Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cezary napisał:

że ta opcja na razie nie działa

Jak się " odptaszkuje - no zaznaczy ptaszkiem :oops: "  , że pojazd ma dwa liczniki :

licz..JPG.f68e8870e91b203961224dcf1a215154.JPG

 

to z automatu program krzyczy :

2125096591_2licznik.JPG.a7877c48dc0f474ada953afd4ede7b92.JPG

Ale w okienko drugiego licznika można wpisać wartość, jak wygląda to na zaświadczeniu nie wiem ( nie próbuję bo trza zamknąć badanie ) ;-)

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiesław napisał:

co robicie jak ma mniej kilometrów od stanu poprzedniego

to o co klient prosi,spisuję licznik przebiegu w chwili badania tak jak to robiłem dotychczas.Mogę  tylko poinformować klienta o zaistniałej sytuacji 9i to robię.

 

Edytowane przez crackers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiesław napisał:

,negat ,czy policja ?

 

Od razu najlepiej na stos :P Przecież klient mógł sobie wymienić licznik przed 01.01.2020 r. i "legalnie" ma teraz niższą wartość przebiegu. Nie jest to ani przestępstwo ani żadna nieprawidłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

Od razu najlepiej na stos

Oby nie ze smołą :evil:

Ale tak na poważnie to po co w zakresie [UI] przy liczniku przebiegu, jak z nich korzystać ?

No ni w ząb nie mogę pojąć nawet po pięciu stronach tematu ( chyba nie umiem czytać między wierszami 8/ ) :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie na BT pojazd który rok wcześniej też sprawdzałem. Krótko mówiac dałem porzednio d..y i wpisąłem żle przebieg 1528965 km dziś miał 169429 a dwa lata temu około 130 tyś.. Da sie to jakoś poprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiesław napisał:

co robicie jak ma mniej kilometrów od stanu poprzedniego,negat ,czy policja ?

Negatywny plus pismo do dzielnicowego ! Można też zadzwonić do RMF

 

Hehe podobają mi się te pomysły

 

Zaraz ktoś będzie pisał, że Diagnosta jest urzędnikiem i ma ustawowy obowiązek zawiadomić o możliwości popełnienia przestępstwa...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, leski66 napisał:

Oby nie ze smołą :evil:

Ale tak na poważnie to po co w zakresie [UI] przy liczniku przebiegu, jak z nich korzystać ?

No ni w ząb nie mogę pojąć nawet po pięciu stronach tematu ( chyba nie umiem czytać między wierszami 8/ ) :silent:

 

- No a potrafisz sprawdzić, że ktoś Ci przy przyponach manipulował. No kto, to już palcem nie pokażę. Ale siedzicie oboje na łódce i przed chwilą miałeś wszystko po wędkarsku poukładane, a tu patrzysz i pokićkane. :evil:

No są przypadki, że nie widać wskazania w ogóle. A w zębatkowych kręcenie wsteczne powodowało to, że cyferki tworzyły szereg jak wzorowe uzębienie, czyli co drugi wystąp. :evil:

3 minuty temu, zlypin napisał:

Zaraz ktoś będzie pisał, że Diagnosta jest urzędnikiem i ma ustawowy obowiązek zawiadomić o możliwości popełnienia przestępstwa...

 

- Hehe, a czyżby taki obowiązek spoczywa tylko na urzędnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły obywatel ma pod karą pozbawienia wolności "donosić" tylko w kilku przypadkach m.in.:

-zabójstwo,

-zamach na prezydenta itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zablocki-michal napisał:

zrobiłem korekte i nie chce wysłać do CEPiK-u

Ja nie robiłem korekty i jedno wysyła inne nie z podobną uwagą 

A dokładnie to robiłem dwa badania jednego pojazdu. Pokolizyjne i okresowe. Pokolizyjne wysłało, okresowego nie. Póżniej jeszcze dwa okresowe, które wysłało.

A to dalej  uparcie nie chce. 

Może jutro zmiennik da radę wypuścić. 

 

Klient poinformowany by jeżdził z zaświadczeniem, przez jakiś czas ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gosć87 napisał:

A jak postepujecie w przypadku gdy licznik przebiegu nie pokazuje żadnych wartości tylko" ------ "

Ja bym dał 7.11b /UI/Wyraźnie nie działa

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory sprawdzałem swoje samochody poprzez profil zaufany i wszystko jest ok, ale po tych wpisach o brakach czy różnicach, z ciekawości sprawdziłem (w piątek) w historii pojazdów i tu :nausea:, z jednym wszystko ok, z drugim niestety nie, tzn. brak zeszłorocznego badania, w związku z tym w sobotę poprzez tryb korekcji wysłałem badanie do cepiku jeszcze raz, teraz sprawdziłem raport w historii pojazdu i badanie jest już widoczne :hooray:, wychodzi na to, że bałagan tam niezły. :wink:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

p.s. mam nadzieję, że okrd podczas kontroli korzystają z tego "lepszego" cepiku, a nie z historii pojazdu :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy mają problem z interpretacją przepisów informuję, że diagnosta na BT dokonuje odczytu drogomierza/licznika. Nie ma znaczenia rodzaj BT. Macie do dyspozycji odpowiednie usterki w przypadkach nie działania lub nieprawidłowego działania licznika. Nie bawcie się proszę w szeryfów, bo batalia o zniesienie odpowiedzialności diagnosty za stan licznika była ostra i długa, a Wy nagle chcecie pilnować prawa i porządku. Nie macie do tego narzędzi. A przepisy dotyczące wymiany licznika nie mają zastosowania do BT. W nich została uregulowana kwestia jego wymiany i nasza rola w przypadku, gdy właściciel chce ją zgłosić. To tyle.

  • Piwo 4
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krzysieknowak napisał:

tak naprawdę na skp nic wielkiego się nie zmieniło.

Bo nic się nie zmieniło jeśli chodzi o BT. Nowe czynności dotyczą jedynie zgłoszenia wymiany drogomierza/licznika i nie odnoszą się do BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 18:15, zablocki-michal napisał:

zrobiłem korekte i nie chce wysłać do CEPiK-u

Jak na razie - żadna korekta nie przechodzi do CEP z ubiegłego roku - albo coś się pozajączkowało lub jest to działanie celowe - przy próbie wysłania komunikat /jak by SKP nie była widoczna dla CEP/

40 minut temu, aboz napisał:

Bo nic się nie zmieniło

Dokładnie tak jest jak zapodał aboz - dwa oddzielne badania - okresowe jak do tej pory z usterkami z grupy 7 - oraz odczyt i koniec

Edytowane przez IVVO
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, IVVO napisał:

Jak na razie - żadna korekta nie przechodzi do CEP z ubiegłego roku - albo coś się pozajączkowało lub jest to działanie celowe - przy próbie wysłania komunikat /jak by SKP nie była widoczna dla CEP/

 

Kilka dni temu okazało się, że jest błąd w systemie CEP - dotyczy on niemożliwości przesłania do CEP korekt z tych SKP, które w międzyczasie przedłużały swoje certyfikaty (wg zasady: badanie oryginalne na innym certyfikacie, korekta na innym - niestety - nie wiem, czy chodzi tylko o SSL, czy także o VPN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie edycji danych z poprzedniego roku wyskakuje błąd 2007 - jakby SKP była "nie widoczna" dla CEP

Cep nie przyjmuje - badanie na "Żółto" - choć wcześniej na "zielono"

Może ma to coś wspólnego z błędem 2008 - poczekamy 

Jeszcze wchodzi jedna ewentualność - 31/01/2019 była wymieniana karta VPN - i coś namieszali - gdyż badanie z przed tej daty

Edytowane Piątek o 09:31 przez IVVO

czyli to jest problem po stronie CEP - 

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)

Błąd SKP-20088

ten sam temat

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Patronacie podobnie sprawa się ma z korektami wskazań "zeszłorocznych", wszystko wskazuje na problem po stronie CEP. Może za dużo "korekt" biegnie do CEP-u i nie trawią na bieżąco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek - tak, to ciągle ten sam błąd po stronie SI CEP - brak możliwości przesłania korekty wykonywanej na wcześniejszej wersji certyfikatu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.