszcze mieć napisane "serwis sprzątający", żeby można było poza badaniami od czasu do czasu przez stację z mopem przelecieć albo np. odśnieżanie, czy koszenie trawnika.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek24 napisał:

Idąc tym tokiem myślenia,

czy ja wiem? czy tak całkiem źle rozumuje?  Pani w banku w okienku nie sprząta tylko zajmuje się kasą, Pani nauczycielka naucza - nie sprząta... itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

Pani w banku

 

33 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

Pani nauczycielka naucza

Nie ma co porównywać pańswowej posady z pracą w firmie prywatnej. To dwa inne światy niestety.

My robimy badania, a w  tzw. międzyczasie dbamy o porządek w miejcu pracy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 29.04.2019 o 20:15, kurant2000 napisał:

Praktycznie nie może , teoretycznie nikt mu nie zabroni, bierze to na klatę

a jaki dokument zażądasz w celu identyfikacji pojazdu po zabranym przez diagnostę dowodu rejestracyjnego ?

Kartę pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jast napisał:

 

A  jeżeli był na czarnych tablicach, to co wtedy?:icon_idea:

Poświadczenie z WK że dowód jest odebrany albo kserokopia dowodu z pieczątka WK.Nasz wydział taka praktykę stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.